Şimdi Ara

Kablolu Modem ve Wireless

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb arkadaşlar bir soru soracağım. Benim evde bir masaüstü birde lap top'um var.

1- Kablolu modemden wireless bağlantısı oluşturulabilir mi? Modemde boş port var onlara takılacak cihazlar vardır belki diye soruyorum
    2- Bir tane wireless modem alsam evde hem kablolu hemde kablosuz bağlantıyı nasıl sağlarım? Telefondan gelen tek hat var oda kablolu modeme girecek wireless modeme nasıl bağlantıyı çekebilirim?
    3- Çevremde 1 tane şifreli wireless var. bu şifrenin kırılabilmesi mümkün müdür?
    4- Vista ile uyumlu wireless modem önerileriniz nedir?

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Gizemly -- 5 Eylül 2007; 0:08:28 >

• 1- evet kablolu modemini kablosuz yapabilirsin.
    Ben o şekilde kullanyorum zaten. kablolu kullan yine 1 portan wi-fi yayınlarsın. 4 tane de bu cihazın ethernet çıkışı var zaten
    LINKhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=2696&productid=bd61944

2-WEP ise evet WPA2 ise biraz zor
    bu konuda destek veren wi-fi krtı sınırlı
    +linux konusunda bilgin olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOKIA -- 5 Eylül 2007; 0:23:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MOKIA

1- evet kablolu modemini kablosuz yapabilirsin.
    Ben o şekilde kullanyorum zaten. kablolu kullan yine 1 portan wi-fi yayınlarsın. 4 tane de bu cihazın ethernet çıkışı var zaten
    LINKhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=2696&productid=bd61944

2-WEP ise evet WPA2 ise biraz zor
    bu konuda destek veren wi-fi krtı sınırlı
    +linux konusunda bilgin olmalı

yani bu modem ile 1. porttan wireless bağlantısı yaparken diper portlardan kablolu bağlantılar sağlanabiliyor değil mi? Birde bu modem visa ile uyumlu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Gizemly -- 5 Eylül 2007; 0:47:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: By_Gizemly

Mrb arkadaşlar bir soru soracağım. Benim evde bir masaüstü birde lap top'um var.

1- Kablolu modemden wireless bağlantısı oluşturulabilir mi? Modemde boş port var onlara takılacak cihazlar vardır belki diye soruyorum
    2- Bir tane wireless modem alsam evde hem kablolu hemde kablosuz bağlantıyı nasıl sağlarım? Telefondan gelen tek hat var oda kablolu modeme girecek wireless modeme nasıl bağlantıyı çekebilirim?
    3- Çevremde 1 tane şifreli wireless var. bu şifrenin kırılabilmesi mümkün müdür?

1-Modeme AP cihazı takabilirsin wireless olur bunu yapan tanıdığım var arkadaş zaten link vermiş

2-Wireless modem alınca şifrelemeyi unutma wireless ini.Ben şuan dediğin gibi kullanıyorum.Masaüstüme net gelio wireless açık kardeşim laptoptan bağlanıo bende arada bi tuvalete girdiğimde ve 4portlu komşuya da veriyorum.Sadece al cross bi kablo ve itele portun birine.

3-Çevrendeki wireless i kırabilirsin.Arkadaşın dediği gibi WEP zorun kolayı da WPA zorun zoru düzeyde.

4-Vista ile uyumlu modem hakkında bişe diyemicem hepsi uyumlu olmalı bendeki FlyNet 4 portlu wireless beyaz renkli bak teknosa'nın sitesine ben vistada sorunsuz nete bağlandım otomatik tanıdı sürücü tanıtmadım bile :)

• quote:

Orjinalden alıntı: aMaNté

quote:

Mrb arkadaşlar bir soru soracağım. Benim evde bir masaüstü birde lap top'um var.

1-Modeme AP cihazı takabilirsin wireless olur bunu yapan tanıdığım var arkadaş zaten link vermiş

2-Wireless modem alınca şifrelemeyi unutma wireless ini.Ben şuan dediğin gibi kullanıyorum.Masaüstüme net gelio wireless açık kardeşim laptoptan bağlanıo bende arada bi tuvalete girdiğimde ve 4portlu komşuya da veriyorum.Sadece al cross bi kablo ve itele portun birine.

3-Çevrendeki wireless i kırabilirsin.Arkadaşın dediği gibi WEP zorun kolayı da WPA zorun zoru düzeyde.

4-Vista ile uyumlu modem hakkında bişe diyemicem hepsi uyumlu olmalı bendeki FlyNet 4 portlu wireless beyaz renkli bak teknosa'nın sitesine ben vistada sorunsuz nete bağlandım otomatik tanıdı sürücü tanıtmadım bile :)

Kablo modemi acces point ile dağıtamazsın yanılıyorsun mutlaka router gerekir
    ayrıca vista ile sorun yaşamazsın çünkü LAN dan bağlantı yapacağın için bir program yüklemene gerek yok sadece modem ve router ın arayüzünden ayar yapacaksın

• Arkadaşlar wireless modem almaya karar verdim. Kablosuz ağa Lap topumla bağlanıcam lap top ta da Vista kurulu olduğu için Vista da sorun çıkarmayacak cuzi miktarda wireless modem önerilerinizi bekliyorum. mümkünse 4 portlu olsun. portlardan kablo ile de başka bilgisayarlara paylaştıracağım çünkü...

• quote:

Arkadaşlar wireless modem almaya karar verdim. Kablosuz ağa Lap topumla bağlanıcam lap top ta da Vista kurulu olduğu için Vista da sorun çıkarmayacak cuzi miktarda wireless modem önerilerinizi bekliyorum. mümkünse 4 portlu olsun. portlardan kablo ile de başka bilgisayarlara paylaştıracağım çünkü...

FlyNet 4 Portlu Modem en son 79 YTL idi sanırım en azından ben alırken öyleydi yaklaşık 3aydır kullanıyorum çok memnunum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: aMaNté

quote:

Arkadaşlar wireless modem almaya karar verdim. Kablosuz ağa Lap topumla bağlanıcam lap top ta da Vista kurulu olduğu için Vista da sorun çıkarmayacak cuzi miktarda wireless modem önerilerinizi bekliyorum. mümkünse 4 portlu olsun. portlardan kablo ile de başka bilgisayarlara paylaştıracağım çünkü...

FlyNet 4 Portlu Modem en son 79 YTL idi sanırım en azından ben alırken öyleydi yaklaşık 3aydır kullanıyorum çok memnunum..

Üst tarafta diğer arkadaşlarda yazdı SMARTNET ARCW4BR WIRELESS bu modem benim işimi görür mü? ben wireless i tek daire içinde kullanıcam. Arada 2 duvar olan odalardan rahat bağlanabilir miyim?

Birde İu anda kullandığım 8 aylık Pegasus 4 portlu adsl modem var bu modemi elimden kaç Liraya çıkarabilirim?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.