Şimdi Ara

Kablosuz Modem->Router Ev Grubu Sorunu [DÜZENLENDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yerel bir servis sağlayıcısı üzerinden İnternet bağlantısı kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla merkezden yayın yapıyorlar, evlerin çatısına kurdukları antenlerden kablosuz olarak yayını alıp evin içine ethernet kablosu ile aktarıyorlar. Benim buradaki sorunum şu ki, İnternet'i bağlattığım esnada TP-LINK TL-WR840N Kablosuz N Router cihazını da beraberinde almıştım. En baştaki WAN girişine antenden gelen kabloyu taktığımda hiçbir ek ayara gerek duymadan bağlanılabiliyordu İnternet'e kablolu ve kablosuz olarak. Sonradan bir elektrik kesintisinde bu cihaz arızalandı ben de önceden kullanıyor olduğum AirTies Air5453 Kablosuz ADSL+2 Modem cihazın en baştaki LAN4/WAN girişine antenden gelen kabloyu bağladım. Modem arayüzünden bazı ayarlar yaptım, ilgili görseller konunun alt kısmında yer alıyor. Şu anda kablolu veya kablosuz olarak bağlanılabiliyor İnternet'e herhangi bir sorun yok fakat şimdi Ev Grubu oluşturamıyorum ağda. Daha doğrusu oluşturuyorum fakat diğer cihazlardan bağlanmaya çalışınca bir süre bekleyip daha sonra "Windows bu ağda artık bir ev grubu algılamıyor." şeklinde bir hata alıyorum. Önceki cihazı kullanırken ev grubunda herhangi bir sorun yoktu, acaba yenisinde ayarları mı yanlış yapıyorum? Bu arada anten olarak bahsettiğim cihaz: RouterBoard SXT Lite5

Aldığım hata mesajı:

Bu hatayı paylaşılacak içeriği seçip sonraki ekranda parolayı yazdıktan sonra, yaklaşık bir dakika ilerleme çubuğu ekranında bekleyip alıyorum.

Modem yapılandırması:

Antenin IP adresi: 192.168.3.1
    Modemin IP adresi: 192.168.3.2

Düzenlemeler:

• Yapılandırma değiştirildi.
    • Yapılandırma görseli eklendi.
    • Hata iletisi görseli eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OyunSandigi -- 6 Mayıs 2016; 9:54:17 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.