Şimdi Ara

Kadıköy'e Cami Yapılıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
1.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazamsar

quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

Yine elit kesim karşı çıkmaya başlamış çok mu zorunuza gidiyor ezan sesi duymak.Burası müslüman bir ülke.

Oyunu kurallarına göre oynayın.

Yaşadığın ülkeyi daha bilmiyorsun. Aynı bölgede kaç cami var bak bakalım müslüman ülkeymiş...

Herkes musluman olsun diye bi beklentimiz de yok ta. Her yapilan camide bu kadar cigirtkanlik yapilmasi cok yanlis.

O begenmediginiz muslumanlar ses cikarmaya basladiginda da sizin mabedinize dil uzatirlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sorunu çözebiliriz. aslıdna önceden çözülmüştü sonradan ayrıldı. her caminin olduğu alana medrese (okul) külliye yapılır ve cami yapıldığında karşı fikir olarak okul yapılsın denmez çünkü iç içe olur. ama tabi bu sizin laik düzeninize aykırı olduğundan hazmedilmesi zor olur. ama amaç çözüm üretmek ise bu yapılabilir. bence çokta güzel olur
  • Camiler boş kaldığı sürece her yere cami yapmanın bir anlamı yok. imam hatip mezunlarının bile sadece %20 si namaz kılıyor.
  • Güzel haber. Okullar imamhtabe dönültürülmeye devam edip cami sayısı artmalı. Cuma günleri yer zor bulunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Habidin kullanıcısına yanıt
    eee sisteminiz öyle bir hale getirdiki müslümanları ucube müslümanlar türetti. imamı bile namaz kkıldırdığı için para alır. izin günlerinde namaz kılmaz. müslümanıda cumadan cumaya bağyramdan bayrama gider. sonra diyorsunuzki camiler boş kalıyor ne gerek var. hem sen insanları, dininden kitabından ALLAH ından uzaklaştır sonra camiler dolmuyor ne gerek var de. ne güzel sistem demi önce kültürel olarak insanı dininden uzaklaştır sonrada camiye gerek kalmadı de yık yada yapılmasını engelle.

sen Kur'an-ı kerimi okumasını zorlaştırmak için alfabeyi değiştir, sen küçük yaşta islamı Kur'an-ı öğrenmesini engelle, sen okullarla camileri ayır, kültürel oalrak insanları dininden uzaklaştır medeniyet adında, sonrada çık deki camiler boş gerek kalmadı. bunun yerine desene niye bu camiler boş kalıyor, camileri dolduralım diye söylesene
  • yapılsın ne var
  • Zannedersem tek eksiğimiz Kadıköy'e camiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

Zannedersem tek eksiğimiz Kadıköy'e camiydi.

Uydurma bunlar alti doldurma alana ne camisi yapilacak .

• quote:

Orijinalden alıntı: red01

quote:

Doldurma alana stat yapılıyor, cami mi yapılmayacak? Ya da her zamanki gibi gündem saptırma çabaları.
  • quote:

quote:

quote:

Doldurma alana stat yapılıyor, cami mi yapılmayacak? Ya da her zamanki gibi gündem saptırma çabaları.

Ne amacla dolduruyorsun .

Hava alani ?
    Stad ?

Veya sadece otopark benzeri kullanim.

Sence hepsi ayni sekildemi dolduruluyor ?

Palmiye adalarida yapay ama emin ol kadikoydeki alan gibi doldurulmamistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red01 -- 19 Kasım 2015; 10:05:57 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne amacla dolduruyorsun .

Hava alani ?
    Stad ?

Veya sadece otopark benzeri kullanim.
    Sence hepsi ayni sekildemi dolduruluyor ?

Palmiye adalarida yapay ama emin ol kadikoydeki alan gibi doldurulmamistir.

Mühendislik konusunda pek bilgim yok. Mutlaka farklı yöntemleri vardır elbette.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAKACI

eee sisteminiz öyle bir hale getirdiki müslümanları ucube müslümanlar türetti. imamı bile namaz kkıldırdığı için para alır. izin günlerinde namaz kılmaz. müslümanıda cumadan cumaya bağyramdan bayrama gider. sonra diyorsunuzki camiler boş kalıyor ne gerek var. hem sen insanları, dininden kitabından ALLAH ından uzaklaştır sonra camiler dolmuyor ne gerek var de. ne güzel sistem demi önce kültürel olarak insanı dininden uzaklaştır sonrada camiye gerek kalmadı de yık yada yapılmasını engelle.

sen Kur'an-ı kerimi okumasını zorlaştırmak için alfabeyi değiştir, sen küçük yaşta islamı Kur'an-ı öğrenmesini engelle, sen okullarla camileri ayır, kültürel oalrak insanları dininden uzaklaştır medeniyet adında, sonrada çık deki camiler boş gerek kalmadı. bunun yerine desene niye bu camiler boş kalıyor, camileri dolduralım diye söylesene

Bana niye sanldırıyorsunki onu anlamadım

• şahane olabilir gibi gözüküyor uydudan
  • beyler bu videoyu atıyorum ve kaçıyorum herşey bu videoda anlatıltıgı gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=b38vof4SWwI
    saldırma diye birşey yok. sen yazmışsın senin yazına karşı alıntılayarak bir cevap verdim.
  • Cami cami daha cok cami. Bize sorgulamayan isci lazim. Daha fazla kar edip yatirimlari arttirmamiz lazim. Yuce allah nasipnederse bu 2016 ninnbaslarinda cls 250 alacagim. Bunun parasi iscilerimden geliyor.

• quote:

saldırma diye birşey yok. sen yazmışsın senin yazına karşı alıntılayarak bir cevap verdim.

Bana demediğini bırakmamışsın müslüman
    valla sana ne diye hitap edeyim söylede, sen bir yazı yazmışsın. bende o yazıya karşı cevap yazmışım. haa bu senin için bir sorun sıkıntı yada memnun etmediyse diyecek birşey yok. ama hem bu ülkede insanları islamdan zuaklaştır, sonrada cami yapılınca camiye ne gerek var namaz kılanmı var diye laflar söyle, sorun camilerin dolmasıysa ALLAH ın izniyle dolar inşeALLAH, haa eğer istenen camilere gerek kalmasın, müslümanda olmasınsa, o gün geldiğnide zaten kiyamet koptu bil :)
  • quote:

valla sana ne diye hitap edeyim söylede, sen bir yazı yazmışsın. bende o yazıya karşı cevap yazmışım. haa bu senin için bir sorun sıkıntı yada memnun etmediyse diyecek birşey yok. ama hem bu ülkede insanları islamdan zuaklaştır, sonrada cami yapılınca camiye ne gerek var namaz kılanmı var diye laflar söyle, sorun camilerin dolmasıysa ALLAH ın izniyle dolar inşeALLAH, haa eğer istenen camilere gerek kalmasın, müslümanda olmasınsa, o gün geldiğnide zaten kiyamet koptu bil :)

Benim demediğim şeyleri demişim gibi yazmışsın. Ben ona kızıyorum. Ben bunları nereye yazmışım?

Yoksa bana şaka mı yapıyorsun? Nickini yeni farkettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo Nesil

quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

Bu memlekette ne kadar cok kafir varmis lan

ne o? zorunuza mı gitti?

her insan müslüman olacak diye bir kaide/şart yok...

Mesela ben müslümanım ama islamofobi var dinin somut hiç bir olayını yapmam namaz gibi soyut olarak sadece hırsızlık yapmam kul halkı yemem müslüman ülkede bulunmayı istemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.