Şimdi Ara

KARABASAN(UYKU FELCİ) DENEYİMİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Henüz yaşadığım bir olaydan bahsedeceğim arkadaşlar:

Gece 3'te yatmıştım. Sabah annemin yüzünden 8'de kalkmak zorunda kaldım ve 10 gibi tekrar yattım. Uyanmaya çalıştığımda uyku felci geçirdiğimi anladım çünkü küçük yaşlardayken de başıma gelmişti ama bu seferki çok farklıydı. Küçükken olan olayda gözlerim açıktı sadece vücudumu oynatamıyor ve konuşamıyordum. Bu sefer ise gözüm kapalı gerçekleşmişti. Karabasan geldiğinde bunu direk farkettim ve çok korkuya kapılmadım. Gözümü açmak için kendimi çok zorladım ve en sonunda ufak bir şekilde gözümü açmayı başardım. Ve odamın için sureti belli olmayan siyah bir şeyin odanın içinde çok hızlı bir şekilde haraket ederek ordan oraya geçtiğini gördüm. Küçükken böyle bir şey deneyimlemediğim için aşırı korktum. 3-4 saniye aralıklarla beynimin içinde sanki yanımda bomba patlamış gibi çınlamalar oluşuyordu. Bu olay 2-3 dakika boyunca sürdü. Bu sırada yine küçükken başıma gelmeyen bir şey oldu. Sanki o karabasanın beni bir şekilde yataktan havaya kaldırdığını ve odanın içinde dolaştırdığını hissettim. Çünkü ilk başta yatakta olduğumu hissediyordum fakat gözümü açıp onu gördükten sonra beni haraket ettirdiğini hissettim sanki odanın içinde beni havaya kaldırmış ve dolaştırıyordu.

Şimdi burda sormak istediğim 2 olay var.
    1) Bu karabasan denilen arkadaş herkese farklı şekilde mi gözüküyor? Bana gözüken şey bilinçaltımın bir yansıması mıydı?
    2) Konu açmadan önce uyku felci geçiren arkadaşların yazdıklarına baktım ve hiçbiri havaya kalktığını hissetmemiş. Benim başıma gelen şey neydi?

Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler.

• korktum
  • DH mitolojisinde onlara 'uyku zebanisi' denir. Sana da onlar gelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kedidir kedi.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalktığımda annemin besmele çekmeden yatarsan olacağı bu demesiyle müthiş bir aydınlanma yaşamıştım bu arada
  • Uyku felcindeyken gordugun her sey bilincinin uydurmasi.Ben de gecen sene uyku felci gecirmistim gorunur de hicbir sey yokken(felc gecirdigimin farkindayim) senin dedigin gibi bi golge hayal ettim ve hemen o golge belirdi ve onu kendi istegimle nasi yarattiysam yokettim.Karabasan diye bir sey yok bu arada beyninle vucudunun ayni anda uykudan uyanamamasi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SkogensHjärta kullanıcısına yanıt
    Halk arasında karabasan diye nitelendirildiği için yazdım zaten. Bilimde uyku felci olarak geçtiğini biliyorum ama o gördüğüm şey çok yakınımdaydı, baya korkmuştum. Peki bu beni havaya kaldırıyormuş gibi hissetmeme ne sebep oldu sence?
  • Herkes oyle bi sey tanimliyor hocam.Neden bi golge hayal ediyosunuz ki.Kime sorduysam siyah gölge diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruthlesss. -- 4 Eylül 2016; 12:42:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmayan varlıklar görmek ve olmayan sesleri duymak karabasanın olmazsa olmazıdır. Sanrılı karabasanda ben hep çocuk gülüşleri ve çocuk çığlıkları gibi sesler duyuyorum. Köpek havlaması bomba patlaması ya da deprem gibi sesler. Ama sanki ses kafanın içinden geliyo gibi yüksek ve yakından geliyo.

• Ruthlesss. kullanıcısına yanıt
    Bir gölge hayal ettiğimi düşünmüyorum hocam. Yani açıkçası gözümü açtığımda bir şeyle karşılaşacağımı düşünmemiştim çünkü küçükken başıma gelen olay gelmişti aklıma direk. O zaman sadece felçli durumda gibi hissetmiştim ama bu seferki çok farklı geldi nedense.
  • Bana olduğunda farklı bir deneyim yaşadığım için mutlu olmuştum. İplemeyince geçti zaten. Mistik bir durum yok karabasan demeyin artık şuna.

• quote:

Orijinalden alıntı: remington41

Bir gölge hayal ettiğimi düşünmüyorum hocam. Yani açıkçası gözümü açtığımda bir şeyle karşılaşacağımı düşünmemiştim çünkü küçükken başıma gelen olay gelmişti aklıma direk. O zaman sadece felçli durumda gibi hissetmiştim ama bu seferki çok farklı geldi nedense.

Yukarıdaki arkadasi alintilamayi unutmusum hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • remington41 kullanıcısına yanıt
    Basligin basinda da soyledigim gibi bilincin.Farkinda olsan da olmasan da kendin yarattin.Nasilsa gordugumuz ruyalar bilincimizin sonucu o an yasadigin seyler de bilincinin sonucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkogensHjärta -- 4 Eylül 2016; 12:46:52 >
  • Bende de sabah uyandiktan sonra geri uyudugum zaman oluyordu, belki bir alakasi vardir.

• Mercan dede gelmiş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.