Şimdi Ara

Kasa uyumluluğu!!!(yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumdaki bütün abilerime merhaba ben bu yaz su soğutmaya geçmeyi düşünüyorum yanlız sizden biraz yardım isteyeceğim.
    1)kasam aşağıdaki link'te bulunan thermaltake sopranoRS
    http://www.sanalmarketim.com/urun/274a4a844fbaf8a7276b667b4312fa8e/THERMALTAKE-SopranoRS-101-MidTower-Pencereli-Kasa-400W-PSU-VG7400BWS
    2)Sistemim gigabyte ep35c-ds3r anakart/e8400 işlemci/sapphire hd 4850 vga ve seagate 320 gb hdd^den oluşmaktadır.
    Şimdi gelelim asıl olaya;Ben komple bir kit değilde kendim bir sistem yapmak istiyorum.İşlemciyi,vga'yı ve hdd'yi aynı anda soğutabilecek
    ve aynı zamanda kasamın içine sığabilecek en iyi performansı verecek,kaliteli bir sistem nasıl kurulabilir.Aynı zaman kasamın yan kapağı işlem
    görecek ben radyötörü kasanın tabanına koymak istiyorum ve hdd için ayrılmış gözü kesebilirmiyiz???
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.
    Saygılar

• HDD yuvalarını Diremel ile kesebilirisiniz. Radyatörü 3 lü düşünüyorsanız kasa arkasına (egzos fanın arkasına) 12cm lik shroud ile mıntaj en cok kullanılan yöntemdir. Tabana koyarsnız pompa vs için de yere ihtiyacınız olacak, yani HDD yuvalarını kesmeden önce iyice ölçüp biçin.
    sistem bütçenize bağlı ama aşağıda yüksek performans alabileceğiniz bir sistem yazdım;
    Swiftech GTZ işlemci bloğu yaklasık 70 dolar
    Swiftech MCP655\Laing D5 vario pompa yaklaşık 75 dolar
    Feser X-Changer Triple 360 mm Extreme Performance Radiator yaklaşık 130 dolar
    Hazne olarak sürücü yuvası tavsiye edebilirim AMFİBİ abi yapıyo
    D-Tek GFX ekran kartı bloğu yaklaşık 55 dolar
    buna ek olarak yüksek performanslı fana güzel şeffaf 2-3 metre hortuma ve sıvıya ihtiyacınız var
    Swiftech Hydrx Extreme Duty yeşil UV sıvı
  • Önerilerinizi dikkate alıcağım çok saolun.Yazın kasam için çok büyük şeyler düşünüyorum kesinlikle
    içini piyano siyahına boyayacağım hdd yuvalarını tamamen ortada kaldırıp hdd'yı suruculerın olduğu yere
    taşımayı düşünüyorum.Kablo kalabalığını ise anakartın arkasından geçiriceğim.
    su soğutma sistemi için bayağı yer açılmış olucak 2 radyötör kurmayı ve plexi'den bir su kabı yapmayı
    düşünüyorum.Birde güç kaynağını değiştirip ters çeviricem fanı üst kapağın oraya gelicek ve üst kapakla
    yan kapağı ve güç kaynağını parlak siyah folyo ile kaplayacağım pencerenin olduğu yere ise yeniden
    plexi kestiricem çok uğraşıcam ama deyicek.Ön tarafa ise lcd ekran ve fan kontroller düşünüyorum.
    Sizce yapıcağım mod yakışırmı ve performans artarma çünkü ciddi bir oc düşünüyorum.
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrhny -- 25 Ocak 2009; 11:29:32 >

• sıvı soğutma ile işlemciyi sorunsuz soğutabilirsiniz, geriye işlemcini hız aşırtma potansiyeli kalıyo performans değeri için. Kasanız için düşündüklerniz estetik açıdan daha güzelleştirecektir. 2 radyatörü mid tower kasaya montaj yaparak da farklı olacaksınız
  • 2 radyötör ve midt kasa süper uyumlu olucak buna bende eminim aklımdaki çizimi
    bitirdim bile çok yakın tanıdığımız bilgisyarcı onunlada paylaşıcam bu fikirlerimi
    ve yazın işleme başlıyacağız hayırlısı ile.İşlemcim e8400 3.00 ghz acaba bunu 4.5 ghz'ye
    çıkarabilirmiyim???Yorumların için çok saol yasika abi.
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrhny -- 25 Ocak 2009; 18:47:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.