Şimdi Ara

Kasamın özellikleri iyi ama oyunları lowda bile zor oynuyorum yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar öncelikle açtığım ilk konu acemiliklerim ve hatalarım olabilir lütfen anlayış gösterin.
    Konuya dönersek bilgisayarın özellikleri şöyle
    i7 işlemci 8 gb ram ekran kartı modeli geforce gt 430.
    oyunları 1920x1080 de oynamamı öneriyor ama o boyutlarda oynadığımda oyun aşırı derecede kasıyo bilgisayar ısınmıyor yada fan aşırı çalışmıyor ama oyunlar çok kasıyo bende çözünürlüğü düşürüyorum ancak öyle kasmaz hale geliyor ama o da piksel piksel gözüküyor acaba bu neden kaynaklanıyor bilgisayarda virüs olmadığından eminim.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum.

Not:Bilgisayarın güç kaynağı 240 wat max acaba bu soruna bu sebep oluyor olabilir mi yada ekran kartın dan kaynaklanan bir sorun mu var.

• bence güç kaynagında sıkıntı var en az 450 wolt almanı tavsiye ederim tabi hemen git al demiyorum bi bilgisayarcıya danıs .

la bu arada o islemciye o ekran kartı olmusmu
  • ekran kartından olabilir.
    bi ihtimal powerdan dır.
  • randyman kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler ekran kartı konusunda haklısın bilgisayarı toplatmaya başladığımda o konuda pek bilgim yoktu onuda değişmeyi düşünüyorum önerebileceğin bir ekran kartı var mı ?
  • bütcen ne
  • bütcen 500 tl gibiyse : Sapphire Amd Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB 256Bit GDDR5 süper bir ekran kartı.
    bütcen 400 tl se : Sapphire Amd HD7850 OC 1GB 256Bit GDDR5
    bundan aşşasına pek inme : Asus Amd Radeon R7 250 1GB 128Bit GDDR5 (DirectX 11.2)

üst madellerden hep sapphire önerdim kusura bakma ben saphire kullanıyorum ve çok memnunum gerek mazeme kalitesi gerek performasns sabhire ve nividiyaya rakip tanımam onu bi söyleyim eger bütcen yetiyorsa bunları al ben SAPPHIRE HD 6770 1GB GDDR5 kullanıyorum türkiyede pek yok ilk geldiginde almıstım ve 2 hafta sonra stoklardan tükendi kartımdan memlunum crysiss 3 ve battlefield 3 ü en son ayarda oynattı bu önerdiklerimde hiç bir sorun yaşamaz ben battlefield 4 oynamadım ama asus da oynamışlar ve fena degil yani o önerdigim kartların oynamayacagı oyun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi randyman -- 8 Haziran 2014; 23:36:15 >
  • Bütçem maksimum 450 olur daha fazlasına çıkmam zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bill41

Bütçem maksimum 450 olur daha fazlasına çıkmam zor

güç kaynağı marka ve model verirsen daha sağlıklı olur bu arada ekran kartı öneren arkadaşların sorması gerekirdi bu soruyu ama öyle arkadaşlar tavsiye vermişki en az 450 volt demiş sen gider bana en az 450 volt bi güç kaynağı ver dersen adam senin bu işlerde acemi olduğunu anlar ve sana en dandik parçaları kazık fiyata satar uğraşır durursun.
    bunun gerçek tanımı watt dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 9 Haziran 2014; 0:31:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

quote:

güç kaynağı marka ve model verirsen daha sağlıklı olur bu arada ekran kartı öneren arkadaşların sorması gerekirdi bu soruyu ama öyle arkadaşlar tavsiye vermişki en az 450 volt demiş sen gider bana en az 450 volt bi güç kaynağı ver dersen adam senin bu işlerde acemi olduğunu anlar ve sana en dandik parçaları kazık fiyata satar uğraşır durursun.

Peki bana HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 bu ekran kartı için güzel bir watt önerir misin ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

quote:

Peki bana HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 bu ekran kartı için güzel bir watt önerir misin ?

kafam raha olsun diyorsan bunu al

http://www.vatanbilgisayar.com/cx-serisi-80plus-750w-guc-kaynagi.html?srt=PU

o çok pahalı diyorsan buda iş görür

http://www.vatanbilgisayar.com/rs-600-b-serisi-600w-guc-kaynagi.html?srt=PU#ozellikler

• Cevap verip bana yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum biraz daha araştırıp soruşturduktan sonra ekran kartı ve güç kaynağını değiştirmeyi planlıyorum zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
  • olum benim kolayıma geldigi için wolt yazdım hem ben 450w yi ekran kartını hesaba katmadan yazdım.Herşeye olur olmaz atlamayın ben öyle yazdım diye adam hemen gidip alcak degilya ben bildigim performans açısında iyi olan ekran kartlarını arkadaşa önerdim gerisi sana kalmaz sende önermisin gerisi ona kalıyor daha detaylı araştırır ve geregini yapar güç kaynagı olarakta High Power ECO 600W Aktif PFC Yüksek Verimli Gerçek Güç Kaynağı ve Cooler Master B 600W %85 Verimli Aktif PFC 120mm Fanlı Power Supply bunlar işini görecektir diye tahmin ediyorum
  • randyman kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 8 Şubat 2023; 23:9:36 >
  • 7790 dikkatimi çekmemis baya iddalı bir karta benziyor
  • Güç kaynağı değiştir ve yeni Ekran Kartı al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.