Şimdi Ara

Katalizörün söküldüğünü nasıl anlarız? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam aksam aksam belamisin diye soylenecen ama :) aracin egzost ta catlak varmi, egzost manifoldu saglammi?
    Kat iptali yapilan yerde o duz boruyu duzgun kaynaklamislarmi curume var mi? Bu yerleri egzostcu, kaynak malinasinin alevi ile kontrol etsin.
    Neden soruyosun dersen uzun yillar kat iptali olan araclarla gezdim. Koku problemim olmadi. Ne zaman koku duydum egzostun buralari delinmisti. Ama aractan araca farkediyor.

bana da bela oldu ama azmettim uğraşıcam :) egzost manifoldunda gözle görülür bişey yok ama haftasonu bi egzostçuya kontrol ettireyim.

katalizor takmanin yakita pek bi katkisi olmaz. en buyuk katkisi cevreye daha sonra da egzoz geri basinci saglayarak dusuk devirlerde motorun cekisini arttirmak olur. sehir ici kalkislarda ve duz yolda sabit giderken yakit tuketimine olumlu etkisi olur bu bakimdan.
    aracini tam bilmiyorum ancak buyuk olasilikla katalitikten once ve sonra olmak uzere iki tane oksijen sensoru olmasi gerek. yakit tuketimi icin ilki cok onemli ikincisi ise katalitik sonrasi cevreye salinan gazlarin kalitesini olcmek icin kullaniliyor bozulsa da yakit tuketimine etkisi olmaz.

oksijen sensörü tek kalalitiğe girmeden önce. onuda söktüm temizledim. ilk günler arabanın performansında etkisi oldu ama sonradan eski haline döndü ve yakıta etkisi olmadı. cihaz sipariş ettim haftasonuna elimde olur bilgisayara bağlayıp sensörleri test edicem.

katalizör motordaki emisyon oranını azaltan bir sistemdir. egzoz muaynesinden alınan emisyon oranı ile fabrika verisi oranının arasında uçurum varsa iptal edilmiş veya kullanım ömrünü doldurmuştur.

anladım. egzost muayenesinde sorun çıkaracaksa yine katalizörü taktırmak gerekecek sanırım. 1-2 aya doluyor olması lazım egzost muayenesinin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.