Şimdi Ara

Kayip ehliyet harci geri almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ehliyeti kaybetmistim 15 gun once randevu aldim ama bir hafta kala ehliyeti buldum harcini yatirmistim 159 tl nasil iade alabilirim eskiden emniyetteydi simdi nufus dairesinde oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kayıp Ehliyet Harcını Geri Alma

Kayıp Ehliyetini Bulduysan Ne Yapmalısın?

Kayıp ehliyetini bulduysan, aşağıdaki adımları takip ederek sürücü belgesi kayıp bildirimini iptal etmelisin ve kayıp ehliyet harcını geri alabilirsin:

• Trafik Şube Müdürlüğü'ne Başvur: Kayıp ehliyetini bulduğunu bildirmek için en yakın trafik şube müdürlüğüne başvur.
    • Sürücü Belgesi Kayıp Bildirimi İptali: Ehliyet dairenize giderek sürücü belgesi kayıp bildirimini iptal ettir.
    • Ehliyet Kayıp Bildirimi İptali Dilekçesi: Sürücü belgesi kayıp bildirimi iptali dilekçesi doldur.
    • Kayıp Ehliyet Harcı Geri Alma: Kayıp ehliyet harcını geri almak için dilekçene ek olarak harç makbuzunu da sun.
    • Yanlış Yatırılan Ehliyet Harcı İadesi: Kayıp ehliyet harcını yanlış yatırdıysan, yanlış yatirilan ehliyet harcı iadesi için de başvuru yapabilirsin.

Önemli Notlar:

• Kayıp ehliyetini bulduktan sonra en kısa sürede sürücü belgesi kayıp bildirimini iptal ettirmelisin.
    • Kayıp ehliyet harcı geri alma işlemi için herhangi bir ücret alınmaz.
    • Dilekçe ve belgelerin eksiksiz olması, işleminin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Geri alamazsınız. Siz kayıp bildirimi yapınca zaten eski ehliyet seri nosu üzerinden iptal ediliyor. Eskisini bulsanız bile artık geçersizdir. Yenisini almanız lazım, zaten başvurmuşsunuz gelmesini bekleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece para yatirdim kayip bildiriminde bulunmadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pm204 kullanıcısına yanıt
    Kayıp bildiriminde bulunmadıysanız, ödeme belgesi ile beraber nüfus müdürlüğüne dilekçe yazın. Gerekli yazışmalar yapıldıktan sonra paranızı iade ederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 16 Ağustos 2018; 11:57:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.