Şimdi Ara

KAYITDIŞI IMEI!! ACİL YARDIM! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
21.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • müşteri hizmetlerini arayın onlar size en yakın yeri söylüyor adresinide veriyorlar.
    Telefonumu kayıt ettireceğin ve buradaki bir bayiniz biz kaydedemiyoruz dedi bende sizi aradım hangi bayinizden kayıt ettirebiliyoruz telefonu dersen cevabını alırsın
  • bu olayın sonunucu merakla bekliyorum,umarım arkadaşım başka pasaport bulup sorunsuzca kayıt ettirebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetius

bu olayın sonunucu merakla bekliyorum,umarım arkadaşım başka pasaport bulup sorunsuzca kayıt ettirebilirsin

kısa sürede pasaport bulma şansım kalmadı maalesef, bir arkadaşım y.dışına çıkacaktı iptal oldu. ben de merak ediyorum halledebilecek miyim acaba
  • Kardes öncelikle gecmis olsun senin geçtiğin süreçlerin hePsini ve daha fazlasını yasadimm bir tanıdık vasıtasıyla cihazı aldım ve 6 ay sonra cihaz kapandı aldığım yer eksik evrak dedi tamamlanacak dedi 15 gün sonra tel açıldı ve bundan sonra cihaz 3 kere daha kapandı ve sonuncusunda cihazın açılmasını beklemeden cihazı aldığım yere zararına verdim ve bÖyle sorun çıkınca tanıdığın ortadan kaybolduğu ve kaziklandigini aslında nasıl çakalların arasına düştügünü paranla rezil olduğunu anliyosunn emin ol kardes onlar nasıl evraklarla kaydettiriyolar nerede adamları var o teller nasıl açılıp kapanabiliyor hiç anlama fırsatımın olmadı Kıbrıs üzerinden geçiş belgesiyle kayıt yapiyolar diyolar ama devlet kayıt disiyla mücadele verdigi için böyle çakalların telefonları kapaniyOr eğer yurtdışından telefon alacaksan bildgin tanıdığın birinin Pasaportuna kaydettirmeni yoksa böyle olmazsa sorunla karsilastgin zaman arada cirpinip hiçbiseyy yapamadan telefonun kaPanmasini izlersin boylelerinnnn Allah belasını versin garantili al faturali al karan rahat olsun tanidktann daha çok is yapar fatura ve garanti acı tecrübe konusuyo tekrardan gecmis olsun kardesim

• Arkadaşlar bende 2010 ağustos ayında telefon alıp pasaport kaydını forumdan bir arkadaşa yaptırdım. Şimdi 2011 yılı sona erince aynı arkadaşın bu pasaportu boşa çıkacak demi? Çünkü mevzuata göre (http://www.mcks.gov.tr/files/cep_talimat.doc ) 2 takvim yılında 1 adet kayıt yapılabilir diyor. Yani bu sene bittikten sonra pasaport sahibi eski kaydını silip yeni kayıt yapsa bile benim telefon kapanmayacak değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 26 Temmuz 2011; 11:54:04 >
  • merhaba arkadaşlar ben de forumdan 4 ay önce bi arkadaştan kayıt yaptırılmış olarak telefon aldım şimdi de kayıdışı cihazınız ve 1 ağustosta kapanacak diye mesaj geldi. İMEİ sorgulamada ise KAYIT DIŞI OLDUğU TESPİT EDİLEN IMEI diye bir yazı çıkıyor. 4 ay aradan sonra kayıt dışı olması kayıt işlemini yapan kişinin yaptığı bir düzenbazlık mı yoksa evrak eksikliğinin bunca sürede ancak fark edillp 2-3 gün de kapatılma olayı mı? cevabı kimse bilmiyor tabi soruyorum ama aklımdaki sorular maalesef.. şimdi bu durumda bi pasaport bulsam hemen kayıt yapılır mı?
  • Aynı olay benimde başıma geldi. Eksik belgeden dolayı telefon kapandı yeni pasaport ile kayıt ettiremiyorum illa ilk kayıtta buluna şahısın kaydı iptal ettirmesi gerekliymiş yoksa tel açılmıyor. Başka bir yolu yok sanırım.
  • Evet tam yerine geldim sanırım... Herkese geçmiş olsun.. Ben de benzer bir olayı yaşadım ama kayıt yaptırdığım kişi kötü niyetinden değil bilgisziliğinden birkaç telefon kayıt ettirmiş pasaportuyla. Yabancı uyruklu oldugundan dolayı da şu anda ülkesinde.. Benim cihaz da şu anda kayıt dışı görünüyor.

Benim bu noktada soracagım şey: Cihaz Gevey Sim ile çalışıyor.. Bu cihazları da imei yüzünden kapatabiliyorlar mı? Kapatamıyorlarsa hiç uğraşamayacağım..

Selam ve saygılar..
  • ARKADAŞLAR BİLDİĞİM VE YAŞADIĞIM BİR ŞEY VAR KAYIT SİLDİRME İŞLEMİNİ 50 TL YE YAPIYORLARBEN PASAPORT KAYIT İŞLEMİ YAPTIRTIYORUM BUNUN GİBİ 3 ADET KAYIT İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİ SORUNU ÇÖZDÜK ŞİMDİ KULLANIYORLAR...

ŞU ANDA AYNI SORUNDAN İMEİLİNİ SİLDİREMEYEN ARKADAŞLARA 150 TL YE SİLME VE KAYIT İŞLEMİ YAPILIR..
    TEMİZ TELEFONLARDA 100 TL
    AKLINIZDA OLSUN...
    2.EL BÖLÜMÜNDE İLANLARIM VE REFERANSLARIM MEVCUT..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -CEP KAMPÜS- -- 10 Ağustos 2011; 0:24:52 >
  • Geçmiş olsun öncelikle...

Dünde bana Turkcell'den bir mesaj geldi.
    .... nolu imei kayıt dışı olduğundan 09.08.2011 tarihinde kullanıma kapanacaktır diye.
    Hemen Turkcell'i aradım.Imei'nin kullandığım cihaza ait olmadığını söyledim.Onlarda başka bir cihaza hattımı taktıysam ondan dolayı bana mesaj geldiği söylediler.Keni cihazımı kontrol ettirdim sorun yokmuş,içim rahatladı.
  • Herkese merhaba ve geçmiş olsun.

Ben de farklı bir konuda problem yaşıyorum. Yurtdışından aldığım ve pasaport kaydı yaptırdığım cihazı kullanmaktaydım. Sonra telefonda sorun çıktı ve giden bir arkadaş ile yurtdışında alınan yerde garanti kapsamında cihazın bourd'u değişti ve telefon tekrar bana ulaştı. Sorun ise şu : cihazın board'u değiştiği için yeni bir imei no ile geldi. Bu nedenle bir süre sonra kayıtsız olarak gözüktüğü için kapanacak.

Sormak istediğim telefonun eski imei pasaport kaydını bir şekilde bu yeni imei no'ya kaydırmak mümkün mü acaba? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

İyi akşamlar.
  • Telefonun imei si telefonun kimligidir bu bakimdan yeni bir board yeni telefon gibi gozukeceginden yeni kayit gerekmektedir.. Kayit icin yardimci olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uunal

Herkese merhaba ve geçmiş olsun.

Ben de farklı bir konuda problem yaşıyorum. Yurtdışından aldığım ve pasaport kaydı yaptırdığım cihazı kullanmaktaydım. Sonra telefonda sorun çıktı ve giden bir arkadaş ile yurtdışında alınan yerde garanti kapsamında cihazın bourd'u değişti ve telefon tekrar bana ulaştı. Sorun ise şu : cihazın board'u değiştiği için yeni bir imei no ile geldi. Bu nedenle bir süre sonra kayıtsız olarak gözüktüğü için kapanacak.

Sormak istediğim telefonun eski imei pasaport kaydını bir şekilde bu yeni imei no'ya kaydırmak mümkün mü acaba? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

İyi akşamlar.

BTK'i arayıp durumu anlatın. Yurtdışından yollanan servis veya değişim belgesini atmayın. Daha önce 2 kişinin eski telefonu sildirip yenisini kaydettirdiğini gördüm. Tavsiyem pazartesi bu işi kaynağını arayarak sorun. Olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Orijinalden alıntı: uunal

Herkese merhaba ve geçmiş olsun.

İyi akşamlar.

BTK'i arayıp durumu anlatın. Yurtdışından yollanan servis veya değişim belgesini atmayın. Daha önce 2 kişinin eski telefonu sildirip yenisini kaydettirdiğini gördüm. Tavsiyem pazartesi bu işi kaynağını arayarak sorun. Olması lazım.

Sizin bahsettiginiz islemi ithalatci firma yapiyor ama dediginiz mantikli evraklari varsa degistigine dair gereken yapilir diye dusunuyorum olmasi gerekende bu zaten..

• imuratk ben de öyle düşünüyorum. Mevzuat hakkında tam bir bilgim yok. En iyisi arayıp sormak. Belki kolay bir yolu vardır ve çözülür.
  • riskli bir iş yapmışsın hocam yapılacak bir şey yok bir bardak su tk kayıt yaptırman lazım onuda aldığın kişinin pasaportu lazım..
  • Arkadaslar kayit sildirip tekrar kayit altina alma islemini 140 liraya yapiyorum eger sadece kayit istiyosaniz yani cihaziniz daha once kayittan dusmemisse 110 liraya yapiyorum hersekilde garanti veriyorum 0531 673 86 23
  • aynı şey bana oldu. ama işin ilginci benim tel yurtiçi alınma. 6 ay önce de olmuştu. üretici firmayla (hızlıal.com) görüşüp açtırmıştım.3 gün önce yine kapandı tel. servis yok yazıyor. bakalım bu sefer ne yapacaklar.(demek ki belgeleri onlarda eksik göndermiş.)
  • büyük ihtimal telefonun imei kopyalanmış, ve kapanmış genelde bu swap olan cihazlarda da karşımıza çıkar, direk teleservice gönderin ımeı açılır
  • Arkadaslar, btk bu gibi durumlarda asagidakileri goz onunde bulundurarak basvurunuzu dikkate aliyor.

1- eger pasaport sahibi sizseniz
    2- Pasaport kayit belgesi elinizde varsa
    3- Eski imei numaraniz mevcutsa

BTK sisteminden hicbirsekilde pasaport kayitlari silinememektedir. Tek sart eger kayit islemi hatali ve eksik evrak ile yapildiysa basvurunuzu dikkate aliyor.Siz kayittan sonra sorgulama ekraninda baktiginizda sorunsuz kayit oldu gorunmesi gayet normaldir. Ancak evraklarin BTK ya ulasmasinin ardindan yapilan degerlendirme de eksik veya hatali evrak soz konusu olursa, telefonunuz kapatiliyor ve sizden evraklari tamamlamaniz isteniyor.

Pasaport kayitlari TC kimlik numarasi ve pasaport numarasi uzerine yapiliyor( dipnot)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.