Şimdi Ara

Kernel 2.6.10 Çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LINUX çekirdeği olan Linus Torvolds ve ekibi tarafından geliştirilen kernelin en son kararlı versiyonu çıktı.Hepimize hayırlı uğurlu olsun

Changelog
    İndirmek için

LıNUX her gün çığ gibi büyüyor ve bu büyümeyi durduramayacak.
    Kim ne derse desin ben bir LıNUX cuyum inşallah hep te böyle kalacam

Bol LıNUX lu günler

• Bir linux üzerine kernel güncelleştirmesi yapıldığında gerçekten sağlam bir altyapı olur mu? Yani sorun çıkma ihtimali artar mı tam tersine bir sağlamlaştırma mı olur? Yani bunları Linux için söylüyorum yoksa tabii güncelleştirmelerin amacı sağlamlaştırmak içindir. Sadece linux kernel güncelleştirmesi yapmak ne kadar mantıklı merak ettim. Çoğu arkadaşımın deneyimlerinden yola çıkarak söylüyorum. Kernel güncelleştirmesi yapanların tamamına yakını sistemi göçertti. Belki de bu onların bilmediği birşeydendir. Belki de kernel güncelleştirmelerinin sağlam bir yapıya sahip olmadığıdır. Sizce nasıl bişey yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Bana kalırsa kerneli değiştirmek o kadar zor bir şey değil kafa karıştırıcı da değil hatta biraz zorlarsak zevkli bile diyebiliriz.İllaki kernelin yeni versiyonu indirip kurmak gerekmiyorku her yeni versiyonla birlikte bir önceki versiyon için yama(pacth) yayınlanıyor.Ama her yeni versiyonda gerçekten güzel şeyler oluyor mesela 2.6.10 versiyonunda usb aygıtlarının üstünde yoğunlaşılmış.Ben çekirdeği yakından takip edenlerdenim her yeni versiyon çıktımı o versiyonu kurarım çünkü merak ederim.(Ama daha 2.6.10 u kurmak nasip olmadı zaman olmadı onu için bu hafta içinde inşallah deniyecem)
  • quote:

Orjinalden alıntı: tetik007

LINUX çekirdeği olan Linus Torvolds ve ekibi tarafından geliştirilen kernelin en son kararlı versiyonu çıktı.Hepimize hayırlı uğurlu olsun

Changelog
    İndirmek için

Bol LıNUX lu günler

Sanırım: windows'un bu büyümeyi durduramayacağını söylemeye çalıştın. Bu arada kernel derleme konusunda söylediklerine de katılmıyorum. Şöyle ki: dün, faydalı olacağını düşündüğüm bir how-to ile kernel'imi güncellemeye çalıştım fakat bi süre sonra sistemim çalışmamaya başladı ve sonucunda format.. :) Belki de acemiliğimdendir.

• quote:

Orjinalden alıntı: chaana

quote:

Orjinalden alıntı: tetik007

LINUX çekirdeği olan Linus Torvolds ve ekibi tarafından geliştirilen kernelin en son kararlı versiyonu çıktı.Hepimize hayırlı uğurlu olsun

Changelog
    İndirmek için

Bol LıNUX lu günler

Sanırım: windows'un bu büyümeyi durduramayacağını söylemeye çalıştın. Bu arada kernel derleme konusunda söylediklerine de katılmıyorum. Şöyle ki: dün, faydalı olacağını düşündüğüm bir how-to ile kernel'imi güncellemeye çalıştım fakat bi süre sonra sistemim çalışmamaya başladı ve sonucunda format.. :) Belki de acemiliğimdendir.

paket olarak kur ozaman cok daha hizli ve kolay oluyor. yani kullnadigin linux cesidine gore rpm dpg veya tgz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.