Şimdi Ara

Klavye Önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır hayal ettiğim piyano çalmaya artık somut bir şeyler katma zamanının geldiğini düşünüyorum, öncelikle hiçbir nota bilgim yok ve dolayısıyla önce hiçbir enstrüman tecrübem de yok. Ancak piyano maliyetli olduğu için öncelikle notaları öğrenip,el egzersizlerinde kendimi geliştirip, ardından piyanoya geçmeyi düşünüyorum dolayısıyla da klavye ile başlamanın doğru olduğunu düşünüyorum(eleştrilere açığım). Ancak klavye modelleri konusunda hiçbir bilgim yok, başlangıç için en fazla 400 TL'ye beni gelişene kadar taşıyabilecek bir klavye arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

• Bütçeniz biraz düşük. Bu seviyede ne önerebilirim bilmiyorum. Yamaha'nın başlangıç modellerine yönelebilirsiniz. Aslında bütçeniz biraz yüksek olsa veya 2. el bulabilseniz başlangıç için ilk önerebileceğim ürün Yamaha NP11 olurdu ancak biraz pahalı kaçıyor dediğim gibi. Bunun dışında Yamaha'nın PSR serisine yönelebilirsiniz. Çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz bu serideki başlangıç modellerini. Çok daha uygun fiyatlara Casio'nun CTK serisi var. Bu seriyede yönelebilirsiniz. Ancak tuş hassasiyeti ve klasik ton kalitesi bakımından Yamaha'yı tercih etmenizi öneririm. Casio bu konularda zayıf kalıyor. Kısacası ayarlayabileceğiniz bütçeye göre;

Yamaha NP31 > Yamaha NP11 > Yamaha PSR Serisi > Casio CTK Serisi şeklinde bir sıralama izleyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.