Şimdi Ara

Klimada Dış Ünite Temizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
10.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Klimayı alalı 2 yıl oldu.İç ünite filtre temizliğini kendim yapıyorum.Fakat kullanma klavuzunda iki yılda bir gaz basıncı kontrolü ve dış ünite temizliği yapılmalı diyor.Dış ünite balkon altında.Teknik bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.Ayrıca bu bakımların maliyeti kaç lira?Klimam Arçelik.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Klima Dış Ünite Temizliği

Klima dış ünitelerinin düzenli olarak temizlenmesi, cihazın verimli çalışması ve ömrünün uzaması için hayati önem taşır. İşte temizlik süreci hakkında bilmeniz gerekenler:

Temizlik Adımları:

1. Klimayı kapatın ve elektrik bağlantısını kesin.
    2. Yumuşak bir fırça veya elektrikli süpürgenin yumuşak fırça başlığıyla dış ünitedeki yaprakları ve diğer döküntüleri temizleyin.
    3. Bir sprey şişesine su doldurun ve üniteye püskürtün.
    4. Klima dış ünitesini yıkarken, motor kısmına veya elektrik bileşenlerine su tutmaktan kaçının. Su bu bileşenlere zarar verebilir.
    5. Üniteyi durulamak için bol su kullanın.
    6. Temiz bir bezle dış üniteyi kurulayın.
    7. Elektrik bağlantısını yeniden bağlayın ve klimayı açın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

• Klima dış ünitesini temizlerken yüksek basınçlı su kullanmayın. Bu, üniteye zarar verebilir.
    • Klima motoruna su tutmayın. Bu, motora zarar verebilir ve arızalanmasına neden olabilir.
    • Klima dış ünitesini temizlemek için kimyasal temizleyiciler kullanmayın. Bu temizleyiciler üniteye zarar verebilir.
    • Dış üniteyi temizlerken bir merdiven kullanmanız gerekiyorsa, güvenlik önlemlerini alın ve sağlam bir merdiven kullandığınızdan emin olun.

Klima Dış Ünite Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Klima dış ünitelerinin temizlik sıklığı, kullanım sıklığına ve yaşadığınız bölgedeki hava kirliliğine bağlı olarak değişir. Genel bir kural olarak, dış üniteyi ayda bir kez, özellikle de yaz aylarında daha sık temizlemeniz önerilir.

Düzenli temizlik, klima dış ünitesinin verimli çalışmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapmanıza ve cihazınızın ömrünü uzatmanıza yardımcı olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orjinalden alıntı: yesilsiyah20

Klimayı alalı 2 yıl oldu.İç ünite filtre temizliğini kendim yapıyorum.Fakat kullanma klavuzunda iki yılda bir gaz basıncı kontrolü ve dış ünite temizliği yapılmalı diyor.Dış ünite balkon altında.Teknik bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.Ayrıca bu bakımların maliyeti kaç lira?Klimam Arçelik.

65 ytl (eger oda gelen zamlardan nasibini almadıysa) arçelik servisi tarafından,eger gaz eksilmesi varsa oda artı para
  • dıs unıtede cok fazla kırlenme topraklanma olmamıssa klıma calısmıyorken balkona cek hortumu basıcla ıyıce yıka hıcbırsey olmaz cıkmayacak seyler varsa ılacla yıkamalısın
  • quote:

Orjinalden alıntı: spare-part

dıs unıtede cok fazla kırlenme topraklanma olmamıssa klıma calısmıyorken balkona cek hortumu basıcla ıyıce yıka hıcbırsey olmaz cıkmayacak seyler varsa ılacla yıkamalısın

ya valla taşlaşma bile oluyor,hortum mortum kar etmiyorheleki iç ünitede fanını temizlemek ölüm,ona illaki servis şart,parçalarız avlla fanı sökecegiz diye,sonra evdeki bulgurdan olmayalım
  • Gerçi daha garantisi bitmedi.Fakat doğalgaz tadilatı nedeniyle klimanın yerini değiştirmek zorundayız.Yeniden montaj 100 YTL den fazla.Fakat gaz bakımı ve temizlik ücreti de zamlanmıştır.Isıtma ve soğutmada bir sorun yok gibi tabi yaz gelince anlaşılacak gaz seviyesi.
  • Yapmasına yaparım da su fan motoru ve kompresöre zarar vermesin.Bozulacak diye korkuyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: spare-part

dıs unıtede cok fazla kırlenme topraklanma olmamıssa klıma calısmıyorken balkona cek hortumu basıcla ıyıce yıka hıcbırsey olmaz cıkmayacak seyler varsa ılacla yıkamalısın

• Isıtma yada soğutmada sorun yoksa hotrum ile temizle.. aksi durumda mutlaka işin ehlini çağır..
  • Şu an için bir sorun yok.Eğer mecbur kalırsam süpürgemin hava üfleme özelliği var bir de öyle yaparım.
  • arçelik servisi çağırırsan 62 ytl bakım iç dış üniteler eğer kendim yaparım dersen dış üniteye fazla bişey yapmana qerek yoq iç ünite kadar dış üniteye hortum çekebiliyorsan elektirik bağlantısına qelmeyecek şeklinde su ile temizle su yetersiz kalırsa yağ çöz sık
    kolay qelsin
  • şunuda belirtiyim garantisi war demişsin bakımlar garanti kapsamına girmez hangi marka olursa olsun...
  • arkadaşlar 65 ytl için cihazın başını yiyeceksiniz haberiniz olsun

• bir iki gün sonrada klimam temizlerken gitti ne yapmam lazımlı konuları görürüz
  • quote:

Orjinalden alıntı: la fon ten

bir iki gün sonrada klimam temizlerken gitti ne yapmam lazımlı konuları görürüz

EVET EĞLENCELİ OLABİLER.
  • En iyisi servis çağırmak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.