Şimdi Ara

Kocaeli Üniversitesi (KOU) Bilgisayar Mühendisliği ve İngilizce Hazırlık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
4.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya ek olarak ben de geçen sene Kocaeli Üniversitesinde hazırlık bitirdim, devamsızlık sıkıntı gerçekten aksatmamak gerek. Yani hazırlığı lisenin 5. sınıfı olarak düşünün, sınıf ortamları, sınıfların büyüklüğü ve devamsızlık sistemi lise gibi resmen.

Her halükarda bu sizin ilginize ve özellikle bu yabancı dili hayatınızda ne kadar çok yer verip vermemenize bakıyor. Konuşmadıktan sonra hazırlık okusan da abartılacak bir katkısı olmayacaktır size. O yüzden günlük olarak sürekli konuşmak gerek İngilizceyi, zaten bundan dolayı hazırlık sınıfında genel olarak İngilizce konuşuluyor.

Not: İngilizce temeliniz iyiyse muafiyet sınavına mutlaka girin. Hazırlık okuyayım ne olacak diye muafiyet sınavına girmezseniz Beginner'dan başlatıp size alfabe öğretirler. Geçemeseniz bile en azından Elementarı modülünden başlama gibi bir avantajınız olur. Benim temelim fena değildi, muafiyet sınavına girip Elementary'den başlamıştım ve yarım dönemde bitirme gibi bir imkanım doğmuştu.

Hazırlık binası Kocaeli'nin Körfez ilçesine koymuşlar, sanki hazırlık öğrencilerine üvey evlat muamelesi yapmışlar, eskiden ana kampüsteymiş. 2 yıl önce, Körfez ilçesini canlandırmak adına muhtemelen,Yabancı Diller Yüksekokulunu Körfez ilçesine almaya karar vermişler. Merkezden ya da Umuttepe Kampüsü'nden yaklaşık git gel ayrı ayrı olarak 40 dakika ile 1 saat arası yolculuk yapıyorsunuz her gün, bu da belli yerden sonra işkenceye ve zaman kaybına dönüşüyor sabahın köründe daha erken kalkıyorsunuz çünkü. Körfez ilçesinden ev tutabilirsiniz, kira fiyatları çok makul.

Önemli not daha: Hazırlığın kitap fiyatları size pahalı kaçabilir, yanlış hatırlamıyorsam dönemlik 500 TL gibi bir masrafı vardı orijinal kitapların. Maddi imkanınız elvermiyorsa korsan kitaplara başvurabilirsiniz, hocalar korsan kitaplar hakkında dedikodu yapacaktır, hiç kulak asmayın. Çünkü üniversite, kırtasiye ile anlaşma yaptığı için doğal olarak hocalar da korsan kullanımı desteklemeyecektir. Hatta sadece orijinal kitap alanlar için sınav yapacağız lafları dönmüştü, bunların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor inanmayın. Tamamıyla orijinal kullanıma teşvik için yapıyorlar.
    Korsan kullanıyor diye sonuçta öğrenciyi de suçlayamazsın, zaten devlet üniversitesinde okuyor belki KYK’de kalıyor maddi imkanı yok, şimdi sen bu adama gidip orijinal al da diyemiyorsun. O yüzden bu konuda yapacak pek bir şey kalmıyor. Gerçekten çok pahalı hazırlık kitapları.
    Her halükarda elinizde o hazırlık kitapları bulunsun, dersler o kitaplar üzerinden işleniyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulduren -- 1 Ağustos 2021; 1:42:15 >

• Tam kafamdaki gibi. Yorumunuz için teşekkür ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bulduren kullanıcısına yanıt

Güzel, faydalı bilgiler paylaşmışsınız hocam teşekkürler.

• Sefil Shuurle kullanıcısına yanıt

Rica ederim, yardımcı olmasına sevindim

• Güncel

• bölümde kız erkek oranı kaçtır

• Meliodas.xr kullanıcısına yanıt

Tam sayıları bilmiyorum fakat 60 erkek 30 kız böyle bir oran var muhtemelen.

• pippuri kullanıcısına yanıt

ya hocam yanlış anlamazsanız bir şey diyeceğim,başka bölümde kızlarla takılmak mümkün mü ? Hani gideceğim yerde kız aşırı az

NOT:Çok erkekle takılmayı sevmiyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.