Şimdi Ara

Kombideki durum sizce normal mi veya neden böyle? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Özellikle Bu seneki gibi Eskişehir için ılıman sayılacak havalarda kombi zaten çok fazla yanmayabiliyor, kombinin yandığı zamanki gösterge sıcaklığı tesisattaki ortalama su sıcaklığından bu nedenle çok farklı olabiliyor, zaten soğuk havalarda kombi neredeyse hiç sönmeden yanıyor ve dönüş suyu da daha sıcak oluyor, ama kombi 5 dk yanıp 10 dk sönük kalıyorsa doğal olarak tesisattaki su sıcaklığı 20 derece farkedebilir, soğuk havalarda benim kombi modulasyona girmeden önce tüm petekler sıcak olurken modulasyon başladıktan sonra ancak ılık oluyor bunun nedeni de kombinin ne kadar modulasyon yaparsa yapsın kendini kapatma ihtiyacı hissetmesi, bu nedenle de yan-sön yaparken tesisattaki su doğal olarak sizin set ettiğinizden değerden çok düşük oluyor. Bu hafta benim kombi 50 derece kazan sıcaklığına ayarlı olmasına rağmen söndükten 2-3 dk sonra 35-36 derecelerde dolanıyor, hatta gündüzleri 29 lara kadar inebiliyor, çünkü bu derecelerde bile evin ısısını koruyabiliyor. tabi bunu sağlayan modulasyonlu oda termostadı. eğer havalar daha soğuk olduğunda bile evi ısıtabiliyorsa hiç takmayın.

• Az önce otururken dedim bu kombi ne kadar çalışıyor hiç dikkat etmedim. An itibariyle (saat 03:30) takip ettim. Kazan sıcaklığı 50 dereceye ayarlı. Kombi her döngüde yaklaşık 16 saniye çalışıyor. Her döngü de yaklaşık 3 dakika. Alev kapandıktan yaklaşık 10-15 saniye sonra 30 derecelere düşüyor sonrasında yavaş yavaş 29 ve 28’de kalarak devir daime devam ediyor. Petekler ılık-altı durumda. El değmeyecek gibi haftalardır olmadı. Dönüş vanalarında evin son odalarında kalan 3 petek hariç reglaj var. TRVler mutfak 3, salon 3.5, yatak odası 3, koridor ve ütü vb amaçla kullandığımız oda 2.5 konumunda. Evin sıcaklık durumu ise fena değil, daha sıcak olabilir gibi. Telefona göre anlık dış hava sıcaklığı 2 derece, hissedilen -2 gözüküyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.