Şimdi Ara

Küçük bi resmi çözünürlüğü bozmadan nasıl büyütürüm ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
36.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • photoshopta image sizeden dpi ve piksel ayarlarini yukseltirsen ,resmin kalitesini birazda olsa duzeltirsin
  • vektörel grafikler dışında bitmap jpeg tarzı resimlerde bozulma olmadan büyütme olmaz.
    neden vektörkullanmıyoruz o zaman dersenizde açıklamaları internette bol bol var.
    bitmap bu işin kökenidir matris üzerinden çalışır. her ton için 0-255 (8 bit) derinlikle toplam 24 bit renkte çalışıyor.
    buyutme işinde şiyle düşünün siyah pixel var yanında beyaz bu 2 mp olsun
    ikisinin arasına gri koydun mu 3 mp oldu işte ortalama deger üzerinden pixel atama veya interpolasyon.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yellowmoon

Beyler o dedğiniz ancak filmlerde oluyor

Maalesef bir resmi kalitesini bozmadan büyütmeniz imkansız (ne dpi değerini değiştirerek nede pixel değerini değiştirerek). Sadece Büyüttüğünüzde oluşan bozulmaları bir nebze olsun gizleyebilirsiniz (blur, sharpen vs.). Tabi bu resmin boyutu ve ne kadar büyüteceğinizle alakalı. resmin boyutunu ve ne kadar büyümesi gerektiğini buraya yaz sana bir çıkar yol bulayım. Resmi görmeden birşey söylemesi zor

Evet aynen katılıyorum. Resmin çözünürlüğü ve büyütüleceği boyut önemli, eğer makul bi fark varsa (!) bu mümkün eğer çok önemliyse resmi gönderirsen sanırım bişeyler yapabiliriz...

• Olacağını sanmıyorum ben de
  • büyütebilirsin istediğin resmi.nasıl olcak dersen önce resmi vektöre çevircen gerçi ben şu anda flashı kullanıyorum vektöre çevirirken ama sen daha profesyonel programlar var bulabilirsen internette bakarsın.vektöre çevirdiğinde istediğin kadar büyütebilirsin.
  • yok öyle bişiy fimlerde olur anca o
  • Hiç kimse bir bok bilmiyor herkes bilmediği için imkansız yazmış bi de bilimsel bişey açıklar gibi kendi yalanını doğrulamaya çalışmış. Resmi photoshopa atıyorsunuz. layer kısmından sağ tıklayıp convert to smart object diyorsunuz ve öyle büyütüyorsunuz. Ben tanrıyım yaptım alın size imkansız.
  • photoshopta image size dan çözünürlüğü 300 civarına bir ayarlayın bakalım, ben o şekilde hallediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: olaycivciv

Hiç kimse bir bok bilmiyor herkes bilmediği için imkansız yazmış bi de bilimsel bişey açıklar gibi kendi yalanını doğrulamaya çalışmış. Resmi photoshopa atıyorsunuz. layer kısmından sağ tıklayıp convert to smart object diyorsunuz ve öyle büyütüyorsunuz. Ben tanrıyım yaptım alın size imkansız.

şaka mısın sen yaaa smart objectşn ne olduğunu öğren önce

İmkansız değil ancak çok gelişmiş yazılım ve işlemci gücüne ihtiyaç var. Tabiki sonsuza kadar büyütülemez. Ha ama sıradan kullanıcı ve firmalar için imkansız.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.