Şimdi Ara

Kumru Yavruları Anasız Kaldıysa Ne Yapmak Lazım ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler - Bayanlar konum dalgaya alınacak cinsten bir konu değildir. Kumru adını verdiğimiz kuşları bilirsiniz. Tuvaletin penceresine yuva yaptı. Şuan 2 adet uçmayan yavru var. Daha düne kadar akşamları ana yuvada olurdu. Fakat şimdi baktım. Neden baktım içime doğru ondan bakındım. Yavrular yuvada duruyor. Fakat ana ortalarda yok. Yarın yani gündüz ana yuvaya geliyor mu bakınacağım. Eğer gelmiyorsa ya ana öldü ya da başka bir sorun var. Eğer ana yoksa bu yavruları öylece ölüme terk edemem. Sizlere sorum belki aranızda bilen vardır. Uçmayan yavrulara ne yapmam lazım ana yoksa? Bu arada yavrular bir kumrunun yarısı kadar ve tüyleri var. Uçmaya az kaldığı belli yani. Fakat uçmuyorlar. Fotoğraf isteyenlere yarın koyabilirim şimdi gece gece flaş patlatıp yavruları korkutamam ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 13 Nisan 2012; 22:53:40 >

• madem ciddi "Konu Dışı Özel" bölümüne aç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: * KıL

madem ciddi "Konu Dışı Özel" bölümüne aç.

farklı olmayı başardın

arkadaşlar ödülünü getirin arkadaşın

hocam bi vetenirerden yardım istemelisin
  • quote:

Detaylarda boğulacak zaman değil. Bana çözüm lazım. Acaba veterinere götürse bakıma alır mı yavruları tabi anaları yoksa. Ölüme terk edemem göz göre göre ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

quote:

Detaylarda boğulacak zaman değil. Bana çözüm lazım. Acaba veterinere götürse bakıma alır mı yavruları tabi anaları yoksa. Ölüme terk edemem göz göre göre ...

hocam almasada nasıl besleyecegini bakımını falan anlatır,daha insafiyetli biriyse alabilir bile
  • hocam benim muhabbet kuşlarınında anası kaçtıydı elimle besledim büyüttüm ama uçmayı öğretemedim dengesiz uçuyodu ilk başlarda sonra hiç uçamadı yerde yürüyodu devamlı.

yaşatmak istiyosan anası kesin yoksa eminsen al evinde elinle besle ufak ufak sıvımsı gıdalarla yani minik kırıntı gibi ekmek olabilir ıslatılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birkhoff -- 13 Nisan 2012; 23:29:31 >
  • 1-2 gün daha bekle annesi geliyormu diye baktın gelmiyor hayvanlarda bitkin ya yuvalarına bulgur falan koy yada kuşları alıp bi karton kutuya koy orda yem ve su ver.Benim evin balkonunada yuva yaptılar yavrularda biri aşağı düştü yukarı koydum yine düştü bende karton kutuda bakıyorum uçma vakti gelince kendi gider zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

1-2 gün daha bekle annesi geliyormu diye baktın gelmiyor hayvanlarda bitkin ya yuvalarına bulgur falan koy yada kuşları alıp bi karton kutuya koy orda yem ve su ver.Benim evin balkonunada yuva yaptılar yavrularda biri aşağı düştü yukarı koydum yine düştü bende karton kutuda bakıyorum uçma vakti gelince kendi gider zaten

Nasıl besleyeceğim?
  • Git parktan solucan topla ...
  • Damlalıkla su verebilirsin ama sakın bulgur falan vereyim deme. Ekmek ıslat koy önlerine çok ufaklarsa. Yemiyorlarsa da ölürler zaten ama sularını kaçırmaman aynı zamanda abartmaman gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.