Şimdi Ara

KYK KREDİSİ HERKESE ÇIKIYOR MU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kyk kredi herkese kesin olarak, %100 çıkıyor mu ? Ablam 6 yıl önce burs almıştı, ancak şu anda o dönemle kıyaslarsak, Babamın maaşı arttı ve ipotekli evimiz var.

• Yapay Zekanın Yanıtı

KYK Kredisi Herkese Çıkıyor Mu?

KYK kredisi, öğrenim ücretlerini karşılamakta zorlanan öğrencilere destek sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen bir destektir. Kredinin şartları ve kimlere verileceği konusunda sıklıkla sorular sorulmaktadır.

KYK kredisi, belirli şartları karşılayan tüm öğrencilere verilmektedir. Bu şartlar şunlardır:

• Türk vatandaşı olmak veya yabancı uyruklu olup yurt dışında en az 5 yıl ikamet etmek
    • Örgün yükseköğretim programlarına kayıtlı olmak
    • Ailenin gelir durumunun belirli bir sınırı aşmaması

Öğrenim kredisi, bu şartları taşıyan tüm öğrencilere verilir, dolayısıyla "herkese çıkar" ifadesi doğru bir ifadedir. Ancak, kredinin miktarı öğrencinin ailesinin gelir durumuna göre değişmektedir.

Kredi, öğrencinin öğrenim süresince her ay düzenli olarak banka hesabına yatırılır. Öğrenim kredisi, öğrencinin mezun olduktan veya okulu bıraktıktan sonra geri ödenir.

Sonuç olarak, KYK kredisi, şartları karşılayan tüm öğrencilere verilen bir destektir. Bu nedenle, "KYK kredisi herkese çıkar mı?" sorusunun cevabı "evet"tir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • İstersen harun kadar zengin ol, kredi başvuran herkese verilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentrassi

İstersen harun kadar zengin ol, kredi başvuran herkese verilir.
    hocam yüzde yüz emin misiniz ? bir kaç kişi gördüm çıkmadığı oldu diye. KYK sitesinde tam net bir ifade bulamadım. arayıp sorsam cevap alabilir miyim ?
  • Eminim. Adı üstünde kredi bu, geri ödeyeceksin. Çıkmaması için teknik bir aksaklık olması lazım yoksa kredi isteyen herkese verilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentrassi

İstersen harun kadar zengin ol, kredi başvuran herkese verilir.
    Dostum universite son sınıfa geçeceğim başvurur isem kredi çıkar mı önceden hiç başvurmamış idim?
  • Kredi her türlü çıkar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.