Şimdi Ara

Landi - LandiRenzo Soru: Overlapping süresi nedir ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşagıdaki resimde OVERLAPPİNG SÜRESİ denilen bir bölüm var , bu bölüme lpg ustam hiç ellemiyor, anladığım kadarıyla üst üste bindirme süresi ,yani benzin i kesmeden 1 sn önce lpg enjektörleri devreye alınabiliniyor GALİBA :)) ???

Benim araçta Honda Cıvıc ta Benzin den lpg ye gecerken hafif sallama boşluk yapıyor , usta LPG enjektörleri ile emme manifodu arasındaki borunun uzunluğundan yaptıgını gecikmeye ugradıgını söylüyor. Bana mantıklı geliyor fakat çözüm üretilmiyor.

Ben bu Overlapping Time ayarını 1 sn yaparsam bu sorun çözülmez mi, ???? Zararı olur mu , ... Overlapping time nedir?

Pistona 1 sn ye hem benzin hem lpg püskürtülse ne olur ,,,, bi zararı olurmu ?? neden kullanılmıyor bu ayar ??

Landi - LandiRenzo  Soru: Overlapping süresi nedir ??

• Oradaki konumu 2 s ye çekip denedinizmi?

Denedi iseniz nasıl bir sonuç çıktı?
  • 2 sn. yada 1 sn denemedim , birşeyleri denemeden buradan önbilgi edineyim diye uğraşıyorum..

Araca zarar vereceğimi zannetmiyorum zarar vercek şeyi zaten buraya koymazlar. Ama yinede

buradaki ustalardan montajcılardan bir cevap bekliyorum. Bu ayarı kullanıyorlarmı kullanmıyorlar mı ,
    kullanmıyorlarsa niçin kullanmıyorlar ?

Bu gidişle kendim deneyerek test ederek yapcam ya...
    Çünkü buradaki ustalar sadece müşteri peşindeler sanırım :)) (Genelleme yapmayayım Landi Landirenzo ustaları )
  • yüksek basınçdan sallama yapar geçişlerde ,

ayrıca landi renzo da dangıl takılı dağilse kalibrasyon düzgün olmaya bilir .
  • Dangıl da nedir ?

Sorum : Overlapping süresi nedir ? proğramdan anlayan birisi olsa cevap verebilir , bu şu işe yarar 1 sn yaparsan şöyle olur,

zararı yoktur , 1 sn yapına olmassa 2 sn. yap yada ondalık değerler girebilirsin vb...
  • Dangılmı? DONGLE'mi? ne demek istenmiş?
  • Bugün bilgisayara bağladım ecu yu , overlapping süresini 1 sn ve 2 sn yaparak deneme yaptım , denemeleri rolantide yaptım hayal kırıklığına ugradım , araç benzinden lpg ye geçerken stop ediyor , anladığım kadarıyla boğuluyor. Bende bu overlapping olayını rafa kaldırırım o zaman :))

Belki 0,5 gibi ondalıklı değerler girsem bogulma olmayacak ama ustalardan cevap gelmeden kurcalamıyacağım ...
  • o zaman Diğer parametrelerinde birlikte değişmesi gerekiyor sonucu çıkıyor sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.