Şimdi Ara

LAndirenzo 308 lpg yakıt problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçen hafta Peugeot 308 1.6 vti 120 hp araç aldım. Km 65bin de,yağ ve filtre bakımları yapılmış.Lpg ile ilgili bir bakım yapılması gerekiyor mu ,yapıldı mı bilmiyorum.Asıl soruna gelelim 50tl benzin,50 tl lpg alıyorum.Benzin ibresi çeyrek depoya (yaklaşık)çıkıyor.Lpg de 4 ışık da yeşil yanıyor.Aracı 150-200 km kullanıyourm.Lpg ve benzin aynı anda bitiyor.Bir arabanın bu kadar benzin tüketmesi normal olmasa gerek.Ne kadar km yaptığı da sorun değil.TAmam km de 1 tl yaksın.Ama sürekli benzinde gidiyormuş gibi ibre düşüyor.TAmam benzin kullanıyorsun madem lpg yi neden bitiriyorsun be araç dedirtiyor.Bir de aracı çalıştırıp lpg ye geçmesini bekliyorum diyelim. 1 dk sonra falan lpg ye geçtikten sonra devir çok düşüyor. 600-800 dd kadar iniyor.Biraz sesini dinledim kendi kendine bazen gaz verip 1000dd çıkarıyor.Arada 600dd iniyor.Bazen stop edecek oluyo ve hemen gaz vermeye başlıyor.Bi el atın sinirlerimi bozdu bu araba benim.Pişman etti aldığıma.Lpg servise götürmeden önce size sormak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogusz -- 25 Nisan 2014; 14:40:05 >

• Lpg servisine götürün , bi ayarsızlık var
  • benzin harcamıyor aslinda 30 tl benzin alın ibre yükselir.Rolanti ayarı çok zor bunlarda vakumsuz motor diye gecer cok teknik isi bilen bir usta lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fransız araçlarda araba benzin harcıyormuş gibi ibre düşer. Çünkü yola göre hesaplar yakıtı. Benzin aldığınızda veya 300 km yol yaptığınızda eski haline gelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.