Şimdi Ara

Laptop'um CPU sıcaklığından kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşla, benim sorunum "COMPAQ Presario CQ60" bilgisayarımın cpu kullanımı %10lardayken sıcaklık 70-80 arasında. işlemcinin hava deliğinden süpürge tuttum toz falan çıktı biraz ama değişen bişey olmadı, harici fanda koyuyorum altına ama, hd video izlerken ve oyun oynarken kapanıyor, aklıma bilgisayarın 3 senelik olduğu geldi, laptoplardada termal macun olayı oluyormu? masaüstü bilgisayarda değiştirmiştim macunu ama laptopu nasıl açacağımı bile bilmiyorum sizce ne yapmalıyım yardım edebilirseniz çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyknight

arkadaşla, benim sorunum "COMPAQ Presario CQ60" bilgisayarımın cpu kullanımı %10lardayken sıcaklık 70-80 arasında. işlemcinin hava deliğinden süpürge tuttum toz falan çıktı biraz ama değişen bişey olmadı, harici fanda koyuyorum altına ama, hd video izlerken ve oyun oynarken kapanıyor, aklıma bilgisayarın 3 senelik olduğu geldi, laptoplardada termal macun olayı oluyormu? masaüstü bilgisayarda değiştirmiştim macunu ama laptopu nasıl açacağımı bile bilmiyorum sizce ne yapmalıyım yardım edebilirseniz çok teşekkür ederim.

laptop larda da termal macun değiştirilebiliyor.onun için alt kasayı sökmen gerekiyor. geri kalan herşey masaüstü pc lerdeki termal macun değiştirmeye benzer.

• quote:

arkadaşla, benim sorunum "COMPAQ Presario CQ60" bilgisayarımın cpu kullanımı %10lardayken sıcaklık 70-80 arasında. işlemcinin hava deliğinden süpürge tuttum toz falan çıktı biraz ama değişen bişey olmadı, harici fanda koyuyorum altına ama, hd video izlerken ve oyun oynarken kapanıyor, aklıma bilgisayarın 3 senelik olduğu geldi, laptoplardada termal macun olayı oluyormu? masaüstü bilgisayarda değiştirmiştim macunu ama laptopu nasıl açacağımı bile bilmiyorum sizce ne yapmalıyım yardım edebilirseniz çok teşekkür ederim.

3 yıllık laptopda malesef sadece süpürge ile çektirmek yetersiz kalır. Evvela alt kasayı söküp komprösör yardımıyla basınçlı hava tutmanız gerekmekte. Daha sonra İşlemci soğutma tertibatını söküp eski macum kalıntılarını temizleyip yenisini sürmeniz gerekmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

quote:

3 yıllık laptopda malesef sadece süpürge ile çektirmek yetersiz kalır. Evvela alt kasayı söküp komprösör yardımıyla basınçlı hava tutmanız gerekmekte. Daha sonra İşlemci soğutma tertibatını söküp eski macum kalıntılarını temizleyip yenisini sürmeniz gerekmektedir.

Çok teşekkürler, alt kasayı açmayı bilmiyorum malesef. Uğraşacak vaktimde pek yok, sanırım bilgisayarcıya yaptıracağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.