Şimdi Ara

Laptoptan anlayanlar bakabilir mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: the_japan

Sizi pc konusunda daha donanimli sanmistim hocam. Yine de tesekkurler.

seçtiğiniz dizüstülerle
    tavsiye ettiğim arasında ne fark var
    olan fark fazla verdiğin parayı değmez

yoksa bende tavsiye edeyim
    bunlardan birini alabilirsin

http://www.vatanbilgisayar.com/3000-5000-tl-arasi/notebook/?opf=p22112946,p24484173&srt=UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atik Abi

quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Sizi pc konusunda daha donanimli sanmistim hocam. Yine de tesekkurler.

seçtiğiniz dizüstülerle
    tavsiye ettiğim arasında ne fark var
    olan fark fazla verdiğin parayı değmez

yoksa bende tavsiye edeyim
    bunlardan birini alabilirsin

http://www.vatanbilgisayar.com/3000-5000-tl-arasi/notebook/?opf=p22112946,p24484173&srt=UP

Hocam sagolsunlar yardimci olan arkadaslara ben i5 mi i7 mi diye soruyorum. Siz bana i3 oneriyorsunuz.

Islemciyi mesela duruma gore i5 hq veya i7 u serisi olarak dusunuyorum. Ekran karti cok az isime yarayacak olsa da en kotu ihtimalle suanki kullandigim acer'in Nvidia 940m benzeri bir sey olsun diye dusunuyorum. Almisken az da olsa iyi olsun dusuncesiyle...

Rica etsem nokta atisi diyebileceginiz bir laptop modeli tavsiyeniz var midir? (Hp markasi haric, ilk mesajimda yazdigim kriterlere uygun olarak)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• the_japan kullanıcısına yanıt
    madem o kadar para vereceksin hızlı olmasını istiyorsun SSD'li olsun
    SSD olmazsa hızlı olmaz

http://www.hepsiburada.com/acer-e5-774g-52fv-intel-core-i5-7200u-6gb-1tb-128gb-ssd-gtx950m-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV0000030S6K
  • Hocam, hah budur yani

Bunu da ciddi arastirayim hocam. Pc gayet guzelmis. Fiyati biraz fazla gibi gozukse de saglam bir seye benziyor. Buna benzer baska tavsiyeniz varsa yine yazabilirsiniz. Cok tesekkurler

• 3000 den fazla para vereceksen HQ serisi al işlemci.diğer türlü oyunlarda render da ısınma yapacak ve takılacak çok işlemci var.performans yüksek ve ısı düşük seri cihazlara bak.1200-2000 $ fiyat arası ideal
    i5 7200u işlemci 17 7500u işlemciden sadece %8 daha geride.. hq bir i5 işlemci ise 7500u'dan daha iyidir.. Ancak U işlemci ile HQ arasındaki farkı kullanmayacaksanız, U serisinden almanız sizin için pil açısından daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra, seçeceğiniz ekran kartının tüketeceği güç de piliniz açısından önemli. Dizüstü bilgisayarlarda ram ve depolama değişip yükseltilebildiği için 8 gb ram ve 1 tb hdd olan bir sistem bile sizin için yeterlidir. Burada işinize yarayacak şeylere dikkat edin, mesela bazı dizüstü bilgisayarlarda 1 adet ram slotu bulunuyor. Bazı bilgisayarlarda hdd dışında boşta m.2 veya sata portu da olduğundan, upgrade için elinizi güçlendirir.

Onun dışında elbette yüksek çözünürlük daha iyi, ancak 15.6 gibi küçücük bir ekranda 1366*768 ile 1920*1080 arasındaki fark normal bir kullanıcı için farkedilmez bile, ayrıca bence değmez de.. Ha tabi bu benim görüşüm, ben asla bir dizüstü bilgisayar almam normal kullanım için. Tabi thinkpad serisini ayrı tutuyorum. Onlardan bir tanesine asla hayır demem o ayrı :)

Arada bir oyun oynarım düşüncesiyle ekran kartı da iyi olsun durumunda şöyle bir husus ortaya çıkıyor, işlemci.. İşlemciyi değiştiremeyeceğin için güçlü bir ekran kartı da olsa sana sorun yaratacaktır. Ayrıca sonuçta bu bir laptop, yani fazla birşey beklememek lazım. Birkaç yıldan sonra tırt, oyunlar için konuşuyorum tabi.

i7 HQ + gtx 1050'li bir sistem alacaksan ne ala, en güçlü seçeneklerden biri olur o bütçeye göre senin için.. Ama U işlemci alacaksan 940m 950m sana yeterli olur. Tabi ki U işlemci ve 1000 serisi bir ekran kartı daha iyi olur ama performans farkına karşılık fiyat farkı da önemli. Değecek bir fark varsa verilir, değmeyecekse verilmez. Fiyat önemli bir husus..

• Cok tesekkurler hocam. Gelen yorumlardan ve pm cevaplarindan sonra kafamda bir taslak olustu :

1) Sarja takili degilken pilinin iyi gitmesi ve isinma sorunu olmamasi benim icin onemli oldugundan daha cok U serisi islemcililere bakacagim

2) Mutlaka ssd li veya ssd takilabilecek cihaz olmali

3) En kotu ihtimalle 940m ekran karti isimi gorur gibi gozukuyor

4) Full hd konusunda biraz hevesliyim aslinda eger pilini kotu etkilemiyorsa

5) Yine ram eklemek icin bos ram slotu olmali

6) Isikli klavyesi olmali

7) Kasa kalitesi bazi uyduruk asuslar gibi olmamali

8) Genel kalitesi ortalama uzeri olmali

9) Pil en azindan 4 hucreli olmali

10) Tasarimi ilk mesajimdaki 1050'li Dell modeli gibi olmali

11) Ssdli alsam da hdd devir sayisinin 7200 olmasi iyiymis

Eger i5 hq islemcili bataryasi guclu bir firsat denk gelirse direkt onu degerlendiririm.

Evet genel olarak böyle.. Ekranın full hd olmasının pili daha fazla götürür bu bi gerçek. Ancak diğer tüm şartlar aynı ise geçerlidir bu. Batarya kapasitesi, güç tüketimi gibi durumlarda önemli. klavyenin ışıkları da extra güç tüketir tabi.

Ama günün sonunda pil açısından ciddi bir fark olmaz modeller için. O yüzden siz tasarıma odaklanın. yani kasa, full hd ekran, ışıklı klavye gibi şeylere bakın ve tabi fiyata..

hdd 7200 rpm olan dizüstü az var, sebebi güç tüketimi. performans olarak 5400 ile 7200 arasındaki fark çok da yok. Veri depolama olacağı için farketmez bence.. bütçe olursa hdd yerine 500 gb ssd takılabilir çok da iyi olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Benim tercihim 1. seçenekteki lenovo olurdu tabi ki.. Markasının lenovo olması büyük avantaj..
  • Anladım hocam. Diğer acer ise benim şuanki kullandığım acer'a çok benziyor. Bendekinden memnun olduğum için baktım biraz...

Lenovo'da sanırım klavye aydınlatması var ve ekran full hd. Acer'da bunlar yok

Şuan kafaya taktığım pc; ilk mesajda yazdığım 1050 Dell https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-inspiron-7567-4b30f81c-i5-7300hq-8gb-1tb-4gb-gtx1050-156-P207603260 bu model aklıma yattı gibi.

Bazı tavsiyeler üzerine n11'in 11/11 kampanyasını es geçip hepsiburada'nın black friday vs kampanyasıyla denk gelen fırsatla aklıma yatan bir pc alacağım inşallah...

o tip sitelerden (n11, hepsiburada, gittigidiyor gibi) ürün alırken dikkat edin.. Aldığınız cihazın garanti ve servisini resmi markasının verdiğinden emin olun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-vostro-5568-fg50f81n-i7-7500u-8gb-1tb-gt940mx-4gb-vga-freds-P208716884 şu bilgisayar işini görecektir ; yanına ssd ve windows almanız gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr light

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-vostro-5568-fg50f81n-i7-7500u-8gb-1tb-gt940mx-4gb-vga-freds-P208716884 şu bilgisayar işini görecektir ; yanına ssd ve windows almanız gerekecek.

Eyvallah sagolun hocam. Bunu da bir arastirayim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.