Şimdi Ara

Lastik Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Biyerden çıkarmadığım için sizlere fikrinizi soruyorum. Biyerden çıkarmış olsam sizce hangisi demem 4 mevsim ne önerirsiniz derdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qreeneye

Biyerden çıkarmadığım için sizlere fikrinizi soruyorum. Biyerden çıkarmış olsam sizce hangisi demem 4 mevsim ne önerirsiniz derdim.

O zaman tekrar yazayım Hocam, amacınız yağmurda iyi bir yol tutuşu istiyorsanız kesinlikle Yaz Lastiği. Yok bulunduğum şehirde hafif kar ve buzlanma oluyor, hava sıcaklığı 7 Derece ve altına çok düşüyor derseniz derseniz 4 Mevsim lastik.

• bursa için 4 mevsimde kışlık lastikte önermem bildiğin yazlık lastik al. kar yağdıgında 1 hafta kullanma aracı yeter. good efficient grip performance üst düzey bir lastik conti priumda cok cok güzel. ikiside işinizi görecek memnun edecek lastik. daha ucuz benzer özelliklerde falken ziex 310 ecorun önerebilirim. michelin primacy 4 te conti ve goodyear gibi üst düzey bir lastik. sanırım ben içlerinde en sessiz (67-68db gecmeyecek) ve yağmur fren mesafesi (a-b) olacak şekilde lastik etiketlerine bakıp alırdım. ancak conti, goodyear, michelinin yazdığım modelleri gayet güzel lastikler, bu markaların diğer modellerinde işler değişir. örneğin goodyearın eagle sport lastiği çöptür, michelinin energysaver modeli çöptür şeklinde liste uzar.

• Teşekkür ederim hocam tavsiyelerinize bakacağım

• qreeneye Q kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ebatınız gereği pliot sport premium contac azenis serileri gibi performans serileri lastikleri yok ekonomi ve genel kullanım sınıfı lastikler var. Ben nokianda kışlık da cok memnunum, lakin yazlık da forumda da var çok catlama ve 30 bin km komple biten bir lastik. Ömrü kısıtlı ve dayanıksız wetproof modeli. Bende sipariş vermem rağmen iptal ettim ve Falken ziex ecorun 310 aldım ve iyi ki almışım. 67 desibel ve cidden sessiz bir lastik yol tutuşu ve direksiyon tepkileri kararlı bu sınıfta ki lastiklerden açık ara önde şuan yol tutuş sessizlik ve dayanıklılık da. Tek eksisi konforlu değil (Michelin ve Goodyear ve nokiana nazaran) bu aracınıza göre değişir tabiki benim Elantram yumuşak bir araç konforsuzluk hissetmiyorum lakin bir astra da bu hissedilir olur. Esneme si daha az yanağın tabi bu yol tutuş ve direksiyon tepkisini iyi yönde etkiliyor ki yanaklı lastiklerin sorunu yanağın fazla esnemesidir yolda hızla viraja girildiğinde. Hamur olarak serte yakın sıcak iklim ve sıcak bölge için daha ideal en az 15 derece üzerinde optimum tutunması mevcut kendi gözlemim 20 derece üzeri ise gayet başarılı. Lassa Petlas parasına bulunuyor lakin onlardan 10 gömlek daha üstündür. Konfor isterseniz ise bunların yanında Goodyear eagle sport hariç her modeline bakabilrsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: qreeneye

Merhaba Bursa'da yaşıyorum kara kış gördüğümüz yok ancak yazlık alıpta yağmurlu havalarda riske girmek istemem o yüzden 4 mevsim alayım istedim. Kullanım amacım ile git gel ayda 1 kez ilçeye köye(80-90km mesafe) gider gelirim. Yılda 1-2 kes İstanbul'a 1-2 kezde tatile giderim. O yüzden biraz uzun süre dayanacak ancak kullanırken yol tutuşu olarakta güven vermesini bekliyorum. Yani fiyattan ziyade kalite bi tık önde benim için

Yalnız aklınızda bulunsun yağışlı havalarda yaz lastiği kışlık lastikten daha iyidir.

• Lastikte Pirelli Kızda 1.50  

Şaka bir yana 4 Mevsim için GoodYear. Ek olarak; Bridgestone, Lassa bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanSeyhanW -- 18 Mayıs 2021; 23:5:52 >
  • Yakın zamanda falken ziex 310 Eco run aldım 185/65/r15 çekler le birlikte tanesi hb den 338 e geldi, değişimden sonra araba yol tutuş ve konfor anlamında çağ atladı , ama önceki lastikler çok eskiydi , genel olarak memnunum falkenden tavsiye ederim, FP ürünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volnes -- 19 Mayıs 2021; 18:59:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • volnes V kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimi nizde değişim oldu mu??

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Değiştirdikten sonra yaklaşık 180 km yol yaptım, ortalama 6 lt , aynı yolu daha önce de yapmıştım eski lastikle 5.4 dü ozaman ama yeni lastikle biraz daha hızlı kullandım oyuzden fark lastikten mi kullanımdan mi bilemiyorum eski lastiğim de c yakıt etiketliydi , şuan ki nde e yazıyor , 180 200 km de de fark edilebilir yakıt tüketimi farkı olacağını sanmıyorum

Aynı güzergahta ve aynı mevsimde denemek lazım tabi 100 km de 0.2-0.4 lt arasında olur zaten fark lastik ömründe epey fazla yapabiliyor bende aybı lastiğin 195 65 r15 de 0.2 lt arttı

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Güzergah ve mevsim aynı ama dediğim gibi yeni lastikle deneme amaçlı biraz bastım yolda , bahsettiğiniz farkta sanırım yol tutusunun dan kaynaklı oluşuyordur, senede ben 7-8 bin km yol yapıyorum çok zarara sokmaz umarım yakıttan

Yok çok farketmez yakıt yılda o km ile ama mesela ağırlığı 8.8 kg benim ebatta falken nokian kışlıkları 7.4 kg en çok bu farkediyor bence.

• dört mevsim işi tamamen bir pazarlama taktiği..

bu tip lastiğe sakın girmeyin,kış lastiği ile yaz lastiği hamur farkları ısı itibariyle size yol tutuş tutunma performansı verir

kar yağıp yağmaması söz konusu değil.kıstas bile olamaz.

çok lastik testi izleyip kafanızı bulandırmayın özetle.

uzun gitsin isterseniz bristone kaya gibidir.

kaliteli ve performanslı olsun derseniz continental

ucuz derseniz petlasdır.

sakın ola mişlene girmeyin bizim yollar için olmayan ve resmen eriyen bir lastikdir..

gerisi boşa zaman kaybıdır.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Merak ettim hangi dört mevsimleri kullanıp memnun kalmadınız?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı soruyu sorayım, hangi 4 mevsim lastikleri kullandınız?

• İstanbulda yaşıyorum, 2 sene kış lastikli arabaya bindim sök-tak lastikçiyr git uğraşından bıktım, yeni arabama kışlık lastik almadım yaz lastiği yeter dedim istanbula bir kar yağdı 2 gün işe gitmedim evde oturdum. Zaten kışlık olsa sök-tak uğraşmaya 2 iş günümü yiyecektim kaybettiğim bir şey yok yani oyna devam, trakya-ege-akdeniz ne kışlık ne 4mevsim e ihtiyaç yok yazlık yeterli

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=Ec0oXXICdyg&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.