Şimdi Ara

LAVOİSİER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben pek zannetmiyorum istediği olduğu için göz kırptığını. bu bir refleks de olabilir.
  • neden olmasın vucudun tüm hareket ve yetkisi beyin le alakalı değil mi ? ve biraz öncede yazmıştım beyin ölümü en son gerceklesen bişeydir vucud tan sonra doğruda olabilir
  • Beyin her ne kadar düşüncenin merkezi de olsa düşüncenin bizzat kendisi değildir.Bir çoğumuz yorgunken doğru kararlar veremediğimizi basit şeyleri anlayamadığımızı farketmişizdir.Beyin bilinçli ve bilincsizs kısımları vücudun hertarafı ile eşzamanlı çalışmakta ve sürekli oralardan veri almaktadır.Bir adamın kan dolaşımında sorun olsa kanına kanda olmaması gereken bir şey karışsa beyin gelen verilerin bozukluğundan dolayı düzgün çalışamaz.İnsan düşüncesini yedikleri içtikleri uykusu herşeyi etkiler.İnsan bir şeyi sandığında butun vucuduyla sanar. Zaten duygularda çoğu zaman salgılanan bir takım maddelerle gerçekleştirilmektedir.
  • Ben Lavoisier'in idam edilmesi ile sonuçlanan tutuklanmanın daha önce görev yaptığı devlet kurumu ile alakalı mali bir usülsüzlük olduğunu okumuştum ve hiçte buradaki gibi bir hikayeden bahsedilmiyordu.. Kaynağı şimdi tam olarak gösteremem, bakmam gerek ama sanırım Cemal Yıldırım'ın bir kitabıydı...
  • Ben de şöyle bliyorum. Lavoisier vergi dairesinde çalışıyormuş. Fransız ihtilalinden sonra vergi ile ilgili kurumlar başta olmak üzere devletin kurumları lağvedilmiş.
  • Beyler ben bir Kimya öğrencisiyim ve hocalarımız Lavasye den bahsederken Kimyanın Babası diye bahsederler ve adam gerçekten kral adammıs..

Arkadasın yazdıgını daha önce hocamız anlatmıstı ve gerçekten çok şaşırmıştım..

Paylaşım için sağol

Bu arada Kimyacı arkadaşlar ya da Kimya sektöründe çalışan abilerimiz varsa tanısmayı cok isterim bir pm atmanız yeterli olacaktır...

Saygılar...
  • Up beyler bu konu hakkında ddaha fazla tartışalım ya
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.