Şimdi Ara

LCD DE PC MODUNDA EKRANDA DALGALANMA....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR BİŞİY SORCAM BEN SONY LCD ALDIM PC MODUNDA EKRANDA SANKİ EKRAN KARTI VEYA KASANIN FANINDAN KAYNAKLANAN DALGALNMA VAR. BAŞKA BİLG. TAKTIĞIMIZDA OLMUYOR SORUN NERDE SİZCE ?

• Bazı TV'lerde oluyor bu. Bende de oluyor mesela ama düz ekranda belli oluyor. Bu parazitlenmeye birçok şey sebep olabiliyor. Kullanılan prizin topraklı olmaması, kullanılan görüntü kablosunun kalitesiz olması ve buna benzer bir sürü şey etkiliyor bu olayı.

Benim kullandığım Samsung TV'de PC için ayrı bir menü ve kalibrasyon ayarları mevcut. Bu ayarları manuel olarak da otomatik olarak da yapabiliyorsunuz. PC için az da olsa düzelme sağlıyor. Ama bağlantılar analog olduğu için, ister istemez az da olsa parazitlenme oluyor. Ben PC bağlantısında da Xbox'ı komponent bağlantısından bağladığımda da o parazilenmelerden oluyor.

Çok rahatsız oluyorsanız, DVI-HDMI dönüştürücü ile kullanın. Dijital bağlantı olacağından, parazitlenme olmayacaktır. Ama önce bahsettiğim PC kalibrasyon ayarlarınıza bir göz atın.
  • Dalgalanma olmaması için PC ile LCD'nin çözünürlüğü'nün aynı olması gerekir.Benim LG plazmayı Vaio notebooka vga kablosuyla bağladığımda ilk başta dalgalanma oldu.Daha sonra çözünürlüğü düşürünce (ikisi de aynı olacak mesela 1280*768) düzeldi.Sanırım seninki de bunun gibi bir problem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.