Şimdi Ara

LCD TV ÖNERİSİ ve BİR MODEL HAKKINDA SORU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya bu konu başlığına da pek rağbet yok galiba ama şansımızı deneyelim bakalım.

Bizimkiler LCD TV almaya karar verdiler ve 3.5-4 milyarı gözden çıkardılar.

Sizin bu fiyat aralığında önerileriniz nelerdir?

Bir de şöyle bir model var da bu ne anlamadım: LCD projeksiyon kırması bişey galiba Yani ayrıntılı olarak bu modeli bilen bir kişi varsa bu spesifik model hakkındaki yorumlarını bekliyorum.

SONY KDF-E50A11E

http://www.morfare.com.tr/asp/show_stock.asp?product=KDF-E50A11E

Ama gözünüzü seveyim şunu al ekran kalitesi mükemmel filan demeyin 7 milyarlık bir aleti örnek göstererek. Ee o kadarını biz de biliyoruz yani

Yani bu modelin "bariz" sorun teşkil edecek problemleri varsa onlara değinmeniz yeterli. Ve de yine bu fiyat aralığında uygun alternatifler ve nedenleri.

Tatmin edici bir cevap alacağımdan şüpheliyim ama umarım vereceğiniz güzel cevaplar ile beni utandırırsınız

Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luv2xlr8 -- 7 Ocak 2006 19:20:50 >

• şu topic lerde bu konular çok tartışıldı eğer arama yaparsan baska tartısmalarada rastlayabilirsin

http://forum.donanimhaber.com/m_5032978/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_4724003/tm.htm
  • Uydu teknolojileri forumunun içinde plazma,dlp,lcd tvler hakkında çok daha detaylı bilgiler var oraya bak istersen.
  • Teşekkürler arkadaşlar
  • Lcd Tvyi ne için kullanacaksınız dvd seyretmek ve kablolu tv ise alacağın sonuç
    tüplü 100hz tvden çok daha kötü olacaktır söyleyim.
    ama ben hdmi arabirimli bir lcd tv alıp uydudan hdtv seyredicem ve bilgisayara bağlıyacağım dersen ona bişey diyemem.
    Lcd tv ve plasma tvlerin asıl üretim sebepleri hdtvdir.
    Bu tip ürünleri satan mağazalara dikkat edin demoda ya hd bir dvd yada hdtv uydu yayını vardır hiçbiri yoksa animasyon çizgi film gösterirler.
    Saygılar.
  • valla her iş için kullancaz. Ama uyarın için teşekkür ederim. Arkadaşlar sağolusn, dlp'lerin digiturk'ü iyi bir şekilde gösterdiğini öğrenmiş oldum sayelerinde. Yani heralde böyle birşey alcaz sonunda
  • bu aleti biliyorum, açıkçası diğer projeksiyon tvlere göre daha ideal bir kalitesi war görüntü olarak ancak lcd projeksiyonlar yine de en basiti görüş açısı durumu we aydınlıkta başarısız kalmaları nedeniyle bence tercih edilecek ürünler değilller. o fiyatlara iyice bir panasonic plazma alabilirsiniz, eğer sorun plazmanın ömrü ise lcd projeksiyonun da lamba ömrü var mesela...
    Bir de bu projeksiyon tv işini en iyi toshiba ile samsung yapıyor gördüğüm kadarı ile... son olarak otorup birebire görüntü kalitesini karşılaştırmadan lcd projeksiyon almayın, iyi dediğiniz aletin meğer çöp gibi olduğunu ancak yan yana koyduğunuzda anlayabiliyorsunuz...
    bu mevzu bahsi geçen tv metrocity teknosada teşhirde wardı yanlış hatırlamıyorsam...
  • 3 metreden yakın seyredeksen 42" olanı ay sonunda gelecek evde ki seyretme mesafeni ölç ve sony bayiine kit aynı mesafeden
    oturarak seyret ayakta seyredersen tüm projeksiyonlar cok hafif te olsa karanlık gözükür
    birde lcd ve plazma ile karşılaştır ben yaptım 3 metreden lcd bravia serisi ile karşılaştırdım bence hareketli sahneler dahil daha iyi
    idi
    tek sorun yaklaşık 3 yılda bir lamba yenilemek gerekir diyorlar lamba şu an 260 euro
    bu boyutta fiyat performans daha iyisi bence yok
    dlp leride göz önünde tut ikisini karşılaştır (birinde rainbow efekt diğerinde screendor efekt var diyorlar ama ben bu tür rahatsız eden bir görüntü samsung dlp ve sony 3lcd de fark edemedim
  • Kesinlikle LCd projeksiyon ve DLP teknolojisi tercih edilir bişi değildir.

Projeksiyon tv DLP de olsa Texas Instrument ne kadar reklam yaparsa yapsın marjinal kalır.

Bu teknolojiler Sony'nin ortadoğu ülkeleri için pazarlama taktiği yoksa pazar payları ikisinin toplamı bile yüzde 8

LCD ve plazma HDTV için komik içinse komik milyonlarca insan akılsız olamaz. gerçek şu : kablo bazen bilirsiniz bozuk gösterir, işte o tarz evlerde tavsiye edilmez, ama yayın iyiyse sorun olmaz. Hee diji veya uydu varsa hiç sorun değil. Tüplü tv devri tamamen kapandı, DLP ise zaten ölü doğdu.

insanların evini projeksiyon tv mezarlığına çevirmek iyi değil. yabancı dergilerde ve pazarda aslı olan modelleri ön plana çıkarılım. Onlar gelsin, onları kullanalım. Yoksa siz tescoda neredeyse bedavaya satılan ve türkiyede üretilen tvlar hakkındaki teknik yorumları okumuyor musunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.