Şimdi Ara

Lenovo Ideapad 330 4.999TL Hepsiburada (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
7.269
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dolar 4.5 iken bunlarin fiyati bahsettigim gibiydi. Simdi dolar 5 e düştü fiyatlar hala 7 seviyesi. Ben sadece buna dikkat çektim. Essek gibi dusurecekler o fiyatlari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • frzstate kullanıcısına yanıt
    O 1 sene önceydi. 1 sene önce bu civarlarda laptop aldım. Marka dell. İşlemci 7700hq ve ekran kartı 1050ti. Onun dışında özellikleri bununla aynı tıpatıp. 4000'e almıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frzstate

Dolar 4.5 iken bunlarin fiyati bahsettigim gibiydi. Simdi dolar 5 e düştü fiyatlar hala 7 seviyesi. Ben sadece buna dikkat çektim. Essek gibi dusurecekler o fiyatlari.
    Selamlar,

Ne yazık ki öyle olacağını hiç sanmıyorum.

Aynı ürün 7300 TL oldu. Birde nasıl oluyorsa IPS panel ibaresinide kaldırdılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chromosty

O 1 sene önceydi. 1 sene önce bu civarlarda laptop aldım. Marka dell. İşlemci 7700hq ve ekran kartı 1050ti. Onun dışında özellikleri bununla aynı tıpatıp. 4000'e almıştım.
    1 sene sonra dahada kötü olacak kaanısındayım. Çünkü hep aynı şeyi yaşadık. 2013 lerde 1.70 civarlarında olan dolar şuan 5.30 larda. O noktaya asla dönemeyeceğiz. 2019 da 6 tl nin üstüne çıkacak ve oraya oturacaktır dolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRt

Ideapad 330 serisinde IPS panel olan da var olmayan da var. Benim aldığım IPS panel. Cihaz geldi çok beğendim. Çok güzel yapmışlar.
    Ben IPS ekran diye aldım. TN panel geldi. Bilimum yerlere şikayet edince bana cevap bile vermeden sitesinden kaldırmışlar IPS ekranı.

Bu arada affınıza sığınarak soruyorum. Sitede IPS ekran tanıtılan bilgisayarın size IPS ekran olarak gönderildiğine emin misiniz?
  • Değilim. Dün sizin konunuza görünce kontrol ettim. Bana gelen bilgisayarın panel özellikleri sizinkiyle aynı, kutusunda da tn yazıyor. Ben 4.999 tl'ye aldım. Çok anlamadığım için alırken ips var mı yok mu diye de bakmadım. Ürün özelliklerine IPS diye belirtip TN panel göndermek hoş olmasa da TN panel olduğunu bilseydim de bu fiyata alırdım. Ayrıca gelen panel de oldukça kaliteli ve beni rahatsız etmedi açıkçası. Bu nedenle itiraz etmeyi düşünmüyorum.
  • DaRt kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ben 6000 den aldım bu bilgiasayarı. Ekran standart bir ekran. Açıkçası elimdeki super amoled ekranlı cihazlarla yan yana koyunca renkler b.k gibi kaldı. 10 senelik normal floresanlı lcd ekranlarla kıyaslayınca gene soluk kaldı. Kendi benzeri tn ekranlarla kıyaslayınca aynı. 5000 e almış olsaydım iade düşünmezdim ama 6000 koyuyor. İade konusunda kararsızım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fahrettinkart -- 7 Aralık 2018; 18:35:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahrettinkart

Ben IPS ekran diye aldım. TN panel geldi. Bilimum yerlere şikayet edince bana cevap bile vermeden sitesinden kaldırmışlar IPS ekranı.

Bu arada affınıza sığınarak soruyorum. Sitede IPS ekran tanıtılan bilgisayarın size IPS ekran olarak gönderildiğine emin misiniz?

Alıntıları Göster
    Ben vatan bilgisayardan 6000'e aldım. Ekrana dikkat etmedim ama tn olacağına da hiç ihtimal vermemiştim. Vatan bilgisayar ips olmadığını yazmış. Daha sonra Dart'ın yazısını görünce fiyatta ziyade ips olayı içime oturdu. İade edip hepsiburada dan almayı düşünüyordum. Ürün bir anda 6400 oldu sonra 7200 oldu ve ips yazısı kaldırıldı. Çok işkillendim ve iade den vazgeçtim.

AÇık söylemek gerekirse böyle bir bilgisayarın panel'i bence berbat. İşte ve evdeki laptop ve monitörler ips. 6000 tl lik laptop a baktığımda gerçekten çok rahatsız oluyorum. En ufak kafa hareketinizde ekranda bir şey göremiyorsunuz.

Ben teknik servis ile görülüp eğer mümkün ise ips panel taktırmayı düşünüyorum.

• Kafa hareketinde renklerin gitmesi bana çok sıkıntı değilde, renkler günümüz standartlarına göre çok soluk. 10 sene önce olsaydı ruhumuz duymazdı.

Ben de bilgisayarın garantisi bitince kendim ips panel alıp takmayı düşünüyorum. Aid64 te ekran bilgilerini alıp webde uygun arabirimde bir IPS ekran alarak montajlamayı düşünüyorum.

Gelişmelerden haberdar ederseniz memnun olurum kaça maloldu v.s.

• quote:

Orijinalden alıntı: msimsek93

https://www.trendyol.com/lenovo/lenovo-ip330-81fk005ltx-i7-8750h-8gb-1tb-2gb-gtx1050-15-6-freedos-p-3946097?boutiqueId=202140&gclid=Cj0KCQiAurjgBRCqARIsAD09sg9fnu5hLWPSaReApjQ0sBHH9Ycy-kfd4Ek7LGHh_Up9dDx2jJVj8AsaAstIEALw_wcB

çok anlamıyorumda aynısı mı?
    Aynısı ama bu linkteki bilgisayar biraz kırpılmış.

-Ram 8 Gb, bizim konuştuğumuz 16 gb
    -SSD yok. Böyle güçlü işlemcili bilgisayarı SSD siz kullanmak çok absürd. Bir de M2 ssd olması lazım sata ssd yetişemiyor buna.
    -Windows 10 lisansı yok freedos.

Yani bir ucuzluğu yok. Pahalı bile bence.

• fahrettinkart F kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.