Şimdi Ara

Lenovo y500 ssd çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lenovunun kendi uygulaması olan energy management programından akıllı güç tasarrufu yazan seçeneği kapattım 15 dakika sonra bilgisayarda inanılmaz bi kasma oldu 5-10 dakika sonra kendine geldiğinde sabit disikniz çalıştırılamıyor benzeri bi hata verdi ve sağ alt sistem tepisisinde donanımınız çıkarıldı diye bi uyarı geldi sonrasında kapattığım seçeneği aktif ettim aygıt yöneticisinden baktığımda ssd de ünlem (!) işareti vardı bilgisayarı yeniden başlattığımda düzelmişti fakat şimdi internette dolanırken klasör açarken geç açılma yaşandığını bariz bi şekilde hissediyorum görev yöneticisinden baktığımda ssd her zaman %0 kullanım gözüküyor bi program olduğunu okumuştum bi yerde ssd yi aktif edebiliyormuşuz bilenler yardımcı olabilir mi
     Lenovo y500 ssd çalışmıyor

• Bu cihazdaki SSD önbellek amacıyla kullanılıyor gibi duruyor. İçindeki veri silinmiş ise vs. tekrar buraya kopyalanana kadar yavaşlık olması normal. Ancak çok sürerse ayrı bir sıkıntısı olabilir tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Bu cihazdaki SSD önbellek amacıyla kullanılıyor gibi duruyor. İçindeki veri silinmiş ise vs. tekrar buraya kopyalanana kadar yavaşlık olması normal. Ancak çok sürerse ayrı bir sıkıntısı olabilir tabii ki.

yaklaşık 2 haftadır böyle sayfa yüklemeleri klasörleri açma felan ağır açıyo ssdnin sağlam olup olmadığını anlayabilecceğim bir program biliyormusunuz ?
  • TayfunKurt T kullanıcısına yanıt
    S.M.A.R.T. okuma programları işinizi görür. Ancak Windows kullanıcısı olmadığımdan bir önerim yok. Google'da bir araştırın derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.