Şimdi Ara

LENOVO yorum istiyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vatan bilgisayardan almayı planladığım bi notebook var, daha çok oyun için kullanıcam örnek crysis 2 COD: black ops.. bu notebook yeterli midir ısınma problemi vs. ?

Özellikler
    İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5
    İşlemci Hızı 2.53GHz Turbo İle 2.8GHz
    İşlemci Numarası 460M
    İşlemci Ön Bellek 3 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR3
    Sabit Disk Kapasitesi 500 GB
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli G310M
    Ekran Boyu(inch) 15.6" LED HD
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
    Optik Sürüdcü DVD SUPER MULTI
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr -Ing
    Ağırlık 2.8 Kg
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

• bu verdiğin 2 model de ATI 5650 ekran kartları var zaten tek çekincem Nvidia G310M ama ilk model de ram 3 ve packard bell. 2.model ztn çift çekirdek ve 2.ghz işlemcisi var burda intel core i5 2.50 turbolu 2.86 varkene 2. modeli almam ama bu verdiklerinde bi ekran kartı atı 5650 bu fark var bitek açıkçası lenovo varken packard a bakmam.
  • 1.İntel işlemci ve 4gb ram istiyorsan 1. model yerine önerim:

http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-tj75-jo-261tk-tj75-core-i5-430m-2.26ghz--4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=48787

2.Söylediğinin tam tersine 2. modeldeki phenom x4 4 çekirdek olup i5'li modeller 2 çekirdektir.

Tek fark ekran kartı demişsin zaten piyasadaki laptoplar arsındaki farkı belirleyen ekran kartı.Sonuçta i3-i5 işlemciler mevcut kendi içlerinde 100'er mhz'lik farklarla(430/450/460 gibi)

• ilk yorumunda ki amd de AMD Phenom™ II Quad Core yazıyor. çift çekirdek değil mi bu
  • pardon benim linkler karıştı vatandan bakarken başka bi modele bakıyorumuşum. peki benim söylediğim lenovo ekran kartı yüzüne mi istediğim verimi veremez?
  • Evet g310 kötü bir karttır.O yüzden Lenovo'yu önermedim.Crysis gibi oyunlarda üstseviye kartlar bile zorlanırken g310 fazla bir şey yapamaz.Burada ekran kartı sıralamasını görebilirsin:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
  • ekran kartı benim de canımı sıkıyor ATI HD 5650 çok daha iyi bi kart ama bana asus - dell - lenovo dışında bi notebook alma dediler packard bell biraz aklıma yatmıyo nedense
  • İlle de 3 markadan biri olsun dersen sana bu Dell'i önerebilirim:

http://www.sadecenotebook.com/?pid=2&uid=3247&u=Dell%205010-G46H45
  • heh bu süper oldu işte fiyatı da uygun. anlaşıldı sen Nvidia G310M e baya karşısın :) bu verdiğinde de tek fark ATI HD 5650 olması ve bunu alırsam içim rahat olucak.. ama sen aklımı karıştırmadın değil masaüstü kurcaktım amd phenom II x4 ama simdi notebook lara bakınca intel core i5ler girdi aklıma. hangisi daha iyi işlemci amd phenom II x4 mü yoksa intel core i5 mi..?

şu da aklımı karıştırıyor mesela amd 2.0 ghz gözükürken intel 2.53 falan. turboyla da 2.83 oluyor. yani öbürü çift çekirdek tabi de aklım karışık anlicağan. bi aydınlatırsan bu konuda sevinirim. intel core i5 i de 4 çekirdek diye çok okudum forumlarda.. aklım karışık
  • i5-430/450/460 2 gerçek 2 sanal çekirdektir.
    4 gerçek çekirdekli olarak i5-750/760 var ama masaüstü işlemcisi olarak.
    g310'a karşı değilim fakat o parayı verdikten sonra bir de oyun amaçlı istiyorum deyince g310'lu bir model almak parayı çöpe atmak olurdu.İçin rahat etsin istiyorsan o Dell'i alabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.