Şimdi Ara

Lens ten anlayan arkadaşlar yardım lütfen (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jagenhagar

Çok aydınlatıcı bir mesaj oldu hocam çok teşekkürler, tek kafamı kurcalayan DİA (14.50 gibi) değeri, her markada farklı ama recetede böyle bi ibare yok. 8.6 mm, 8.7mm fark etmez diye düşünüyorum ancak bu lens marketteki DİA değerini de çözersem kimsenin kafasını daha fazla agritmayacagim insallah

reçetede yazması gerekiyor normalde
  • pxcnsRy kullanıcısına yanıt
    Zaten hiçbir şey göründüğü gibi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berkayra B kullanıcısına yanıt
    Rodrigues ı düşünüyorum hocam o daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Cosmic Love

Aylık lensler çok riskli. Bir anda gözünden olabilirsin, ciddiyim. Ha yine de aylık lens alıp iki üç güne veya duştan duşa çıkarabilirsin.

Sen aylık lens olayını çok yanlış anlamışsın. Aylık demek tek lensin ömrü 30 gün demek bi takıp 30 gün sonra çıkaracaksın demek değil. Aylık lensler de günlük lensler de uyumadan çıkarılır. Çok zor durumdaysanız lensle de uyunur ama sabah çok sıkıntı çıkarır. Sorunsuz kullanmak için uyurken çıkarıp solüsyonda yeteri kadar temizlenmesini beklemek gerekir.

• quote:

Sayın hocam air optix alasım var 1 aylık olandan, for astigmatism olanı almam gerekiyor sanırım.biofinity de kafamı karıştırıyor. Birde benim göz 8.6 ancak bu lens 8.7 çok fark eder mi ? Bi soru daha dia değeri lens ten lensé fark ediyor o nası olacak?

Air optix kullandığım en kötü lensti. Kullanmanı tavsiye etmem. Biofinity toric bulmaya çalış memnun kalırsın. 8.6 8.7 çok fark edeceğini sanmıyorum. Ben de 0.1 farklı kullanıyorum bir sorun olmuyor doktorun da söyler zaten sana bunu.

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba miyopum -3.50 iki gözede lens yazıldı eczaneden aldığım Air Optixdi ve çok batma yapıyordu ona rağmen kullandım sonra lens marketten hediye istedim pure vision hd gönderdiler o diğerine göre daha iyiydi ama o da ister istemez batma yaptı. Günlük çıkartıp bakımını yapıyordum. Göze takarken sorun yaşamıyorum öğrenci olduğum için şuan alamıyorum gözlüğe devam yazın takacağım ne önerirsiniz. 8.60 benim göz çapı oluyor herhalde o da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

quote:

Orijinalden alıntı: Cosmic Love

Aylık lensler çok riskli. Bir anda gözünden olabilirsin, ciddiyim. Ha yine de aylık lens alıp iki üç güne veya duştan duşa çıkarabilirsin.

Sen aylık lens olayını çok yanlış anlamışsın. Aylık demek tek lensin ömrü 30 gün demek bi takıp 30 gün sonra çıkaracaksın demek değil. Aylık lensler de günlük lensler de uyumadan çıkarılır. Çok zor durumdaysanız lensle de uyunur ama sabah çok sıkıntı çıkarır. Sorunsuz kullanmak için uyurken çıkarıp solüsyonda yeteri kadar temizlenmesini beklemek gerekir.

Uzun süreli kullanılan, daha doğrusu kullanılabildiği iddia edilen lensler de var. İşte bunla duşa denize havuza her yere girebilirsiniz denilen, aylık lens deyince o lenslerden bahsettiğini düşündüm. Tabi ki en ideali uyumadan çıkarılması, benim yazma amacım da oydu.

• cumba198 kullanıcısına yanıt
    Biofinity toric aldım, çok teşekkür ederim herkese umarım sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jagenhagar -- 31 Ocak 2017; 14:56:3 >
  • Jagenhagar kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam.
    Çok sağ ol hocam, biofinity aldık inşallah sıkıntı çıkmaz

• quote:

Çok sağ ol hocam, biofinity aldık inşallah sıkıntı çıkmaz

Rica ederim. Kutu fiyatı ne kadardı ?

• Günlük kullan at lensler daha hijyenik oluyor tavsiye ederim ben de kullanıyorum.
  • Hocam merhaba yaklasik 12 yildir lens kullaniyorum. Numaralarim baya yuksek hipermetrop astigmatim var. Bousch and lomb toric soft 66 kullaniyorum. Cok memnunum. Lenslerimide lensci.com dan aliyorum. Gunluk cikarip takiyorum lenslerimi, aylik olanlar daha kalin oluyor ve gözün hava almasini zorlastiriyor. Airoptix on torici dayanikli degil denemistim. Bence soft 66 torici dene.

95 lira biofinity 1 kutusu. Sağ sol göz farklı oldugu icin iki kutu aldım190 lira, 300ml de bio True solüsyon hediyesi var hocam

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.