Şimdi Ara

LG 40UB800V 40' 4K 60HZ Sorunu Yardım !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
4.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar benim hd 6950 ekran kartım var bunda bir sıkıntı çıkar mı? Bu tv yi monitör olarak kullansam? Çok yüksek çözünürlük te kullanmam sadece yazılar bulanık olmasın bana yeter
  • Neso kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: TiRaNTx

Arkadaşlar benim hd 6950 ekran kartım var bunda bir sıkıntı çıkar mı? Bu tv yi monitör olarak kullansam? Çok yüksek çözünürlük te kullanmam sadece yazılar bulanık olmasın bana yeter

1980 çözünürlükte kullanırsın oda sıkıntı çıkrmaz IPS panel olduğu için diğer tvlerden piksel olarak çok küçük ve sık tabi 2160p nin dadı bi başka lakin 1980 de bulanık ve öyle kullanılmayacak gibi deyil tavsiye ederim tabi bide devasa bi ekranın olucak alışkın değilsen yakın mesafede çok büyük gelebilir
  • Bende full hd tv yi monitör olarak kullanıyorum ve memnunum ama bu konudan anladığım kadarıyla 4k ya geçmek için 1-2 sene daha beklemek sağlıklı olur görünüyor.
  • Şuan 144hz 1ms gaming monitör kullanmıyor olsam şunu alırdım

40PUK6809/12

şimdi alsam muhtemelen bakamam gözler isyan eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neso

quote:

Orijinalden alıntı: dr.bahaeddin

Üstadlar bu giriş çıkışlar kafamı karıştırıyor. Şimdi bu tvde ne girişleri var? 3 tane HDMI bağlantı noktası görüyorum. Üzerinde DVI-IN yazıyor. Display Port var mı bu tvde? Gerçi laptobumda display port yok ama. Kafa karıştı iyice.

Olayı çözdük az çok. Ya HDMI 2.0 ekran kartı alıcaz 960-970-980. Ya da Display Port 1.2 iş görecek ama işte soru TVde var mı bu giriş?@Neso

displayport tv de yok maalesef display 1.2 to Hdmi 2.0 bulmak lazım oda skıntı trde varmı bilmiyorum sendeki tv bu modelse hdmi 2.0 mevcut ben GTX970 alarak sorunu çözdüm şuan 2160p de 60 Hz cam gibi masaüstü ile süper ötesi lakin masaüstünde %200 büyütme yapmak gerekiyor ki normal görntü olsun yoksa yazılar çok küçük oluyor

dostum bende bu tv den aldım 2 3 pc denedm hepsınde goruntu berbat aldığım yerden değişim istedim kabul ettiler başka modelle bu 4k 60hz sorunu ekran kartı ve hdmi kablosu ile çözülüyor değilmi ? çözülüyorsa hemen alıcam yoksa tv yi değiştirecem .
    teşekkürler bu arada.

• hocam ben gtx970 ve hdmi 2.o ile çözdüm bayadır da bu şekilde kullanıyorum ve çok memnunum ati de yeni çıkanlar kartlar nasıl bilmiyorum hdmi 2 konusunda yalnız notebooklarda denemedim bendeki masaüstü yanlış yönlendirmeyim ekran kartın nvidia 900 serisinden biri ise bulacağın uygun kablo ile olur olmuyorsa kablonda sorun vardır başka bir yerde sorun arama bu iş için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neso -- 18 Haziran 2015; 9:44:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neso

hocam ben gtx970 ve hdmi 2.o ile çözdüm bayadır da bu şekilde kullanıyorum ve çok memnunum ati de yeni çıkanlar kartlar nasıl bilmiyorum hdmi 2 konusunda yalnız notebooklarda denemedim bendeki masaüstü yanlış yönlendirmeyim ekran kartın nvidia 900 serisinden biri ise bulacağın uygun kablo ile olur olmuyorsa kablonda sorun vardır başka bir yerde sorun arama bu iş için

uygun ekran kartı ve kabloyu alırsam 4k 60hz görüntüyü kaliteli bir şekilde alacağımı söylüyorsun ozman tv de sıkıntı yok.
    çok teşekkür ederm tv yi fullhd ile değiştirektim senin sayende öğrenmiş oldum...
  • aynı tv den bende aldım arkadasın dedıği gibi sorun ekran kartı ve hdmi kablosundan.
    laptop kullanıorm sorun için masüstü toplamaktansa bu ürünü alıp laptopa takmayı düşünüyorum sizce ne olur :)

http://www.banggood.com/EXP-GDC-Laptop-External-PCI-E-Graphics-Card-p-934367.html
  • Merhaba beyler.Ben de uzun yıllardır tvlerimi monitor olarak kullandım.Zamanında 84 ekran tüplü tv vardı onda sd olarka kullandım.Sonra 42" Toshiba hd ready lcd tvye geçtim.Ardından 50" full hd Lg plazmaya geçtim.1080p 720p'den sonra iyi geldi.En son 50" olan plazmayı 60" ile değiştirdim.Şu an 60" full hd plazmayı monitor olarak kullanıyorum.Fakat bu boylarda 1080p yetmemeye başlıyor.Uzaktan bakmama rağmen 1080p yetersiz geliyor , oyunlarda kırılmalar iyice göze batıyor .Diyorum ki bu tvyi de elden çıkarayım 50-55" bir 4k tvye geçeyim.Fakat ledlerde plazmalara göre çok fazla görüntü sorunu var.Banding , clouding , hareketli görüntülerde titreme-bulanıklık vs.60hz olayı da kafa kurcalıyor.Ne dersiniz geçmeye değer mi ?
  • Arkadaşlar konu hakkında fazla bir malumatım yok ancak 40 inç 42 inç tv yi monitör olarak kullanmak zor olmuyor mu ? Yada sadece oyun maksatlı mı kullanıyorsunuz ? Normal bir ekranla 60 cm mesafe olsa ideal gibi ancak 42 inç tv ye 60 cm mesafeden bakmak imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 42 inç daha geçemedim ama 40" le mutluyum şuan şayet kullanılacaksa IPS panel yada imkan varsa oled panel tercih edin pikseller küçük olduğu için monitörden farksız oluyor tabi bir oyun monitorunu tutumuyor lakin yinede + sı çok bence :)
  • TeeHokken T kullanıcısına yanıt
    AMD kartlardan TV'de 2k yada 4k 60hz almak istiyorsanız mecburen aktif adaptör kullanmanız gerekmektedir. Yukarıda arkadaşın verdiği linkteki ürün çok pahalı. Amazondan çok daha uygun fiyata alınabilir yada ekran kartını nvidia ile değiştirebilirsiniz.

http://www.amazon.com/Club3D-Displayport-1-2-HDMI-CAC-1070/dp/B0194F1MY4
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.