Şimdi Ara

LG Dizüstü Bilgisayar Yardımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıdaki özelliklerde bir LG dizüstü bilgisayar almak istiyorum. LG marka kullanan arkadaşlar varsa acilen bu markanın artı ve eksi yönleri hakkında görüşlerini yazarlarsa memnun olurum. Benim için önemli olan 14.1" ekran, webcam, 1024 Mb Ram, 3,5-4 saat pil ömrü.

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=28032

Aynı özelliklere sahip başka bir marka da alabilirim tabi ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ünalsa -- 1 Temmuz 2007; 19:57:28 >

• dostum bende LG makine var imzamdaki. sorularına cevap verebilirim. özet birşey söyliyim. LG ülkemizde pek kendini tanıtamadı. denem şansı bulanlardan biri olarak SONY'i aratmayacağını garanti ederim. pm yoluyla gelen sorular vardı sanırım seninde işini görür oradaki cevaplar. editleyip koyarım birazdan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

dostum bende LG makine var imzamdaki. sorularına cevap verebilirim. özet birşey söyliyim. LG ülkemizde pek kendini tanıtamadı. denem şansı bulanlardan biri olarak SONY'i aratmayacağını garanti ederim. pm yoluyla gelen sorular vardı sanırım seninde işini görür oradaki cevaplar. editleyip koyarım birazdan...
    -------------------------------------------------------------------------
    1. Bu ürünü Türkiye'ye kim getiriyor?
    2. Teknik servsini kim veriyor ?
    3. Herhangi bir problem yaşadın mı? Yaşadıysan nasıl davranıyorlar?
    4. Nekadar zamandır kullanıyorsun bilmiyorum. Ama gene de sormak istedim. Ben bu cihazı alırsam tasarımı için alıcam ve sırf bu yüzden belkide bir kaç yüz dolar fazla vermiş olucam. Materyal kalitesi iyi gibi görünüyor kullanırken tiksindiren bir durum oldu mu? (cidden cihazın imajı güzel beyaz klavye falan karizması var yani
    5. Performansı nasıl? uyumsuzluk vs. yapıyor mu?
    6. kapalıyken pili biten laptoplar bu ara çok popüler LG de böyle birşey yaşadın mı?
    7. Varsa genç arkadaşlara tavsiyeleriniz

Cevaplarını soruların altına yazarsan sevinirim.
    İlgin için şimdiden teşekkürler.

1 ve 2) boğaziçi bilgisayar ürünün distribütörü,teknik servisi de asus'ta olduğu gibi onlar veriyor.
    3)bu notebookta şöyle bir olay var, eğer ram takviyesi yapmak istersen (1GB'den 2GB'a çıkarmak için) alttaki kapağı açtığında sadece 1 adet ram slotu göreceksin. diğer ram slotu klavyenin altında. makinenin altındaki rami kolayca değiştirebilirsin ama klavye altında olanı sadece servis değiştirebilir. ben açmak için çok uğraştım, klavyenin üstündeki tırnakları bir türlü geri itemeyince kırarım diye korkup vazgeçtim.bunu sormak için aradığımda nasıl yapabileceğimi gayet nazik anlatıp biraz zor olabileceği konusunda uyardılar,iyi bir servisi var çekinme yani
    4)malzeme harika,ksinlikle kiri göstermiyor. sonradan renk atması gibi birşey yaşamadım. ben makineyi vistanın çıktığı ilk gün sanırım 30.01.2007'de aldım yurtdışından.
    5)performansı günlük kullanım ve oyunlar için iyi. zaten her ne alırsan al ekran kartı ATI olan bir notebook al derim.uyumsuzluk hiç yaşamadım. vista bazılarının "ATTIĞI" gibi uyumsuz felan değil. adam nerde ne arayacağını bilmediği için veriştirip duruyor vistaya...
    6)şunu açıklamam izin ver önce. cep telefonları gibi notebook bataryaları da lityumdur. kullanım ömrünün uzun olması için, eğer uzun süre kullanmazsan kendini boşaltır. ama şarjını yaptın, 2 gün makineyi açmadın diye şarjın bitmez. ben pil konusunda 2 saat civarı bir ortalama aldım o makineden.
    7)bir iki ekleme yapayım.forumda bu makineyi tanıtmak için başlık açtığımda rağbett olmamıştı. bizde LG pek bilinmez. (eğer aratırsan o foruma koyduğum resimlerden-teknik özelliklerden faydalanabilirsin.) bilinmdeiği için de şu 2 süper özelliği atlanır: SESSİZLİK ve EKRAN KALİTESİ.ekranı sony kadar iyidir abartmadan söylüyorum. sessizlik konusunda ise fanın çalışma hızına müdahale etmemizi sağlayan bir tuş içerir. SILENT moduna atarsan SES DUYAMAZSIN makineden...o kadar sessiz çalışır. seni üzmeyeceğine garanti ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------

• quote:

-------------------------------------------------------------------------
    1. Bu ürünü Türkiye'ye kim getiriyor?
    2. Teknik servsini kim veriyor ?
    3. Herhangi bir problem yaşadın mı? Yaşadıysan nasıl davranıyorlar?
    4. Nekadar zamandır kullanıyorsun bilmiyorum. Ama gene de sormak istedim. Ben bu cihazı alırsam tasarımı için alıcam ve sırf bu yüzden belkide bir kaç yüz dolar fazla vermiş olucam. Materyal kalitesi iyi gibi görünüyor kullanırken tiksindiren bir durum oldu mu? (cidden cihazın imajı güzel beyaz klavye falan karizması var yani
    5. Performansı nasıl? uyumsuzluk vs. yapıyor mu?
    6. kapalıyken pili biten laptoplar bu ara çok popüler LG de böyle birşey yaşadın mı?
    7. Varsa genç arkadaşlara tavsiyeleriniz

Cevaplarını soruların altına yazarsan sevinirim.
    İlgin için şimdiden teşekkürler.

1 ve 2) boğaziçi bilgisayar ürünün distribütörü,teknik servisi de asus'ta olduğu gibi onlar veriyor.
    3)bu notebookta şöyle bir olay var, eğer ram takviyesi yapmak istersen (1GB'den 2GB'a çıkarmak için) alttaki kapağı açtığında sadece 1 adet ram slotu göreceksin. diğer ram slotu klavyenin altında. makinenin altındaki rami kolayca değiştirebilirsin ama klavye altında olanı sadece servis değiştirebilir. ben açmak için çok uğraştım, klavyenin üstündeki tırnakları bir türlü geri itemeyince kırarım diye korkup vazgeçtim.bunu sormak için aradığımda nasıl yapabileceğimi gayet nazik anlatıp biraz zor olabileceği konusunda uyardılar,iyi bir servisi var çekinme yani
    4)malzeme harika,ksinlikle kiri göstermiyor. sonradan renk atması gibi birşey yaşamadım. ben makineyi vistanın çıktığı ilk gün sanırım 30.01.2007'de aldım yurtdışından.
    5)performansı günlük kullanım ve oyunlar için iyi. zaten her ne alırsan al ekran kartı ATI olan bir notebook al derim.uyumsuzluk hiç yaşamadım. vista bazılarının "ATTIĞI" gibi uyumsuz felan değil. adam nerde ne arayacağını bilmediği için veriştirip duruyor vistaya...
    6)şunu açıklamam izin ver önce. cep telefonları gibi notebook bataryaları da lityumdur. kullanım ömrünün uzun olması için, eğer uzun süre kullanmazsan kendini boşaltır. ama şarjını yaptın, 2 gün makineyi açmadın diye şarjın bitmez. ben pil konusunda 2 saat civarı bir ortalama aldım o makineden.
    7)bir iki ekleme yapayım.forumda bu makineyi tanıtmak için başlık açtığımda rağbett olmamıştı. bizde LG pek bilinmez. (eğer aratırsan o foruma koyduğum resimlerden-teknik özelliklerden faydalanabilirsin.) bilinmdeiği için de şu 2 süper özelliği atlanır: SESSİZLİK ve EKRAN KALİTESİ.ekranı sony kadar iyidir abartmadan söylüyorum. sessizlik konusunda ise fanın çalışma hızına müdahale etmemizi sağlayan bir tuş içerir. SILENT moduna atarsan SES DUYAMAZSIN makineden...o kadar sessiz çalışır. seni üzmeyeceğine garanti ederim.

------------------------------------------------------------------------------------------

Alıntıları Göster
    aynı sekılde bu aralar yurtdısından bir cihaz almayı dusunuyorum aklımda iki model var biri rowerbook
    diye bi marka birisi LG lg gercekten cok guzel bir cihaz ozellikle ekran kalıtesine hayran kaldım fiyatları biraz
    ucuk ama bence deger sanırım bende lg alacagım

• quote:

Orijinalden alıntı: therebeder

aynı sekılde bu aralar yurtdısından bir cihaz almayı dusunuyorum aklımda iki model var biri rowerbook
    diye bi marka birisi LG lg gercekten cok guzel bir cihaz ozellikle ekran kalıtesine hayran kaldım fiyatları biraz
    ucuk ama bence deger sanırım bende lg alacagım

Alıntıları Göster
    slm kardeş!bilginden istifade edebilmek için burdayım

S1-PTIMT C2 DUO-T7200 2.0GHZ-1024MB-512MB ATI X1600 HM-120GB-15.4"-DVD/RW-WXPH

LG nin bu modeli hakkınd abilgin var mı ayrıca ekran kartı 512 mb dio ne kadar ı paylaşımlı ve performansı nasıl dır
    toshiba A100-912 mi dersin yoksa bunu mu toshiba ya ram alabilirim onuda göz önunde bulundurursan sevinirim!
    ii günler!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: QbLaY!!!

LG nin bu modeli hakkınd abilgin var mı ayrıca ekran kartı 512 mb dio ne kadar ı paylaşımlı ve performansı nasıl dır
    toshiba A100-912 mi dersin yoksa bunu mu toshiba ya ram alabilirim onuda göz önunde bulundurursan sevinirim!
    ii günler!!!!

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kubiqb

ii günler!!!!

dostum LG'nin hangi modeli olursa olsun gönül rahatlığıyla alabilirsin. ben bir çok modelini kurcaladım sonra imzamdaki makineyi aldım. inan hepsi ayrı güzel. o model benim esas istediğim makineydi ama bütçemi aşıyordu gerçi sonra üstüne bir de ASUS F3JP aldım. donanım gayet iyi, ekran kartı 256 sabit+256 bellekten kullanır. eğer işletim sistemi olarak vistalı alırsan bu paylaşım 256 sabit+768 belleğe çıkabilir( tabi 2 ghz bellek ile) A100-912 iyi bir model ama A100-599' a ram takviyesi ile yada A100-847 alman fiyat performans olarak daha uygun olacaktır. yani ben olsam öyle yapardım...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kubiqb

ii günler!!!!

dostum LG'nin hangi modeli olursa olsun gönül rahatlığıyla alabilirsin. ben bir çok modelini kurcaladım sonra imzamdaki makineyi aldım. inan hepsi ayrı güzel. o model benim esas istediğim makineydi ama bütçemi aşıyordu gerçi sonra üstüne bir de ASUS F3JP aldım. donanım gayet iyi, ekran kartı 256 sabit+256 bellekten kullanır. eğer işletim sistemi olarak vistalı alırsan bu paylaşım 256 sabit+768 belleğe çıkabilir( tabi 2 ghz bellek ile) A100-912 iyi bir model ama A100-599' a ram takviyesi ile yada A100-847 alman fiyat performans olarak daha uygun olacaktır. yani ben olsam öyle yapardım...

Alıntıları Göster
    1300tl civarında en yüksek performanslı dizüstüyü bulmaya çalışıyorum. LG F1-223ZT'ye karar verdim en sonunda.
    Core2Duo,1.83,667,1gb,max4gb,dvd super multi vs baya iyi sanırsam. Tek kötü yanı 128mb paylaşımlı ekran kartı.
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=26046

Tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: MicroCube

1300tl civarında en yüksek performanslı dizüstüyü bulmaya çalışıyorum. LG F1-223ZT'ye karar verdim en sonunda.
    Core2Duo,1.83,667,1gb,max4gb,dvd super multi vs baya iyi sanırsam. Tek kötü yanı 128mb paylaşımlı ekran kartı.

Tavsiye eder misiniz?

Alıntıları Göster
    hocam teşekkür ederim açıklamaların için ben de LG'nin bir modelini almayı düşünüyordum ama kullanan birisini tanımıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: esco673

hocam teşekkür ederim açıklamaların için ben de LG'nin bir modelini almayı düşünüyordum ama kullanan birisini tanımıyordum.

Alıntıları Göster
    bravoecho

abi benim basligada bakip banda yardimci olabilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: monopasif

bravoecho

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: monopasif

bravoecho

senin başlık nerde? bulamadım ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: MicroCube

Tavsiye eder misiniz?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: MicroCube

Tavsiye eder misiniz?

oyun - tasarım amaçlı kullanmıyorsan, ofis ve günlük kullanıma rahatlıkla cvp verecek bir makine, şimdiden hayırlı olsun derim.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: MicroCube

Tavsiye eder misiniz?

oyun - tasarım amaçlı kullanmıyorsan, ofis ve günlük kullanıma rahatlıkla cvp verecek bir makine, şimdiden hayırlı olsun derim.

Alıntıları Göster
    Selamlar.
    Bravoecho, bahsettigin detaylı açıklamlar nerede bulamadım

Bi daha ekleyeblirsen güzel olur.
    Bende bi LG hayranıyım ama henuz almadım
    3d modelleme ağırlıklı kullanacagım bir makina. PhotoShop, Render filan.

Sence Kptt1 modeli bu işler için ideal midir?
    Paylaşımlı ekran kartları verimli midir?

şimdiden saol.

• quote:

Orijinalden alıntı: quex

Selamlar.

şimdiden saol.

Alıntıları Göster
    arkadaslar bende kpp1t almayı düşünüyorum..ekran kartı bazı yerlerde 128 bazı yerlerde 256 yazıyor..bi açıklık getirebilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoRn_a -- 8 Ağustos 2007; 19:35:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KoRn_a

arkadaslar bende kpp1t almayı düşünüyorum..ekran kartı bazı yerlerde 128 bazı yerlerde 256 yazıyor..bi açıklık getirebilirmiyiz?

Alıntıları Göster
    benim bildigim 128 sabit
    384 e kadar ram ile.

ama performansı standart 256 lık ekran kartlarına göre nasıldır işte önemli olan nokta o.

mesela kpp1t nin ati x1400
    peki geforce 7400 256 lık ekran kartına göre nasıl karşılaştırma yapabilecek olan varsa süper olur.

alooo
  • quote:

Selamlar.

şimdiden saol.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: quex

Selamlar.

şimdiden saol.

dostum konuyu anlayamadım tam? hangi konuda açıklama? 3D için ekran kartı GEFORCE 7600 ve üstü yada ATI RADEON için X1600 ve üstü olan, min 2GHZ ve 2GB beleği olan bir makine seni rahatlıkla götürür, ben de LG var ama tasarımla uğraşmadım. oyun dersen full ayar yapmadan herşeyi oynamıştım. (şimdi işten güçten oyunu unuttuk) paylaşımlı ekran kartı kendi dahili belleği min 256 olmak kaydıyla senin tasarım işini görür. modelin özelliklerini yazarsan daha net konuşabilirim.

• quote:

quote:

Selamlar.

şimdiden saol.

dostum konuyu anlayamadım tam? hangi konuda açıklama? 3D için ekran kartı GEFORCE 7600 ve üstü yada ATI RADEON için X1600 ve üstü olan, min 2GHZ ve 2GB beleği olan bir makine seni rahatlıkla götürür, ben de LG var ama tasarımla uğraşmadım. oyun dersen full ayar yapmadan herşeyi oynamıştım. (şimdi işten güçten oyunu unuttuk) paylaşımlı ekran kartı kendi dahili belleği min 256 olmak kaydıyla senin tasarım işini görür. modelin özelliklerini yazarsan daha net konuşabilirim.

Alıntıları Göster
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=26953

Özellikleri burda detaylı var. bir de buna 1 gb ektra ram taktırdığım an, 3d modelleme için gerekli donanımı sağlamış olur muyum?

Onemli olan aslında ekran kartı, Sabit 256 lık bir ekran kartı ile paylaşımlı 384 mbyte lık ekran kartı arasındaki fark nedir? Var mıdır?

Misal: Ati x1400 paylaşımlı 384mb ve ATI X1700 paylaşımsız 256 mb karşılaştırma yaparsak durum ne olur.

şimdiden saol

• quote:

Özellikleri burda detaylı var. bir de buna 1 gb ektra ram taktırdığım an, 3d modelleme için gerekli donanımı sağlamış olur muyum?

Onemli olan aslında ekran kartı, Sabit 256 lık bir ekran kartı ile paylaşımlı 384 mbyte lık ekran kartı arasındaki fark nedir? Var mıdır?

Misal: Ati x1400 paylaşımlı 384mb ve ATI X1700 paylaşımsız 256 mb karşılaştırma yaparsak durum ne olur.

şimdiden saol

Alıntıları Göster
    quote:

şimdiden saol

şansa bak be, bu benim makinenin aynısı. ben yurtdışından aldığım için kodu farklı ondan uyanamadım. ekran kartları günümüzde dahili bellek+ram takviyesi ile çalışıyorlar. 3d modelleme için "eğer çok büyük dosyalar,sahneler" işlemeyeceksen" evet bu makine senin işini görür. verdiğin ATI X1400 ve ATI X1700 kıyaslaması farklı sınıf ekran kartlarına ait. X1700 256MB kendi belleği olan ve +256 mb daha bellekten kullanabilen bir kart, ayrıca vista ile eğer 2GB sistem belleğin varsa bu paylaşımı 256+768 olarak da ayarlayabiliyorsun. maddi durumun yeterliyse sana daha rahat bir kullanım sunabilecek olan ve benim de diğer makinem olan ASUS F3JP'ye bakmanı tavsiye ederim.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html henüz son çıkan ekran kartlarının tamamı eklenmemiş olmakla birlikte, mobil ekran kartı kıyaslamasını bu tablo ile yapabilirsin.

• quote:

quote:

şimdiden saol

şansa bak be, bu benim makinenin aynısı. ben yurtdışından aldığım için kodu farklı ondan uyanamadım. ekran kartları günümüzde dahili bellek+ram takviyesi ile çalışıyorlar. 3d modelleme için "eğer çok büyük dosyalar,sahneler" işlemeyeceksen" evet bu makine senin işini görür. verdiğin ATI X1400 ve ATI X1700 kıyaslaması farklı sınıf ekran kartlarına ait. X1700 256MB kendi belleği olan ve +256 mb daha bellekten kullanabilen bir kart, ayrıca vista ile eğer 2GB sistem belleğin varsa bu paylaşımı 256+768 olarak da ayarlayabiliyorsun. maddi durumun yeterliyse sana daha rahat bir kullanım sunabilecek olan ve benim de diğer makinem olan ASUS F3JP'ye bakmanı tavsiye ederim.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html henüz son çıkan ekran kartlarının tamamı eklenmemiş olmakla birlikte, mobil ekran kartı kıyaslamasını bu tablo ile yapabilirsin.

Alıntıları Göster
    Bilgiler için çok saol.

Asus modelde güzel ama tasarımı yetersiz.
    Eğer çok fazla bir performans farkı yoksa LG yi tercih ederim.
    Çok büyük sahneler kullanmayacagim. animasyonda yapmıyorum.
    Modelleme ve render.

verdigin oyun ornekleri rahat çalışıyorsa dediğin gibi benim isimi gorur.
    bi de ram taktirirsam. ok

Başka bir soru geldi aklıma :]
    Ben bu makinaya 20 inc 1680 1050 lcd monitor takarsam. çalıştırabilirmiyim.
    Bu makinalar çünkü 1280*800.
    ekran kartı 1680*1050 destekler mi dersin.

Tekrar saol.

• quote:

Orjinalden alıntı: ünalsa

Aşağıdaki özelliklerde bir LG dizüstü bilgisayar almak istiyorum. LG marka kullanan arkadaşlar varsa acilen bu markanın artı ve eksi yönleri hakkında görüşlerini yazarlarsa memnun olurum. Benim için önemli olan 14.1" ekran, webcam, 1024 Mb Ram, 3,5-4 saat pil ömrü.

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=28032

Aynı özelliklere sahip başka bir marka da alabilirim tabi ki...

SEn al kardeşim ben de aldım gayet gusell çalışıyor sana da msj yolladım zaten
    Çok guse bir makine oyun falan da açıyor kolaylıkla ben denedim sen iyice araştır...

• quote:

Bilgiler için çok saol.

Modelleme ve render.

Tekrar saol.

Alıntıları Göster
    quote:

Bilgiler için çok saol.

Modelleme ve render.

Tekrar saol.

ben bugüne kadar notebookumu ne 2. bir monitöre ne de tv'ye bağlamadığım için net bir bilgi veremem, tahminen olmayacaktır ama sen ATI'nin sitesine bir bak...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.