Şimdi Ara

Lg M2262D-PC ile hdmi-pc baglantisi yapan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Lg M2262D-PC almak istiyorum.
    ama bazı yorumlarda pc ile hdmi arasında fullhd baglantı desteklemedigi ( veya hdmi- pc veya hdmi-notebook hic bir sekilde baglanmadıgı) soyleniyor
    bu monitoru alıp pc veya notebook uzerinden hdmi kablo ile fullhd cozunurluk kullanan var mi?

• Ben M2794 modelini kullanıyorum. HDMI-HDMI ile PC de hiçbir sorunum yok, sadece monitörde HDMI girişi PC olarak işaretlemek gerekiyor.
  • evet kullandıgınız monitorden arkadasımda da var. baglantı problemi yok.
    fakat bu bahsettigim monitorun kılavuzunda da hdmi uzerinden pc baglantısı desteklemez yazıyor.
    acıkcası tereddutte kaldım.

bu arada m227w nin kılavuzunda bu sekilde bir uyarı gormedim.
    acaba m2262d ile m227w arasında boyle bir fark mi var?
  • kılavuzda yazan bu:

HDMI Input (Not Support PC)
  • Benim monitörün kılavuzunda da aynısı yazıyor ama sorun yok. Tabii yine de içinizin rahat etmesi için bir M2262 ya da M2762 kullanıcısına danışmanızda fayda var.

Kolay gelsin,
  • o zaman destekleyecek galiba. siparisi verdim zaten de iptal mi etsem diye dusunuyordum.
    bu divx olayı için universal kumanda kullanılıyormus galiba?
    siz denediyseniz eger
    her universal kumanda oluyor mu?

birde mkv oynatıyor mu bu cihazlar?

tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: koolen

o zaman destekleyecek galiba. siparisi verdim zaten de iptal mi etsem diye dusunuyordum.
    bu divx olayı için universal kumanda kullanılıyormus galiba?
    siz denediyseniz eger
    her universal kumanda oluyor mu?

birde mkv oynatıyor mu bu cihazlar?

tesekkurler..

Ben denemedim, ancak Nokia Symbian telefonlar ile de oluyormuş. Sadece DivX oynatabildiğinizi sözlüyorlar, MKV oynatamıyormuş.
  • d-smart hd receiver kullanıyorum. hem scart hem hdmi bağlantıyı ayrı ayrı denedim. sorun yok. hatta showroom lardaki gibi tv yanında eşzamanlı çalıştırdım. sony bravia 32" yanında 24" küçük ekran avantajını da sayarsak sony ye göre daha net görüntü aldığımı söyleyebilirim. yalnız uzun monitor kablosunda (5mt) ekrandaki ikonlar 2-3 gölgeli çıkıyor, orijinal kabloda sorun yok. birde pc masanıza sığacağında emin olun. ayak dahil toplam yükseklik 40cm.
  • dvb-t karasal anten almayı düşünüyorum. bizde çalışıp çalışmadığı konusunda kafam karıştı biraz. deneyen oldumu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoKo06

dvb-t karasal anten almayı düşünüyorum. bizde çalışıp çalışmadığı konusunda kafam karıştı biraz. deneyen oldumu hiç?

Analog yayın ve DVB-T antenleri arasında bir fark yok, çevrenizde yayın varsa DVB-T yayını da alabilirsiniz. Tabii TV'de ayrıca aratmanız gerekiyor.

Bildiğim kadarı ile sadece TRT-1-2-3 var yayında, yani pratikte bir faydası yok.
  • M2262D modeli için HDMI bağlantısını yaptıktan sonra menü resimden en boy oranını sadece tarayın seçin. ati için CCC içinde ölçeklemeyi %0 yapın problem kalmıyor. ben daha bugün yaptım. Saygılarımla
  • Ayrıca ses aktarmak gibi ihtiyacınız yok ise HDMI kablo yerine DVI kullanın bende öle yapıcam HDMI kablonun takoz gibi kalın kablosundan ve iki farklı monitördede ayar yapmak için 3 gündür kendimi yırttığımdan dolayı HDMI kablodan nefret ediyorum. [simage][/simage]
  • HDMI yerine DVI ile bağlantı yaptım. Kesinlikle görüntü çok daha net oldu. HDMI da oyun oynama yada film izlemede problem yok ama windows ekranında yada internete girdiğimizde yazılarda görüntü çok bozuk rahat okunamıyor. HDMI kablo ile ince ayarlar yapmak gerekiyordur belki ama ben bir türlü çözemedim ama DVI kablo ile herhangi problem kalmadı hem monitör hedem tv olarak çok iyi.
  • 32" lg ld 350 modelini monitör olarak kullanmaktayım bilgisayarımda fakat windowsta görüntü net değil fimlerde oyunlarda bir sıkıntı yok ... yardımcı olursanız sevinirim
  • Bağlantıyı hangi kablo ile yaptın. DVI çıkışı var ise onu kullan HDMI ile bağlıyorsan ben daha ayarları çözemedim. umarım birileri yardımcı olur.
  • hdmi ile yapıyorum...
  • HDMI ile ayar kısmında herhalde öyle belirli bir ayar yok. Çok araştırdım ama bulamadım. Kendin uğraşarak bulacaksın ki ben çok uğraştım ama yapamadım. O yüzden DVI ile bağladım. Problem kalmadı. HDMI normal monitöre bağlarsan bir iki ayar yapıyosun problem kalmıyo. Ama TV bağlayaınca windowsta görüntü kötü oluyo. Bir türlüde çözülemiyor. DVI çıkışı varsa onu kullanmanı tavsiye ederim. Yok ise norml monitör kullan, film veya oyunlarda istersen TV ye geç. Kolay gelsin. Saygılarımla
  • evet windowsta soluk duruyor dvi çıkış yok vga dan bağlayıp filmlerde hdmi baglantıya gecebilirm diye düşünüyorum olabilir mi acaba
  • İki bağlantıyıda yap o zaman. nasıl olsa kaynak ( source ) seçeneğinden rgb ve hdmı arasında rahatlıkla geçiş yapabilirsin. İki kablolda takılı durabilir. Windowsla ugrasacağın zaman vga kullanırsın nasıla windows ile ilgili işlerde hd görüntüye ihtiyacın olmayacak, film yada oyunlarda hdmı kaynağına geçiş yaparsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.