Şimdi Ara

Linksys x1000 bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen hafta Linksys x1000 model bir modem aldım. İlk bir iki gün bağlantıda sürekli kopma vs yaşadım call center'dan bir arkadaşla basic modem ayarlarını değiştirip sorunu çözdük.
    Ancak o günden beri şöyle bir sorunum var her sabah modeme bir reset atmam gerekiyor. Her sabah bağlantı bağlantı kopuk gözüküyor, res atınca düzeliyor.

Fazla anlamam ama tahminimce modemin ip atamasıyla alakalı bir sorun. Modem ayarlarında "server client time" "0" olarak gözüküyor, yani 24 saatte bir ip değişiyor, her bu değişimde bir sorun oluyor ve res atmadan düzelmiyor.
    Kablosu bağlantı özelliklerine baktığımda 24 saatlik süreyi görüyorum. Şöyleki "Kira alındı : 6 ağustos salı saat 10.43.41" altında da "Kiranın sona ermesi : 7 ağustos çarşamba 10.43.41" diyor. Yani yarın o saatten sonra modeme yine res atmam gerekicek.

Bu sorunu nasıl çözeriz, yardımcı olabilecek var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: neyazsamolmuyor

Herkese selamlar,

Geçen hafta Linksys x1000 model bir modem aldım. İlk bir iki gün bağlantıda sürekli kopma vs yaşadım call center'dan bir arkadaşla basic modem ayarlarını değiştirip sorunu çözdük.
    Ancak o günden beri şöyle bir sorunum var her sabah modeme bir reset atmam gerekiyor. Her sabah bağlantı bağlantı kopuk gözüküyor, res atınca düzeliyor.

Fazla anlamam ama tahminimce modemin ip atamasıyla alakalı bir sorun. Modem ayarlarında "server client time" "0" olarak gözüküyor, yani 24 saatte bir ip değişiyor, her bu değişimde bir sorun oluyor ve res atmadan düzelmiyor.
    Kablosu bağlantı özelliklerine baktığımda 24 saatlik süreyi görüyorum. Şöyleki "Kira alındı : 6 ağustos salı saat 10.43.41" altında da "Kiranın sona ermesi : 7 ağustos çarşamba 10.43.41" diyor. Yani yarın o saatten sonra modeme yine res atmam gerekicek.

hocam bir çözüm bulabildiniz mi acaba x2000 mevcut bende ve aynı sorunları yaşıyorum. Modemden ilişkisi kesilen bir cihaz tekrar bağlanmaya çalıştığında restart yapmadan bağlanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: d4rk3ff3ct

quote:

Orijinalden alıntı: neyazsamolmuyor

Herkese selamlar,

hocam bir çözüm bulabildiniz mi acaba x2000 mevcut bende ve aynı sorunları yaşıyorum. Modemden ilişkisi kesilen bir cihaz tekrar bağlanmaya çalıştığında restart yapmadan bağlanmıyor.

kusura bakma yeni gördüm mesajını..

Yok çözüm bulamadım bu soruna, alalı tam 1 hafta dolmadan 6. günde iade ettim memnun kalmadım diye..
    Airties aldım bir sorun çıkarmadı..

• Hortlatacam ama x100 aldım almaz olaydım aynı sorun bendede var wifi bağlantı kopuyor bağlanmıyor reset atınca düzeliyor.
    Bir çözüm bulamadım teknikte sadece ingilizce yardım ediyormuş artık.
    Sakın almayın bu markadan.
  • Aynı sorun burada da var. Her gün veya 2 günde bir veya gün içinde bağlantı kopuyor ve siz reset atana kadar tekrar bağlanamıyorsunuz.

Uzak durulması gereken bir model.
  • Aynı modeme sahibim. Bır zaman sonra modem kesınlıkle donuyor. Restart atmak gerekıyor. Bu modemden uzak durmak en güzeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dhcp'nin, örnek vereyim, 3 günde bir ip ataması ile bağlantı kopmaz. dhcp'den ip alan bir cihaz eğer dhcp zaman aşımında router'a bağlıysa bağlantı kopmaz ve aynı ip'den devam eder. hatta uzun süre bağlı olmayan cihaza bile tekrar bağlanınca ilk atadığı ip'yi atar (eğer zaman aşımından itibaren radikal olarak değişen birşey olmadıysa).

bu aletin sorunu ise apayrı ayrı, dn'de her açılmı konuya yazdım bu konu nasıl gözden kaçtıysa artık. bu modelde ve yüksek ihtimal bunun bir üstü x2000, x3000 vs. modellerde kronik bir hata var ve o kadar yabancı forumlarda bahsedilmesine rağmen hiç çözülmedi.

tek şansın alete open-wrt (lede) yüklemek olacak. açtığım konuda detaylı anlattım.

https://forum.donanimhaber.com/cisco-linksys-x1000-openwrt-firmware--128221053#128221053

• Tesekkurler bilgiler icin ,vatana durumu anlattim iade aldilar, asus dsl-n16 aldim suan sorunsuz kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.