Şimdi Ara

LM35 İLE SICAKLIK ÖLÇÜMÜ ( 7 SEGMENT )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lm35 ile sıcaklık ölçümü projem var bu devrenin isis ares ile çizimi hex mplab kodları lazım internette araştırma yaptım genelde lcd ekranlı çıkıyor biraz bilgim var ama siz üstadlar

yol gösterirseniz veye böyle bir konunun geçtiği linki atabilirseniz bana çok yardımcı olmuş olursunuz....

• tam olarak çözemediğiniz nokta nedir?
  • serdar çiçek hocanın kitabında birebir örnek var.
    Lcd'ye yazdirma da var galiba, onu inceleyin bi isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrisma

serdar çiçek hocanın kitabında birebir örnek var.
    Lcd'ye yazdirma da var galiba, onu inceleyin bi isterseniz

şu kitab hakkında biraz bilgi versen mplad kodları filen varmı acaba baskı devresi ve kitabı nereden temin edebileceğimle ilgili

LM35 İLE SICAKLIK ÖLÇÜMÜ ( 7 SEGMENT ) bununla ilgili bir proje ödevi aldım mplab assemblerde kodu ve hex dosyası lazım sensör ile sıcaklık

algılanacak değer 7 segment ile ekrana değer gösterecektir 99 a kadar olması yeterli benim için 2 tane 7 segment kullanmayı düşünüyorum

bu mantıkla mplabdda kod yazıcam ve bu kodu 8 bitlik bir pic e atıcam ayrıca baskı devresi ve isiste lazım biraz desteğe ihtiyacım var hocam yardımcı olabilirseniz çok makbule ge
    çer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedem93 -- 25 Şubat 2012; 21:06:51 >

• Ekte LM35 Uygulaması.jpg dosyaı ekledim.

Dosyayı indir, uzantısını .rar olarak değiştir. İçindeki kitaptaki örneklerden olan LM35 uygulaması var.

7segment diplaya yazdırıyor.
    Kodlar CCS C ile yazılmış. (PIC C Compiler ile derlenmiş)
    içinde proteus dosyasıda mevcut.

• quote:

Ekte LM35 Uygulaması.jpg dosyaı ekledim.

Dosyayı indir, uzantısını .rar olarak değiştir. İçindeki kitaptaki örneklerden olan LM35 uygulaması var.

resim gösterilemiyor hatası var bide ccs c ile yazılmış değilde mplab asembler ile yazılmış olması gerekior :(

• dostum like tikladiginda gelen pencereden linke sag tikla farkli kaydet de, inen dosyanın uzantisni .rar yap, bu kadar

evet koddlar ccs c ile yazilmis, e bi zamet ceiriver yani mplaba, ne diyeyim, mantigini anlarsin hic yoktan
  • quote:

dostum like tikladiginda gelen pencereden linke sag tikla farkli kaydet de, inen dosyanın uzantisni .rar yap, bu kadar

evet koddlar ccs c ile yazilmis, e bi zamet ceiriver yani mplaba, ne diyeyim, mantigini anlarsin hic yoktan

tamam eyvallah kardeş SİNİRLENDİN BAYA :)
  • Hocam Bende Bu Projeyi Aldım Banada Lazım Yardımcı Olurmusunuz ?
  • quote:

Ekte LM35 Uygulaması.jpg dosyaı ekledim.

Bunun ASM İle Yazılmışı Yokmu ? :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.