Şimdi Ara

Logitech MK270, MK330, MK520 klavye mause seti inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
12.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir iki hafta önce klavye mause seti almaya karar verdim. Gezdim, dolaştım biraz bilgi sahibi oldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

Düşük bütçeli klavye mause seti almaya karar verdim. Yıllardır mause, klavye vs olsun herzaman tercihim Logitech olmuştur. Bu markadan şaşmayarak Logitech modelleri arasında aşağıdaki üç model dikkatimi çekti.

MK270 KLAVYE MAUSE SET

Seçtiğim setler içinde fiyatı en uygun olan buydu. Tam boy klavye, az yer kaplayan bir tasarıma sığdırılmış. Klavyede 8 adet multimedya hızlı erişim tuşu mevcut. Klavye kalitesi MK330 ile hemen hemen aynı fakat multimedya tuşu ve tasarım olarak gerisinde kalmış. Fazla yer kaplamayan ve orta halli bir klavye arayanların ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte. Klaye 2 yıl pil ömrüne sahip. Bir önceki model olan MK260 dan farkı ise; logitech unifying desteği olması, caps lock ışığı, mause pil süresi. Mk260 taki mause 6 ay pil ömrüne sahip. Bu Klavye setinde M185 mause çıkıyor. orta seviye iş görebilecek optik bir mause. Yalnız ben bu mause u pil kapağının altta olmasından ve çok çabuk gevşeyerek oynama yaptığından dolayı beğenmiyorum.

MK330 KLAVYE MAUSE SET
    Ben tercihimi bu klavyeden yana kullandım. Tasarım olarak MK270 in önünde bir klaye. Tuş kalitesi hemem hemen aynı ve orta kalite. Klavye 2 yıl pil ömrüne sahip. 11 adet multimedya tuşu, 6 adet kısayol tuşu var. Logitech sitesinden indireceğiniz bir programla multimedya tuşlarına istediğiniz görevleri verebiliyorsunuz. Sette M215 optik mause çıkıyor. elime aldığımda m185 ten daha iyi olduğu hemen dikkatimi çekti. MK270 ten tek eksiği capslock ışığı olmaması. Mk270 ile arasındaki 10 tl farkı bence hakediyor.

MK520 KLAVYE MAUSE SET

Gelelim bu setler içindeki en pahalı ve şık sete. Klavyesi gerçekten çok hoşuma gitti. kenarları yuvarlatılmış yumuşak tuşlara sahip. Tuş kalitesi ve basımı farkını hissettiriyor. daha çok notebook klavyesi tadında. Hafifçe yuvarlatılmış tuşlara, tam boy bir klavyeye ve avuç içi desteğine sahip. Klavyede 3 yıl pil ömrü var. benim bu kadar hoşuma giden modeli, fiyatı ve yanında verilen m315 laser mause nedeniyle eledim. Mause laser olması 2 yıl pil ömrüne sahip fakat her yüzeyde m215 optik mause gibi verimli değil. bu mause optik mause ların gerisinde kalmış. bu seti klavyesi için alacak arkadaşlara birde mase pad almalarını tavsiye ederim.

Logitech Klavye mause set alacak arkadaşlara tavsiyem, 5-10 tl az verip eski model MK260, MK320 almamanızdır. aldığınız sette mutlaka Logitech® Unifying alıcı desteği olsun.

Eksiğim, yanlışım varsa lütfen söyleyin. Set alacak arkadaşlara yardımımız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: C_K

Bu mesaj silindi.
    mk520 de gözüm kalsada mause ve fiyat farkından dolayı MK330 Set aldım. şimdilik memnunum. gördüğüm tek eksi yanı tuşları biraz daha sessiz olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_K

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    benım 2 ci pc ımdede
    www.vatanbilgisayar.com
    LOGITECH MK520 KABLOSUZ KLAVYE MOUSE SET - Vatan Bilgisayar
    http://www.vatanbilgisayar.com/klavye/logitech-920-002604-mk520-24ghz-wireless-desktop/productdetails.aspx?I_ID=48799

var. baya memnunum. diüer setleri de araştırdım bunu almadan. mauseleri onların daha kucuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

benım 2 ci pc ımdede
    www.vatanbilgisayar.com
    LOGITECH MK520 KABLOSUZ KLAVYE MOUSE SET - Vatan Bilgisayar
    http://www.vatanbilgisayar.com/klavye/logitech-920-002604-mk520-24ghz-wireless-desktop/productdetails.aspx?I_ID=48799

var. baya memnunum. diüer setleri de araştırdım bunu almadan. mauseleri onların daha kucuk.

Alıntıları Göster
    Logitech Mk330 Klavye set Su heçirmez Özelligi var hemde 128 Bit Aes Sifreleme daha sizin haberiniz yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: cezaturka12

Logitech Mk330 Klavye set Su heçirmez Özelligi var hemde 128 Bit Aes Sifreleme daha sizin haberiniz yok?

Alıntıları Göster
    bu gün mk 520 aldım..az bütçemi zorlayayım 1 kere alayım dedim..daha önceki logitech setler şansımdan mıdır nedir,çok çabuk yarı yolda bıraktı..1 gün olmadı kullanalı ama bu set neden 150 tl anlamış değilim..özellikle Mouse çok kalitesiz..ve pad in üzerinde performansı düşüyor..düz tahtada daha iyi çalışıyor...ayrıca bu unfying nedir ki?başka klavye Mouse falan da alıcıya bağlayabilme özelliğiyse neden bu kadar önemli anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: enesemre

bu gün mk 520 aldım..az bütçemi zorlayayım 1 kere alayım dedim..daha önceki logitech setler şansımdan mıdır nedir,çok çabuk yarı yolda bıraktı..1 gün olmadı kullanalı ama bu set neden 150 tl anlamış değilim..özellikle Mouse çok kalitesiz..ve pad in üzerinde performansı düşüyor..düz tahtada daha iyi çalışıyor...ayrıca bu unfying nedir ki?başka klavye Mouse falan da alıcıya bağlayabilme özelliğiyse neden bu kadar önemli anlamadım

Alıntıları Göster
    ben de mk520 almayı düşünüyorum, memnun olmayan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: N0YAN

ben de mk520 almayı düşünüyorum, memnun olmayan var mı ?

Alıntıları Göster
    merhaba ben mk 330 u oyun için almak istiyorum led tv oldugu için mesafe var sizce uygun mu uygun degilse ne önerirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bamtrans

merhaba ben mk 330 u oyun için almak istiyorum led tv oldugu için mesafe var sizce uygun mu uygun degilse ne önerirsiniz..

Alıntıları Göster
    @bamtrans
    www.logitech.com
    LOGITECH WIRELESS COMBO MK330
    http://www.logitech.com/tr-tr/product/wireless-combo-mk330?crid=27
    e göre 10mt çekim gücü varmış, stabil olarak 5-6mt'de çalışır kanaatindeyim.
    @sevota MK330 'un netteki tüm görsellerinde TRQ klavye yazmasına rağmen hiç ğ, ü, i, ş, ç, ö harfleri yoktu? Kullanıcısı olarak (1 yıl geçse de aradan, hatırlarsın ümidiyle soruyorum) Türkçe harfler var mı klavyede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayisikent -- 30 Mayıs 2014; 14:08:11 >

• Evet türkçe karakterler var. Ben note3 telefonumu monitöre bağladım. Klavye mause olarakda bu seti telefonumda sorunsuz kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevota -- 30 Mayıs 2014; 14:21:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevota

Evet türkçe karakterler var. Ben note3 telefonumu monitöre bağladım. Klavye mause olarakda bu seti telefonumda sorunsuz kullanıyorum.

oyun oynamak için uygun mu aslında onu sordum fps tarzı çok oynuyorum...oyun oynamak için uygun mu peki o

• bamtrans kullanıcısına yanıt
    evet oyun için sıkıntısız kullanırsınız. ben bazen bilgisayarı tv ye bağlayıp 3 metreden rahatça oynuyorum.
  • sevota kullanıcısına yanıt
    MK330 KLAVYE
    MK-330 model Logitech kablosuz klavyenin, neredeyse tüm yorumlarda; Capslock ışığının olmadığından bahsedilmektedir. Bu bilgilendirmeler tamamen yanlıştır. Şayet, Logitech sitesinden bu ürüne ait driveri (Setpoint) indirip kurduktan sonra, hizmetler menüsünden "başlat"ı tıklayarak "Logitech setpoint Event Manager (UNICODE" Seçeneğini etkin hale getirmek suretiyle başlangıçta çalışmasını sağlar iseniz; Capslock ve Numlock tuşlarına her dokunuşunuzda ekranda küçük saydam bir menü açılarak size o tuşların aktif mi yoksa devre dışı mı olduğunu gösterecek ve her dokunuşunuzda bahsi geçen tuşların görevleri deşicek yani aktif ya da devre dışı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sddksahan -- 4 Temmuz 2016; 18:33:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sddksahan

MK330 KLAVYE
    MK-330 model Logitech kablosuz klavyenin, neredeyse tüm yorumlarda; Capslock ışığının olmadığından bahsedilmektedir. Bu bilgilendirmeler tamamen yanlıştır. Şayet, Logitech sitesinden bu ürüne ait driveri (Setpoint) indirip kurduktan sonra, hizmetler menüsünden "başlat"ı tıklayarak "Logitech setpoint Event Manager (UNICODE" Seçeneğini etkin hale getirmek suretiyle başlangıçta çalışmasını sağlar iseniz; Capslock ve Numlock tuşlarına her dokunuşunuzda ekranda küçük saydam bir menü açılarak size o tuşların aktif mi yoksa devre dışı mı olduğunu gösterecek ve her dokunuşunuzda bahsi geçen tuşların görevleri deşicek yani aktif ya da devre dışı olacaktır.
    Konuyu uplatmışlar. Bende emeğe saygıdan konuyu açan arkadaşa teşekkür eder, incelemerinin devamını dilerim.

• quote:

MK330 KLAVYE

Bahsettiğiniz yazılım, üzerinde CapsLock ışığı bulunan MK270 için de yüklenebiliyor. Bu yazılım yüklendiğinde aynı şekilde Monitör/TV ekranından takip edilebiliyorsunuz. Ama bunu MK270'teki gibi direkt klavye üzerindeki ışıktan görmek başka, ekstradan yazılım yükleyip, CapsLock tuşuna basıp, Monitör/TV ekranından görmek başka. Neticede bu ışık MK330 klavyenin üzerinde var mı? Yok. Aradaki farkı doğru ayırt ettikten sonra kullanıcı yorumlarında da bir yanlışlık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 8 Ağustos 2016; 18:33:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle

quote:

MK330 KLAVYE

Bahsettiğiniz yazılım, üzerinde CapsLock ışığı bulunan MK270 için de yüklenebiliyor. Bu yazılım yüklendiğinde aynı şekilde Monitör/TV ekranından takip edilebiliyorsunuz. Ama bunu MK270'teki gibi direkt klavye üzerindeki ışıktan görmek başka, ekstradan yazılım yükleyip, CapsLock tuşuna basıp, Monitör/TV ekranından görmek başka. Neticede bu ışık MK330 klavyenin üzerinde var mı? Yok. Aradaki farkı doğru ayırt ettikten sonra kullanıcı yorumlarında da bir yanlışlık yok.

Alıntıları Göster
    Ben de MK330 ve MK345 arasında kaldım.

Enter'ın büyük olması ve unifying desteği olması MK330dan yana olsa da klavyede tuşların daha kaliteli olması ve bilek desteğinin olması da MK345i düşündürtüyor.

Önerisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarsom

Enter'ın büyük olması ve unifying desteği olması MK330dan yana olsa da klavyede tuşların daha kaliteli olması ve bilek desteğinin olması da MK345i düşündürtüyor.

Önerisi olan var mı?

MK345'in Türkçe karakter desteği olan modellerinde de Enter tuşu büyük. Ayrıca hem klavye hem de mouse olarak MK330'dan daha iyi bir set olduğu söylenebilir. İlave olarak CapsLock ışığı ve bileklik mevcut. En büyük eksiği Unifying desteğinin bulunmaması. Bu özellik sizin için önemli değilse MK345 daha yerinde bir tercih olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 11 Ağustos 2016; 16:43:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle

quote:

Orijinalden alıntı: serdarsom

Önerisi olan var mı?

MK345'in Türkçe karakter desteği olan modellerinde de Enter tuşu büyük. Ayrıca hem klavye hem de mouse olarak MK330'dan daha iyi bir set olduğu söylenebilir. İlave olarak CapsLock ışığı ve bileklik mevcut. En büyük eksiği Unifying desteğinin bulunmaması. Bu özellik sizin için önemli değilse MK345 daha yerinde bir tercih olabilir.

Tavsiyeniz üzerine MK345 almıştım, bugün elime ulaştı. Dediğiniz gibi unifying desteği olmaması dışında bir eksisi yok gibi. USB dongle'ı kaybetmedikçe sorun olacak bir şey değil o da. Teşekkür ediyorum.

• klavye mouse seti alıcam ama logitech mk345 vs mk235 arasında kaldım. sizce hangisi daha iyidir. aralarında biraz fiyat farkıda var bi tavsiyenizi almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intel7mix -- 4 Mart 2017; 6:23:4 >
  • MK 520 aldım. Şuan kullandığım mouse Logitech M705. Setten çıkan mouse fena değil ama 10 dk kullanınca elimi ağrıttı. İçine tek pil alıyor, bu yüzden tüy gibi çok hafif geldi. 30 TL etmez bu mouse. Set almak mantıklı değil.
    Klavyenin yön tuşlarının yumuşaklığı çok iyi. Ama diğer tuşlar sert geldi.

39 TLlik kablolu Microsoft Comfort Curve 3000'in tuşları çok harikaydı. Ama 10 parmak için tasarlanmış. Ben zorluk çektim ve HBuradaya iade ettim, sağolsunlar sorun çıkarmadan geri aldılar. MK520 klavyesi tasarım olarak çok güzel ama tuşların kalitesi, yumuşaklığı microsoftunkinin yarısı etmez.

Neyse MK 520 yi iadeye yolladım. HBurada üzerinden Zetta Bilgisayardan aldım. HBnın kendisi iadede sorun yaşatmıyor ama bakalım bunda ne olacak durum.
  • MK270 aldım bugün. MK330 vardı üzerine kahve dökülmüştü. İkisi arasında şu an piyasada 40-50 lira fark var açıkçası klavyeleri de hemen hemen aynı olduğundan aradaki farkı vermek istemeyip mk270'i aldım. Klavyenin yazımı sanki mk330'a göre daha güzel gibi ama tuş yüksekliği aynı mı yoksa mk270'de sanki bir tık daha mı az tuş yükseklikleri tam çözemedim. Çünkü ben alçak tuşlu laptop klavyesi gibi klavyeleri hiç sevmem, tuşa bastığımı hissedeceğim böyle patır kütür.

Neyse klavye iyi ben sevdim yine de bir de mk330'a göre dikkatimi çeken şey tuşlar böyle sağa sola oynamıyor gibi yani köşesinden de bassam ortasından da bassam o tuşa aynı hissiyat var. Nasıl desem mesela MK 330'da sanki tuşlar böyle birbirine sürtüyormuş gibi tuhaf bir hissiyat oluyor özellikle de oyun falan oynarsanız bunu daha fazla hissedebiliyorsunuz.

Fareye gelirsek konu sahibi haklı MK330'un faresine göre bariz daha kötü. Pil kapağı altta ve fareyi kaldırıp altına baktığımda o kapak hafif boşlukta böyle lıngır lıngır sallanıyor. Şimdilik sürtünmede bir sorun yok padsiz tahta masada kullanıyorum. Zaten mouse'dan ziyade klavyesi için aldım ben bu ürünü.

+Klavyenin yazım hissiyatı dediğim gibi sanki MK330'a göre bir tık daha iyi gibi.
    +Klavyedeki boşluk tuşu MK 270'te daha iyi geldi, MK330'da boşluk tuşuna mesela ortasından basınca çok ses çıkarıyordu (yay sesi gibi bir şey ve köşesine basınca daha az ses çıkarıyordu), bunda boşluk tuşu belirgin şekilde daha hoş bence.

Bu arada bu MK270 unifying desteklemesine rağmen benim kutudan normal alıcı çıktı haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 14 Aralık 2019; 17:35:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.