Şimdi Ara

LOGITECH MOMO RACING FF ye debriyaj ve H-vites ekleme ;)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
11.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba dostlarım öncelikle belirtmeliyim ki ben burayı çok seviyorum ^-^
    -22 Temmuz da slhvtnds arkadaşımızın açtığı konu çok ilgimi çekmişti ve yaklaşık son 5 gündür uğraşlarım sonuç vermiştir.(ona da ayrı teşekkürler)
    -Denemek isteyen, yok canım olur mu diyen, aman kim uğrasacak diyen arkadaslarıma belki bir heves olur diye cabalarımı paylaşmak istedim.Ne mucitler var ;)
    -Umulur ki beğenile ;)
    dostlarm kardeşlerim lütfen özel mesaj yerine forumda soruları cevaplayalım.Faydamız dokunacak arkadaşlar hatırına.. Saygılar
    -*-*--*-*--*--

öncelikle debriyaj için klavyemi gözden çıkardım ve dikey pozisyonda daha az yer kaplayacağı düşüncesiyle "+" tuşunu debriyaj olarak atadım.
    Teste tabi tuttuğumda ise yanındaki tuşlara da dokunduğunu farkettim ve onları birbirinden ayırdım :) ve üzerine dikdörtgen prizması şeklinde bir nesne ekledim:D
    daha sonra sahici bir pedal hazzı için delgeç gözden çıkarma işlemi yapıp onun da üzerine bir kulak pamuğu kap kapağı monteledim
    sonra bu + tuşundaki nesnemizi delgeçin arasına sadece yerleştirdim ve bu sayede pedala sadece sona kadar basıldığında + tuşuna basılıp istenilen hassasiyete ulaşmış oldum ;)
    eveeet gelelim simdi vitesimize ;)
    nette biraz dolanmanın ve şansın da getirmis olduğu bir fırsatla bir -bunun da gerçek ismi nedir TDK ya bakmak lazım- joypad aldım ve arayışlara başladım ne ile nasıl soruları arasında kaç kez gidip geldim :D şu kargaşayı bir görün istedim
    aklımdaki tek şey momo nun vitesi çok akıllıca düşünülmüş bir vida-somun yapısına sahipti ve bu somun işime yarayacaktı
    bu stick üzeine birsey yapmalı ve o somun oraya ekli olmalıydı ama ara tara sonuç gelmedi taa ki diş fırçalayana kadar ;)
    gerçekten günde 2 defa fırçalasak demek neler gelecek fikrimize ;;)
    dış macunu kapagını içini doldurmak suretiyle ufak stick imize yapıştırmayı başarınca -aslında geriye sadece üzerine somunu yapıştırıp vitesi geçirmek kalıyordu- tabiri caiz ise resmen kaşındım ;)
    biraz eğimli olsun vitesim daha gerçekçi olur diye eğim yapma arayışına girdim tam 1 günlük uğras sonucu eve gelen çocuklar için ayırdığımız oyuncakçıklardan birtanesi işimi gördü.
    Ve artık muvaffak olmuştum.ama şunu bilmenizi isterim dostlar o somun o plastiğe japonla yapışmıyor :(sonunda eski usül banta talim olduk
    sonra vites kutumuzu yapmak artık çocuk oyuncağı gibi görünüyordu ama o da sağolsun uğraştırdı
    önce göz kararı bir çizim yapıp kestim ama göreceğiniz üzere tam bir fiyasko
    sonra başka bir kartona iyi bir çizim kesip yerleştirmek istedim bu sayede daha sağlam olacakti
    ve sonunda gerçekten olmuştu başarmıştım ;)şimdilik öylesine bir sehpanın üzerine koymuştum ama sallanıyodu bu sefer de ;)
    gerçekten kaşınıyorum değil mi
    sonra da bir paket ambalaj lastiği aldım ve sehpaya 10 adet lastikle tuttutrum resmen
    gerçekten içime sindi ve artık keyif zamanı şimdi :D
    TDU2 ve büyük olasılıkla 1 , 3D driving instructor, NFS Carbon da test edildi çok güzel keyifler alındı dostlarım
    he bu arada yukarda yazmayı unutmuşum bu vitesi vites olarak kullanmak için "Xpadder" kullandım nette gerekli tutorial ler mevcut ama aklına bir soru takılan dostlarıma yardımcı olmak isterim
    zahmet edip zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim sağlıcakla kalın benim DH ailem ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byjunior -- 16 Eylül 2013; 20:13:48 >

• tebrikler güzel olmuş=)keyifli oyunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: private-x

tebrikler güzel olmuş=)keyifli oyunlar
    Tebrikler gerçekten başarılı geliştirelebilir :) Debriyaj tuş şeklinde olmuş eksenli yapabilirsin 10-20 tl ye dandik direksiyon alıp pedalını kullanabilirsin

@vites kutusunuda kırtasiyeden mukavva kartonu alabilirsin sert olur hb nin kutusu fazla sert değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_emre34 -- 12 Ağustos 2012; 2:58:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_emre34

Tebrikler gerçekten başarılı geliştirelebilir :) Debriyaj tuş şeklinde olmuş eksenli yapabilirsin 10-20 tl ye dandik direksiyon alıp pedalını kullanabilirsin

@vites kutusunuda kırtasiyeden mukavva kartonu alabilirsin sert olur hb nin kutusu fazla sert değildir.

Alıntıları Göster
    cevaplarınız için teşekkür ederim dostlar ;)
    @By_emre34
    10-20 tl ye bulamadım kardeşim ya yoksa en baştaki hedef o pedallar ile ff li joystick ile yapacaktim ama maliyetten bu seferlik böyle oldu
    hb kartonu üzerine bir kat ince mukava ekli ama yine de kenarlar aşınmaya başlayacak o yüzden oraya bir metal plaka düşünmekteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: byjunior

cevaplarınız için teşekkür ederim dostlar ;)
    @By_emre34
    10-20 tl ye bulamadım kardeşim ya yoksa en baştaki hedef o pedallar ile ff li joystick ile yapacaktim ama maliyetten bu seferlik böyle oldu
    hb kartonu üzerine bir kat ince mukava ekli ama yine de kenarlar aşınmaya başlayacak o yüzden oraya bir metal plaka düşünmekteyim

Alıntıları Göster

evet arkadaşlar bana ne önerirsiniz nasıl bir sistemle bu pedalı debriyaj yapabilirim?

• quote:

evet arkadaşlar bana ne önerirsiniz nasıl bir sistemle bu pedalı debriyaj yapabilirim?

Alıntıları Göster
    görünüşe göre kesmişsin değil mi kardeşim?
    dandik direksiyon pedalı projesi; dandik direksiyonu da usb den takmayla oluyordu.şimdi sen bu parçanın eşini yani kablolu olan kismini pc ye bağladığında çalışıor m?u

• quote:

dandik direksiyon pedalı projesi; dandik direksiyonu da usb den takmayla oluyordu.şimdi sen bu parçanın eşini yani kablolu olan kismini pc ye bağladığında çalışıor m?u

kablo bende ancak usbye bağlanmıyo ilk direksiyona ordan usbye baglanıyor.deniyim bi kablosunu takıp.
  • quote:

quote:

kablo bende ancak usbye bağlanmıyo ilk direksiyona ordan usbye baglanıyor.deniyim bi kablosunu takıp.

Alıntıları Göster
    @ardasaydar
    aynen öyle yap kardesim hayırlı olsun dfgt yi aldın galiba eski direksiyondan da sadece o tek pedalı calıstırabilirsen
    debriyajın hazır olabilir
    dfgt ile çakışacağını zannetmiyorum

• quote:

@ardasaydar
    aynen öyle yap kardesim hayırlı olsun dfgt yi aldın galiba eski direksiyondan da sadece o tek pedalı calıstırabilirsen

Daha almadim malesef ariyorum:( auan denedm sorunsuzca calisyor fgazda frende direksyona taktigimda.
  • quote:

quote:

@ardasaydar

Daha almadim malesef ariyorum:( auan denedm sorunsuzca calisyor fgazda frende direksyona taktigimda.

Alıntıları Göster
    tamamdir iste kardesim dfgt alınca onu kullanacaksın debriyaj için de o tek pedalı kullanacaksın çakışma durumu olası ama çoğu oyunda seçme ibaresi mevcut; örnek scania driving simulatorde mevcut ;) bian evvel dfgt almanı temeni ederim

• quote:

tamamdir iste kardesim dfgt alınca onu kullanacaksın debriyaj için de o tek pedalı kullanacaksın çakışma durumu olası ama çoğu oyunda seçme ibaresi mevcut; örnek scania driving simulatorde mevcut ;) bian evvel dfgt almanı temeni ederim

her hangi bir sorun yada sorunsuz tamamlarsam burda paylaşacağım teşekkürler.
  • quote:

quote:

her hangi bir sorun yada sorunsuz tamamlarsam burda paylaşacağım teşekkürler.

Alıntıları Göster
    quote:

ardasaydar:
    hocam bir sıkıntım var
    joypad analog ustune ne koydunuz banad aöyle birşey lazım
    birde vites topuzu ağırlıgından kayıyo mu vites sag sola ortada duruyor mu yoksa?

diş macunu kapağı koymuştum ve dengede durmakta şuan ;)xpadder den numpadden düşündüğümüzde 4 ve 6 pozisyonuna da boş vites ayarlarsan mantıklı oluyor kardesim

• quote:

quote:

ardasaydar:
    hocam bir sıkıntım var
    joypad analog ustune ne koydunuz banad aöyle birşey lazım
    birde vites topuzu ağırlıgından kayıyo mu vites sag sola ortada duruyor mu yoksa?

diş macunu kapağı koymuştum ve dengede durmakta şuan ;)xpadder den numpadden düşündüğümüzde 4 ve 6 pozisyonuna da boş vites ayarlarsan mantıklı oluyor kardesim

Alıntıları Göster
    quote:

ardasaydar:
    hocam tdu2 de vitesleri hiç ayarlayamadım olmuyor klavyeden debriyaj yapıyım diyorum olmuyor.bider tdu1 de 1,2,3,4,5 . vites oluyor 6 yeride R ayarladım ama R ye geçmiyor hiç

debriyaj benim de klavyeden güzel çalışıyor şuan ama gameplay ayarından H-shift + clutch secmen lazım
    R ye gelince ise xpadder dan o rakamları koyduğun yerde ingiliz anahtarı simgesiyle settings ordan da DeanZone ve DiagonalSize ayarlarıyla oyna :) o zaman olacak kardeşim.tesekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byjunior -- 13 Ağustos 2012; 15:14:50 >

• quote:

quote:

ardasaydar:
    hocam tdu2 de vitesleri hiç ayarlayamadım olmuyor klavyeden debriyaj yapıyım diyorum olmuyor.bider tdu1 de 1,2,3,4,5 . vites oluyor 6 yeride R ayarladım ama R ye geçmiyor hiç

debriyaj benim de klavyeden güzel çalışıyor şuan ama gameplay ayarından H-shift + clutch secmen lazım
    R ye gelince ise xpadder dan o rakamları koyduğun yerde ingiliz anahtarı simgesiyle settings ordan da DeanZone ve DiagonalSize ayarlarıyla oyna :) o zaman olacak kardeşim.tesekürler

Alıntıları Göster
    evet hocam hallettim şuan. ama daha debriyajı denemedim direksiyon almadığım için.şuan tdu oynuyorum vites sorunsuz teşekkürler yardımın için.

• quote:

evet hocam hallettim şuan. ama daha debriyajı denemedim direksiyon almadığım için.şuan tdu oynuyorum vites sorunsuz teşekkürler yardımın için.

Alıntıları Göster
    çok mutlu oldum inan kardeşim :D bol eğlenceli oyunlar ;) resimlerini bekleriz
  • Güle güle okudum ellerine,emeğine sağlık.
    Ben de bir tane direksiyon seti almak istiyorum fakat bazıları normal tuş gibi işliyor diyorlar siz daha iyi bilirsiniz,onereceginiz 50,60 liralık hangi setler var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncdtkrts

Güle güle okudum ellerine,emeğine sağlık.
    Ben de bir tane direksiyon seti almak istiyorum fakat bazıları normal tuş gibi işliyor diyorlar siz daha iyi bilirsiniz,onereceginiz 50,60 liralık hangi setler var ?
    güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim50-60 TL ye haz verici cinsten bulmanız biraz zor aslında ama hersey kalibrasyon yapabilmekte ;)
    şu linkleri senin için buldum ama önerim birtane logitech edinmenizdir;)çok teşekkürler
    http://www.akakce.com/direksiyon-seti/en-ucuz-snopy-v5h-usb-pro-fiyati,019549.html
    http://www.akakce.com/direksiyon-seti/en-ucuz-kontorland-ft-096-fiyati,737407.html
    http://www.akakce.com/direksiyon-seti/en-ucuz-kontorland-ft-095-fiyati,022380.html

• quote:

güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim50-60 TL ye haz verici cinsten bulmanız biraz zor aslında ama hersey kalibrasyon yapabilmekte ;)
    şu linkleri senin için buldum ama önerim birtane logitech edinmenizdir;)çok teşekkürler
    http://www.akakce.com/direksiyon-seti/en-ucuz-snopy-v5h-usb-pro-fiyati,019549.html
    http://www.akakce.com/direksiyon-seti/en-ucuz-kontorland-ft-096-fiyati,737407.html
    http://www.akakce.com/direksiyon-seti/en-ucuz-kontorland-ft-095-fiyati,022380.html

Ilgin için teşekkürler.Logitech'in hangi modeli ? Bir de PC'de tüm oyunları destekler mi ?
    Bus Driver,NFS Underground,Tır oyunları vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: ncdtkrts

quote:

Ilgin için teşekkürler.Logitech'in hangi modeli ? Bir de PC'de tüm oyunları destekler mi ?
    Bus Driver,NFS Underground,Tır oyunları vs.

Alıntıları Göster
    ne demek ;) vazifemiz efendim
    şöyle bir linkimiz var
    ve bu
    ve de buna bir gözatın
    oyunlara gelince ise bendeki momo ile NFS Carbon,TDU, German Truck Sim. , Scania Truck Sim. , 3D instrucktor u deneim sorunsuz ;)
    Logitech e güvenin ;)

• quote:

ne demek ;) vazifemiz efendim
    şöyle bir linkimiz var
    ve bu
    ve de buna bir gözatın
    oyunlara gelince ise bendeki momo ile NFS Carbon,TDU, German Truck Sim. , Scania Truck Sim. , 3D instrucktor u deneim sorunsuz ;)
    Logitech e güvenin ;)

Alıntıları Göster
    g25 gibi olmuş valla helal olsun

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.