Şimdi Ara

LOSSLESS AUDIO DESTEĞİ HANGİ PLAYERLARDA VAR?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: gitaras

valla başlığı açarken aklımda ape e destek veren bir program acaba var mı sorusu vardı, fakat öyle görünüyorki şimdilik yok. flac çok popüler, indirdiklerimin çoğu flac fakat ben onları ape e çeviriyorum, flac bence converteri gereği biraz dandik, ape daha iyi bir metod. bu şekilde onlarca album çektim daha da gelecek, yani mp3 e elveda demek için iyi bir fırsat. bir de jet audio ( plug inleriyle beraber tabiki) kullanınca, ape tabi flac da öyle muhteşem sonuç veriyor. tavsiye ederim kesinlikle. istenirse ape veya flaclar cdye kayıpsız olarak basılabiliyor, hi-fi ses sitemi olanlar için biçilmiş kaftan bu da.

Nasıl ya?APE'e destek veren bir sürü program var.En başta codec'in kendi programı olan Monkey's Audio,Foobar2000 vs. var bayağı.Ayrıca APE formatı da çok meşhur.Ben bütün albümlerimi APE formatında indiriyorum.Release'ler daha çok o yönde.FLAC isim olarak biraz daha fazla biliniyor.

FLAC dandik APE iyi diye bir şey yok dostum,hepsi kayıpsız(loseless) formatlar bunlar.Birinin diğerine göre avantajı encode ederken filan olur.Süre bazında o da.Ses kalitesinde filan bir fark olmaz.

Yurtdışında herkes arşivini pc'ye direk kayıpsız olarak aktarıyor ki ileride karmaşa olmasın diye.Çünkü kayıpsız olduğu için dosyanın ham haline dönmek çok kolay.

• ben ape iyi flac kötü demiyorum , flac program olarak kullanışsız, ayrıca program değil player ( ipod,iriver gibi) demem lazımdı yanlış yazmışım. lossless kesinlikle arşiv kavramına uygun, cd ye de bsıp dinlemek kayıpsız hi-fi keyfi yaşamak mümkün .
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.