Şimdi Ara

lutfen acil yardım ram o/c

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bugune kadar pc mi 3,00 ghzde gunluk hic problemsız kullanıyordum sistem assada,bugun yeni ikinci olarak bi kingston 1gb 667 ram aldım digerinin aynısı ama bu ramı takınca aynı ayarlarda pc windows barında reset atıyor ayrıca aldıgım kingston ramde cpuz da ve everestte samsung yazıyor ve timingler farklı gosterıyor ne yapmalıyım ramı geri iade edip diger kingstonu aldıgım yerdenmı alyım yoksa bişeyler yapıp duzeltebilirmiyim forumu arasırdım kıngstonda samsumsung yazması normal denılıyor ama bu o/c olayı nasıl olacak canavargıbı 3,00 da calısan pc sımdı acılmıyor bile (default ayarlarda acılıyor) timinglerden hıc anlamam onlaramı bı ayar cekmem lazım yoksa ramı dogrudan gerimi yollayım

lutfen acıl eger geri yollamam gerekıyosa soleyın zaman gecmeden yollayım tesekkurler

• Aldığın ramin bozuk olabileceği hi çaklına geldimi
    Yani tek başına çalıştırıp denedinmi ?
  • ram saglam tek olarakta denedim ilginc tek olarak 3,00 ghz ram 800 mhz de calısıyor ama ikisini aynı anda taktıgım zaman pc o/c li olarak acılmıyor ama default ayarlarda acılıyor yani tek tek ikisinide denedim 800 de tek tek calısıyorlar ama aynı anda olmuyor sorun ne olabilir lutfen bi yardım edın
  • belki diyceğim şey saçma olabilir ama farklı renk slotlara taktıysan sebebi bu olabilir mi
  • ramler marka/model olarak aynı değilse dual değil single channel kullanabilirsin. dual takınca çalışmıyorsa sebebi ramler
  • peki dual calısıp calısmadıgını nasıl anlarım ramlerin biri 1. slotta digeri 3 te yani ole olması gerekmıormu
  • aynı renk slotlarda takılıysa dual olarak çalışması lazım...

çipleri veya başka birşeyleri farklı olabilir. dual takınca timingler falan farklı olmaz, birebir aynı olur herşey
  • geri yolladım ilk rami aldıgım yerden tekrar aldım yarın ertesi gun gelir insallah sorun cıkmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.