Şimdi Ara

Lütfen Yardım! Bilgisayarım 20-25 dakikada açılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Anakartın logosu geliyor ve makina 15-20 dakika bekliyor. Daha sonra normal şekilde açılıyor. Problemi bulamadım. Bilen, çözüm tavsiyesi olan varsa lütfen yardım edin. Teşekkürler.

Anakart : Gigabyte P35 DS3L
    İşlemci : Quad 6600

Diğerlerinde problem yok hepsini denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinix_68 -- 28 Haziran 2008; 21:49:35 >

• HDD uçmuş Bende de aynı problem vardı.HDD'den kaynaklanıyordu benimki sende de aynı problem olabilir.

HDD'in içindeki disk ne kadar hızlı dönerse verilere o kadar hızlı ulaşırsın.Fakat zamanla bu hız azalıyor ve sonuç ortada bende bu problem olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Bravo -- 28 Haziran 2008; 20:37:02 >
  • Hard Diskleri çıkarttım 2 tane zaten yine de problemi bulamadım HDD olmadan gene aynı anda açılıyor ve 20 dakika sonra logo geçtikten sonra yani HDD bulunamadı diyor. HDD siz yine problem aynı :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinix_68 -- 28 Haziran 2008; 20:38:35 >
  • Biosu resetle sorunun çözülecek....
  • Anakartta problem olabilir büyük olasılıkla.
  • hakkaten çok zor bir sorun

donanımsaldır büyük ihtimalle...
  • genelde tv kartı filan geç açılmaya sebeb olabili.yada cdrom, dvdrom ws cıkar bakalım öle dene açmayı
  • BIOS a 10 kere reset attım, ekran kartı, işlemci, anakart ve ram dışında tüm aygıtları söktüm yine aynı :S offff
  • o zaman anakartta bi sıkıntı var ya da bios pili ölmüş
    ucuz olandan başlamak daha mantıklı bence bi bios pilini değiştir
  • BIOS pilini bir değiştireyim onu hiç denemdim. Umarım düzelir yoksa yeni bir kart almak zorunda kalacağım :S
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.