Şimdi Ara

LÜTFEN YARDIM Gigabyte x58-ud5 ve patriot 2gb 1600 mhz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende x58 ud beş var.Ram olarak ta 2 adet 2gb patriot signature 1600 mhz cl9 var.Ram slotları 3 tane mavi 3 tanede beyaz var.Bunlar ne anlama geliyor.Ramleri hangi slota takmam gerekir.1.Slot mavi,ben buraya ramlardan bir tanesi taktıgımda bilgisayar açılmıyor."1.ve 2. ye ramlari taktıgımda bilgisayr açılıyor fakat bazen 4gb bazende 2gb görüyor.Bu şekilde açıldıgında bazende aniden bilgisayar kapanıyor.Reset atıyor.ANlamış değilim.Anlayan biri varsa bu slotlardan hangisine takmam grekiyor_?Benim aldıgım ramlar dual kitmi_? Bu dual kit olayı nedir_? yardımlarınızı bekliyorum saygılar

• 2 günde bir anlayan olupta yardımcı olamamış,yinede teşekkürler saygılar
  • arkadasım, yanlıs hatırlamıyorsam eger , senın anakart 3 yollu ramlar dan kullanıyor , eskıden ıkı tane aynı alırdık 2x2 gb gibi aynı renkteki slotlara takardık , zaten 4 slot olurdu ,,,, şimdi ise senın anakarta 3 lü slot olayı var , yani o aldıgın ramlar ın aynısından 1 adet daha alıp , aynı renkdeki üçüncü slota takmam lazım .. tabıkı her ıhtımale karsı , sen iyice bir arastır ... konuya hakım dahada bılgılı arkadaslar olacaktır mutlaka .. kal sağlıcakla ..
    ----------------------------------------------------------------------------
    Bellek desteği:
    Extreme Memory Profile (XMP) bellek modülleri desteği
    ECC olmayan bellek modüllerini destekler
    Çift/Üç Kanal Bellek Mimarisi
    6 x 1.5V DDR3 DIMM yuva ile 24GB'a kadar bellek desteği
    DDR3 2200/1333/1066/800 MHz ------ zaten burda yazmış iki tane üç kanal bellek mimarisi diye ... sen dediğim gibi , aynısından bir tane daha al , veyahut , iade edebilirsen eger iade et , bu ramların üçlü setleri var zaten hazır olan , onlardan alırsın .. hayırlı olsunn ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fahdlan -- 19 Mart 2010; 13:16:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fahdlan

arkadasım, yanlıs hatırlamıyorsam eger , senın anakart 3 yollu ramlar dan kullanıyor , eskıden ıkı tane aynı alırdık 2x2 gb gibi aynı renkteki slotlara takardık , zaten 4 slot olurdu ,,,, şimdi ise senın anakarta 3 lü slot olayı var , yani o aldıgın ramlar ın aynısından 1 adet daha alıp , aynı renkdeki üçüncü slota takmam lazım .. tabıkı her ıhtımale karsı , sen iyice bir arastır ... konuya hakım dahada bılgılı arkadaslar olacaktır mutlaka .. kal sağlıcakla ..
    ----------------------------------------------------------------------------
    Bellek desteği:
    Extreme Memory Profile (XMP) bellek modülleri desteği
    ECC olmayan bellek modüllerini destekler
    Çift/Üç Kanal Bellek Mimarisi
    6 x 1.5V DDR3 DIMM yuva ile 24GB'a kadar bellek desteği
    DDR3 2200/1333/1066/800 MHz ------ zaten burda yazmış iki tane üç kanal bellek mimarisi diye ... sen dediğim gibi , aynısından bir tane daha al , veyahut , iade edebilirsen eger iade et , bu ramların üçlü setleri var zaten hazır olan , onlardan alırsın .. hayırlı olsunn ...

saol hocam teşekkür ederim.bende 2 tane daha var 1 tane daha alırsam 3 lü kit olur mu_?Şuan 2 beyaz slota taktıgımda bilgisayar açılıyor ama sıkıntılı...

• x58 anakartları trible bellek desteklidir. aynı ramden 3 adet taksan bile trible olarak çalışmaz. bunun yerine elindeki ramlerin yerine 3x2 6gb trible kit alman gerekiyor.
  • anakartın kullanma kılavuzunu açarsan 2 ami hangi slotlara takıcağını anlatmaktadır.

1 ve 3. slotlara takman gerekiyor. illa 3'lü set alman gerekmiyor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: BBFOREVER

anakartın kullanma kılavuzunu açarsan 2 ami hangi slotlara takıcağını anlatmaktadır.

1 ve 3. slotlara takman gerekiyor. illa 3'lü set alman gerekmiyor hocam

tabi 1 ve 3'e takınca ramler dual çalışmıyor x58 lerde.
  • hocam bende mevcut x58 gigabyte ud7 dual kullanmak için 1-3 slotlara takılması gerekiyor
  • x58 extreme ile dual ram kullanabiliyormusun? screenshot koyarmısın bakayım bi
  • ben 3lü set team extream 2000 mhz aldım 1 tanesi fabrikasyon arıza lı cıktı geri gönderdiğimde dual kullandım.

kullanma kılavuzunuda sizin için scan ettim.

LÜTFEN YARDIM Gigabyte x58-ud5 ve patriot 2gb 1600 mhz
  • teşekkürler öğrendiğim iyi oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.