Şimdi Ara

LYS 2013 Biyoloji 13. Soru (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bunu bende farkettim ama konu açmaya çekindim acaba kaçırdığım bir yer mi var diye... :) hocanın çözdüğünün tam tersi olması lazım deney grubunda yani yaprağı kapatılmış olanda çiçek açıyor diyor soruda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

bunu bende farkettim ama konu açmaya çekindim acaba kaçırdığım bir yer mi var diye... :) hocanın çözdüğünün tam tersi olması lazım deney grubunda yani yaprağı kapatılmış olanda çiçek açıyor diyor soruda...

Bende eğer kaçırdığım bir yer varsa onu fark etmek için bu konuyu açtım. Beklemekten iyi oldu herkes benimle hemfikir ama eğer hala yanılıyorsak lütfen biriniz açıklayın şu lanet soruyu

• SORU DOĞRU BİLGİ SORUSU BU OKSİN YAPRAKLARDA SENTEZLENİR AYNI ZAMANDA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kabukk1 kullanıcısına yanıt
    +9001
  • ben trtyi izlemedim ama sinavda cicek acanin deney bitkisi olduguna eminim, sonuc ne simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabukk1

SORU DOĞRU BİLGİ SORUSU BU OKSİN YAPRAKLARDA SENTEZLENİR AYNI ZAMANDA

bilgi sorusu da deneyin bir anlamı kalmıyor o zaman...
  • Bunu yaptım mı boş mu bıraktım hatırlamıyorum, bence çok saçma bir soruydu ama galiba bunlar kısa gün bitkisi, dolayısıyla ışık almayan oksin sitokinin etkisi falan var yani
  • bence bu sene ösym tarihinin en çelişkili sorularını hazırlamıştır.
  • Tamam bilgi sorusu olabilir, TRT deki hocalar yanlış çözmüş oluyor sonuçta yine onlar yorumdan yola çıkarak yanlış yoldan doğru sonuca varıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabukk1

SORU DOĞRU BİLGİ SORUSU BU OKSİN YAPRAKLARDA SENTEZLENİR AYNI ZAMANDA

Saçmalamayın ya, oksinle ne alakası var yuh... Oksin ile ilgili mi yapılmış mı deney? Biyoloji hocaları gözden kaçırmış trt'de, o soru 3-4 olacak. Ösym doğrusunu yazar, trt hocalarına bakıp koymaz doğru cevabı herhalde. İtiraz eden de olmuştur. Ya iptaldir soru ya da cevap 3-4 olacak. Oksin sorusu yoktu sınavda, oksin sorusuna da deney sorusu diyeceksiniz herhalde.
  • soruyu tekrar dinledim kesin bir yanlışlık var... soruda BU DENEYE GÖRE .... yorumlarından hangileri YAPILABİLİR diyor... yaprağı kapatıyor ve çiçek açıyor burada çiçek açmanın yaprakla ilgili olmaması lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

soruyu tekrar dinledim kesin bir yanlışlık var... soruda BU DENEYE GÖRE .... yorumlarından hangileri YAPILABİLİR diyor... yaprağı kapatıyor ve çiçek açıyor burada çiçek açmanın yaprakla ilgili olmaması lazım...

+1

Diyorum ya eğer trt'deki cevap doğruysa biyoloji zümresi ekolojiyle kafa bulup diğerlerine özen göstermemiş, trt'deki cevap yanlışsa herkese yanlış cevabı doğru gibi gösterdiler. Bunun ösym'yi takip edemeyeni var, sadece trt'den bakan var vs... Yaptıkları iş iş değil.
  • Kafayı yemiş bunlar ya. Yaprak örtülürse nasıl yaprak sinyal alacak ki ? Ben de 3-4 dedim. TRT'de çözenler ayrı bir dünya zaten. ÖSYM de hiç özenle hazırlamamış her sorusu saçmaydı.
  • benim anlamadığım şey tek bir yaprağı kapatıyor, diğer yapraklar armut mu topluyor psikolojisi mi bozuluyor noluyor??
  • Arkadaşlar soru iptal edilmemiş ne olacak şimdi ?
  • Teşekkürler ösym olacak
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.