Şimdi Ara

Maksimum 24 000 liralık araba arıyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 07 08 model lancer bulabilirsiniz o fiyata sorunsuz araçlardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

quote:

Orijinalden alıntı: i.erdogan

quote:

o fiyatlara olabilecek en iyi donanım derseniz Alfa romeo 156 ve 147 bakabilirsiniz. hele ki ebatları ve agırlıgından dolayı 147'nin motor performansı oldukca tatminkardır.
    Lpg ile yakıt tüketimleri 156 alırsanız 1.8 lik laguna ile benzer olacaktır, 147 yi sakin kullanırsanız tüketim normal 1.6 motorlar seviyesine iner. 2006-2007 model makyajlı kasa 147 Distinctive modelini o fiyatlara bulabilirsiniz.

Hocam alfa arabaya hayatımda ne bindim ne de binen birini tanıyorum. kulaktan duyma bilgilerle bendeki izlenimi volvo gibi sağlam ama eğer bir arıza - kaza olursa da servisten ucuza hayatta çıkamazsın şeklinde. Ben alacagım arabayı zaten bir miktar kredi çekerek alacağım o yüzden 2 yıl bakımları hariç Allah da kaza vermezse masraf çıkarmaması lazım. son olarak da alfa 147 ler konuda bahsettiğim gibi 2 tane 1.87 lik gürbüz insan + annem in sığabileceği şekilde midir?

Yetkili servis ve yedek parça fiyatları opel ve Vw ile aşagı yukarı aynıdır (kaporta, mekanik ve plastik aksam golf'den ucuz diyebilirim). Türkiye'de nedense alışkanlıklar ve kulaktan dolma bilgiler yüzünden bazı araçlar tutulmuyor. 147 nin iç hacmini kafanda canlandırmak için astra HB ile kıyaslayabilirsin, rahatlıkla sıgarsınız. 147'nin tek bilinen kronik sorunu varyator arızasıydı 30-50 bin km arası arıza veriyor ve 600 tl kadar masraf acıyordu o da çözümlendi. incelemeni öneririm, direksiyonuna bir kez oturursan kolay kolay vazgeçemiyorsun.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler dahilinde alfa 147 yi de listeme aldım. eğer siz 147 nin kullanıcısı iseniz yada daha önce kullandınız/çevrenizde kullanan olduysa birkaç soru daha sormak istiyorum. bu araçların şehir içi yakıtı nasıldır? internette lpg li temiz alfalar buldum lpg performansını etkilermi? dediğiniz varyatör arızası bir kereye mahsus mu yoksa her 50binde bir arızalanan birşeymi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

07 08 model lancer bulabilirsiniz o fiyata sorunsuz araçlardır

lancer ların dış görüntüsü dolayısıyla hiç ilgilenmedim bana çirkin geliyor o araçlar. yine de sağolun
  • vectra alın bence rahatlıkla 2005 model bulabilirsiniz
    laguna nın konforunu başka bir aracta bulamazsınız ama ona yakın konfor sağlar vectra
  • @i.erdogan

bilgi için sağol
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o fiyatlara olabilecek en iyi donanım derseniz Alfa romeo 156 ve 147 bakabilirsiniz. hele ki ebatları ve agırlıgından dolayı 147'nin motor performansı oldukca tatminkardır.
    Lpg ile yakıt tüketimleri 156 alırsanız 1.8 lik laguna ile benzer olacaktır, 147 yi sakin kullanırsanız tüketim normal 1.6 motorlar seviyesine iner. 2006-2007 model makyajlı kasa 147 Distinctive modelini o fiyatlara bulabilirsiniz.

Hocam alfa arabaya hayatımda ne bindim ne de binen birini tanıyorum. kulaktan duyma bilgilerle bendeki izlenimi volvo gibi sağlam ama eğer bir arıza - kaza olursa da servisten ucuza hayatta çıkamazsın şeklinde. Ben alacagım arabayı zaten bir miktar kredi çekerek alacağım o yüzden 2 yıl bakımları hariç Allah da kaza vermezse masraf çıkarmaması lazım. son olarak da alfa 147 ler konuda bahsettiğim gibi 2 tane 1.87 lik gürbüz insan + annem in sığabileceği şekilde midir?

Yetkili servis ve yedek parça fiyatları opel ve Vw ile aşagı yukarı aynıdır (kaporta, mekanik ve plastik aksam golf'den ucuz diyebilirim). Türkiye'de nedense alışkanlıklar ve kulaktan dolma bilgiler yüzünden bazı araçlar tutulmuyor. 147 nin iç hacmini kafanda canlandırmak için astra HB ile kıyaslayabilirsin, rahatlıkla sıgarsınız. 147'nin tek bilinen kronik sorunu varyator arızasıydı 30-50 bin km arası arıza veriyor ve 600 tl kadar masraf acıyordu o da çözümlendi. incelemeni öneririm, direksiyonuna bir kez oturursan kolay kolay vazgeçemiyorsun.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler dahilinde alfa 147 yi de listeme aldım. eğer siz 147 nin kullanıcısı iseniz yada daha önce kullandınız/çevrenizde kullanan olduysa birkaç soru daha sormak istiyorum. bu araçların şehir içi yakıtı nasıldır? internette lpg li temiz alfalar buldum lpg performansını etkilermi? dediğiniz varyatör arızası bir kereye mahsus mu yoksa her 50binde bir arızalanan birşeymi?

daha önce Alfa konu başlıgına da yazmıştık sanırım. Varyator problemini dile getirmemin sebebi bu konuda çok sıkıntı duymuş olmamdan kaynaklanıyor. Biz 2006 model 147'yi geçen yıl kuzenime almıştık, 40 bin civarındaydı şu anda 68 binlerde, henüz varyator sorunu yaşamadık ama kuzenim 2 kez küçük kaza geçirdi yedek parça fiyatlarını az çok biliyor olmamın sebebi de o ( ilk kazayı aldıgı hafta geçirmişti henüz kasko yaptırmamıştı) kaza dısında aracın sorunu olmadı, başka bir markaya yönlendirmeye çalıştıysam da Atiker marka sıralı lpg taktırdı (benim hafta içi kullandıgım eski aracımda da atiker var genelleme yapmak istemiyorum ama memnun degilim) ayar tutana kadar sanırım 6-7 kez montaj servisine gidip geldik. İzmir'de 2. ve 3. oto sanayi sitesinde varyator sorununu tamamen giderdigini söyleyen alfa tamircileri var, nerede oldugunu bilmiyorum ama izmir'de isen gider konusuruz, 40,50 bin km de bozuldugu söyleniyordu ancak bizim başımıza gelmedi, zaten aldıgımız araç yetkili servisi olan Enriko Aliberti dısında bir servise biz alana dek ugramamıştı orada da kayıtlarda böyle bir arıza görünmüyor. Şu an şehir içi 20-22, agresif kullanımla 27; şehir dısı da 17 krş civarında tüketim verimiz var, ancak bu benim ölçtügüm veriler kuzenim şu an istanbul'da o pek sakin kullanmadıgı için şehir dısı bile 25 krş tüketim görebiliyor.
    Bizim aldıgımız araçta ilk sahibi satın alırken tüm opsiyonları tiklemiş, sadece deri döşeme yerine benzer fiyata alfatex koltuk kaplamasını tercih etmiş. Distinctive donanımlı 147'nin fiyatına zaten aynı donanımı sunabilen benzer model aralıgında araç yok bildigim kadarıyla.

• Honda Civic 1.6 vtec sport lar var.

tartışmam bile direk öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMueL 19.o7*

Honda Civic 1.6 vtec sport lar var.

tartışmam bile direk öneririm

@samuel

hocam keşke nedenlerinizi biraz anlatsaydınız. ilk mesajda dediğim gibi bende altea honda ve son olarak alfa 147 arasında kaldım. ama içlerinden butçeme en uygun olanı altea ile alfa gibi çunki 24bin liraya 100000 ustu ve %99 modifiyeli hondalar var. ayrıca 3 kapı olması da aklımı karıştırıyor.

yinede aracı kulanan/bilen biri iseniz artılarını da sizden duymak isterim.

• Size en sorunsuz 2 firmadan şaşmayın diyebilirim.
    Toyota ve Honda
    Özellikle dayanıklılık ve problemsizlik açısından.
    1,6 xei 95 efsane corollamız var ilk sahibiyiz, ister inanın ister inanmayın egzos u bile patlamadı daha hala fabrikadan çıktığı egzos var üzerinde 15 yaşında araba. Maşallah diyim hiç yolda kalmadık. Yakıt bakımından normal bir 1,6 kadar, geçtiğimiz yaz uzun yolda 25kr yakıyor benzin tabiki. Performans isterseniz 200km sağ ayağınızın altında diyebilirim, hız yapmasanız bile kullanım zevki çok farklı. Satmak icap ederse 2 gün içinde en az 12bin tl den satabileceğimiz bi araç. Size özel mesajdan da yazdığım gibi 2003-2006 arası avensis tavsiye edebilirim. Konfor 1. isteğiniz ise eğer. Karar sizin, para sizin tabiki. Ama araçların + veya - lerini internette araştırdıktan sonra araçları gerçektede görmeniz, incelemeniz, mümkünse sürmelisinizde. Herkes verdiği paranın hakkını almak ister.

• quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Monde 2.0 Ghia mümkünse X donanımlı
    Ben kullanıyorum ve çok memnunum
    sadece ESP yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mondeo-sahibinden-masrafsiz-mondeo-ghia-32731593/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mondeo-60-000-km-2004-mondeo-ghia-ilk-sahibinden-gumus-gri-orjinal-25-32362598/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mondeo-iorjinal-2004-makyajli-kasa-120-000-km-de-full-mondeo-ghia-31418899/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mondeo-195000-km-de-2005-model-ford-mondeo-ghia-31395683/detay

hocam bu mondeoların dış görünüşü hoşuma gitmediği için hiç bakmamıştım. bahsettiğiniz ilanlar hep 2.0 araçlar. eğer 2.0 mondeo benzinde ve şehir içinde 20-22kr falan yakıyorsa bir anda listemde 1 numara olabilir. :) dediğim gibi aracı şehir içi kullanacağım 120 ile sert virajlara girmeyeceğim esp çok da mühim değil kanımca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Loxia

Size en sorunsuz 2 firmadan şaşmayın diyebilirim.
    Toyota ve Honda
    1,6 xei 95 efsane corollamız var ilk sahibiyiz, ister inanın ister inanmayın egzos u bile patlamadı daha hala fabrikadan çıktığı egzos var üzerinde 15 yaşında araba. Maşallah diyim hiç yolda kalmadık. Yakıt bakımından normal bir 1,6 kadar, geçtiğimiz yaz uzun yolda 25kr yakıyor benzin tabiki. Performans isterseniz 200km sağ ayağınızın altında diyebilirim, hız yapmasanız bile kullanım zevki çok farklı. Satmak icap ederse 2 gün içinde en az 12bin tl den satabileceğimiz bi araç. Size özel mesajdan da yazdığım gibi 2003-2006 arası avensis tavsiye edebilirim. Konfor 1. isteğiniz ise eğer. Karar sizin, para sizin tabiki. Ama araçların + veya - lerini internette araştırdıktan sonra araçları gerçektede görmeniz, incelemeniz, mümkünse sürmelisinizde. Herkes verdiği paranın hakkını almak ister.

hocam dediğiniz toyotadan arkadaşımda da var hatta dayımın ilk arabasıydı hakikaten sağlam araçlar size katılıyorum fakat avensis okuduklarımdan bildiğim kadarıyla 1.6 motorda şehir içi kullanım için sıkıntılıymış. birde lpg lisi olursa vay halime :) ayrıca butçeme uygun temiz avensisler 2002 2003 model ve km li. o yüzden şimdilik avensislerle ilgilenmiyorum. yinede ilginiz için sağolun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Loxia

Size en sorunsuz 2 firmadan şaşmayın diyebilirim.
    Toyota ve Honda

hocam dediğiniz toyotadan arkadaşımda da var hatta dayımın ilk arabasıydı hakikaten sağlam araçlar size katılıyorum fakat avensis okuduklarımdan bildiğim kadarıyla 1.6 motorda şehir içi kullanım için sıkıntılıymış. birde lpg lisi olursa vay halime :) ayrıca butçeme uygun temiz avensisler 2002 2003 model ve km li. o yüzden şimdilik avensislerle ilgilenmiyorum. yinede ilginiz için sağolun.

şehir içinde sıkıntıları var derken sanırım performanstan bahsediyorsunuz.bende 2004 comfortu var gayet memnunum ve uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.performans yönünden abartılacak kadar zayıf değil.ama parçası pahalı.servise far fiyatını sordum 680 TL dediler yan sanayisini aldım işçiliği ile birlikte 300 TL.

• Diğer parçalar pahalımıdır bilmiyorum ancak farlarının bu fiyatta olması mercekli olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ama konfor ve yoltutuş açısından çok iyi diye biliyorum. Tabi kullananların tavsiyeleri daha göz önünde bulundurulmalı.
  • hocam mondeo 2.0 şehiriçi 20-22 kr asla yakmaz, benim benzinli 1.4 c3 23.5kr yakıyor,
    toyota yada golf olarak değiştiriyorum başta yadığımı, ardından vectra ve lancer geliyor bence
    saygılar
  • O fiyata 2004-2005 Toyota Corolla 1.6 Sol LPG alınıp binilir. Benzinde şehiriçi 8 litre felan yakıyor. Sağlamdır size masraf çıkarmaz bakımları dışında. Bakımlarını düzenli yaparsan 400 binli kilometreleri görürsün. 110 beygir motoruda Lagunayı aratmaz çok ataktır. O paraya Civic'in ES donanımı varmıdır bilmiyorum. LS donanımıda alınmaz çok boş. Honda Civic ES ve Toyota Corolla 1.6 Sol. Hangisi temiz denk gelirse onu alın. İkiside pişman etmez
  • ben size alman otomobil öneririm konfor ve sağlamlık açısından ancak sorun konusunda uzun süreli kullanıcılar varsa jetta hakkında kronik bir sorun varmıdır bizde öğrenmiş olurduk. fiyatına bakmak istedim 22 - 24 bin liraya alınabilir araçlarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-jetta-hesapli-jetta-bakmadan-gecmeyin-32247075/detay . güvenlik açısından çok iyi olduğunu biliyorum. yüksek süratle kaza yapan arkadaşımız var çok şükür kimsenin canına bişey olmadı. eğer tasarım olarak beğeniyorsanız düşünmenizi tavsiye ederim.

• 22.000 liraya Hem Jetta Hem 2006 model Hem Comfortline vermezler. Kazalıdır, Perttir, Fakedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DAIMLER-BENZ

ben size alman otomobil öneririm konfor ve sağlamlık açısından ancak sorun konusunda uzun süreli kullanıcılar varsa jetta hakkında kronik bir sorun varmıdır bizde öğrenmiş olurduk. fiyatına bakmak istedim 22 - 24 bin liraya alınabilir araçlarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-jetta-hesapli-jetta-bakmadan-gecmeyin-32247075/detay . güvenlik açısından çok iyi olduğunu biliyorum. yüksek süratle kaza yapan arkadaşımız var çok şükür kimsenin canına bişey olmadı. eğer tasarım olarak beğeniyorsanız düşünmenizi tavsiye ederim.

Kardeş hakikaten senin verdiğin ilanın hemen ustunde daha pahalı ve hasarlı bir ilan var bu ilan da fiyat yanlış yazılmış olabilir 22 değil 32 milyardır o :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

O fiyata 2004-2005 Toyota Corolla 1.6 Sol LPG alınıp binilir. Benzinde şehiriçi 8 litre felan yakıyor. Sağlamdır size masraf çıkarmaz bakımları dışında. Bakımlarını düzenli yaparsan 400 binli kilometreleri görürsün. 110 beygir motoruda Lagunayı aratmaz çok ataktır. O paraya Civic'in ES donanımı varmıdır bilmiyorum. LS donanımıda alınmaz çok boş. Honda Civic ES ve Toyota Corolla 1.6 Sol. Hangisi temiz denk gelirse onu alın. İkiside pişman etmez

öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. çevremde de toyota ve ford dan başka araba tavsiye eden yok ama tasarım olarak toyotalar ilgimi çekmiyor o yüzden düşünmüyorum. şu anda tasarım olarak hb focus seat altea alfa 147 ve citroen c4 arasından bir araç bakıyorum. donanım olarak bütçeme uygun en donanımlısı seat ve c4 sanırım ama ikisini de tavsiye eden çıkmadı.( forumdaki bir arkadaşdan seatın iyi olduğunu öğrendim) eğer seat ı kullanıp kötüleyen çıkarsa ford alacağım galiba çunkü nette okuduklarımla c4 ün de sorunlu bir araç olduğu kanısına vardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.erdogan -- 20 Ekim 2010; 22:58:18 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.