Şimdi Ara

Masaüstü gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bilgisayarımda bir sorunum var.ilk başlarda önemsemedim ama devam edince ne yaptıysam kurtulamadım.
    Yaklaşık 1.5 ay önce "autorun.inf" virusu ile mucadeleye basladım.DH den @golevez hocanın sil.rar payşımını gördüm.forumda anlatıldıgı gibi
    uyguladım. virusden kurtuldum hersey düzeldi derken. bilgisayarı açtıgımda ilk anda (windows xp sp2 kullanıyorum bu arada) hosgeldiniz ekranını
    gelmeden önce kararma oluyor ve hiç bişey yapamıyorum. ekran kalıyor öyle.sonra reset atıyorum ve hiç bişey yokmus gibi bilgisayar acılıyor.
    ben ilk anda önemsemedim ve hemen viruz silindi diye sevinerek yeni image aldım.eski image yi de sildim virus vardır belki diye.hay silmez olaydım.
    daha sonra baktım bu durum devam ediyor.her açılısa resetle başlıyorum. biraz kurcaladım,düzeltmeye çalıştım olmadı.forumlarda aradım bişey bulamadım.
    birsürü program yüklü su durumda ve bir sürü ayar yaptım. format atıp bastan baslamak istemiyorum.yani işlerimin arasında bilgisyarı tekrar bu hale
    getirmem herhalde 1 haftamı alır :(. malum aldıgım image de su durumda bi işe yaramıyor.
    böyle bir sorunla karsılasan varsa veya ne yapılacagını bilen varsa yardımcı olabilir mi. şimdiden tesekkürler.

• benimde öyle bir sorunum vardı hemde senin gibi aynı.hiçbir çözümü yok bunun format cd si ile aç lazım programları dosyaları d ye aat format at sonra d den c ye at açarsın.ama pc açılıyor masaüstü yok ise birde bunu dene.masaüstünde sağ tık simgeleri yerleştir>masaüstü simgelerini göster e tıkla olursa sevinirim.
  • hocam yardımın için teşekkür ederim ama ben format atmadan bi şekilde kurtulmanın yolu varsa onu uygulamak isterim.
    hem bu durumda benzer bir sorunla karsılasıldıgında soruna ne mantıkla yaklastıgımı öğrenmek istiyorum.
  • görev yöneticisi>çalıştır>explorer.exe
  • denedim hocam kaç defa. ama olmuyor. zaten ekran ilk olarak o şekilde kaldıgında muse de olmuyor ekranda. masaüsütü görüntüsü zaten yok.
    sadece windows xp yazısı geliyor cubuklar 8 10 defa gidiyor bir kararma oluyor ve peşinden hosgeldiniz cıkması gerekirken ekran kalıyor öyle. bu sırada ne yaparsan yap
    nafile. sadece reset işe yarıyor :( ve hiç tekrar baslıyor haliyle.
  • Pc Açıldıktan Sonra Görev Yöneticisinden Explorer.exeyi Sonlandır Sonra Yeni Görev Yap Explorer.exeyi Çalıştır Ekranın Gelmesini Bekle Gelmezse Gene Dediklerimi Yap Büyük İhtimal Açılacaktır
  • yaz aylarında aynı sorun bende de vardı..explorer.exe yi falan çalıştırmayı denedim hiçbir şekilde çalışmadı bende format attım...sanırım benim problemimle aynı senin problemin formattan başka çare yok galiba:S
  • arkadaşlar aynı şey 2 gündür benim başımda var.

Pc Acılırken kişisel ayarlar yükleniyor durumundan Sonra ; Siyah Ekran Geliyor ve mouse İmgesi Çıkıyor. Masaüstü gelmiyor.

Ctrl+Alt+Delete Dosya Kısmından ; "explorer" yazınca Masaüstü geliyor..
    Diğer Forumlarda arattırdığımda ; "Öncelikle Masa üstünü getireceksiniz. Ctrl + Alt + Deldiyorsunuz, Dosyadan Yeni görev Oluştura tıklayarak Explorer.exe yazıp Enter yapıyoruz, Masa Üstünüz gelir.Sonra Başlat Çalıştıra Gelip,Regedit yazıyorsunuz.HKEY_LOCAL_MACHİNE - SOFTWARE - MİCROSOFT - WİNDOWS NT - CURRENT VERSİON - WİNLOGONiçinde SHELLdizinine çift tıklayıp açın ve oraya Explorer.exe yazın kapatın. Bir daha böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. seklinde bir tavsıyede bulunmuslar .Daha önce bu yöntemle deneyip Çözüm bulan varmı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.