Şimdi Ara

Masaüstü pc sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim sorunum babamın sadece internette kullandığı masaüstü pc yle ilgili.1 ay kadar önce yakın bir yere yıldırım düşmüş ve pc nin anakartı yanmış.Babamda bunun sonucunda yeni anakart ve işlemci taktırmış(tek fan çıkışı var demişler ve tek fanla soğutuyor).O zamandan beri bilgisayar çok yavaşmış(yazılımsal olduğunu sanmıyorum çünkü sayısız kere format atılmış).
    En sonda hdd yi başka bir hdd yle değiştirmiş.Her gittiği yer sorun anakartında ram inde gibi başka başka şeyler söylemiş.Ben daha önceleri bu pc de oyun filan da oynamıştım ama şu anda youtube da filan donma yapıyor görüntüler dona dona izleniyor..Daha fazla uzatmadan pc nin özelliklerini belirteyim:

Anakart BIOSTAR Group P4M90-M4
    İntel(R) Pentium(R) 4 PU 2.80GHZ
    1,5 gb ram ddr2 667 mhz(1 gb +512 mb)
    Nvidia GeForce 8400 GS ekran kartı(fansız ama oyun vs gibi şeyler kullanmıyor babam)

Cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler

Detaylı bilgi için bazı fotoğraflar
     Masaüstü pc sorunu

Masaüstü pc sorunu

Masaüstü pc sorunu

Masaüstü pc sorunu

Masaüstü pc sorunu

Masaüstü pc sorunu

Masaüstü pc sorunu

Edit:Fotoğraflar[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraysu -- 20 Haziran 2015; 14:45:40 >

• Sorun işlemcide dostum hem çok kötü bi işlemci hemde 2. el ise muhtemelen sorunlu bi işlemcidir.
    Bilgisayardan az da olsa anlamayan biri kesinlikle bilgisayarcıya götürmemeli kasayı böyle durumlarda
    başınıza gelen benzer durumlar çok sık yaşanmaktadır.

O donanımlarla windows 7 sürümleri arasında starter dan başka bi sürüm önermiyorum.
    Öncelikle daha üst model bi sürüm ise starter sürümünü kurmanızı öneririm.
    Dediğim gibi bilgisayar videolarda dahi takılıyorsa sorun işlemcide kolay gelsin.
  • Hegamonia kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,işletim sistemi w7 home Premium.Sürekli donma yaşandığı için bütün görselleri kapattım.
    Peki hangi işlemci uyumludur? Marka ve model olarak söylerseniz çok memnun olurum. Mümkünse 0 düşünüyorum.Tekrar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraysu

Teşekkürler,işletim sistemi w7 home Premium.Sürekli donma yaşandığı için bütün görselleri kapattım.
    Peki hangi işlemci uyumludur? Marka ve model olarak söylerseniz çok memnun olurum. Mümkünse 0 düşünüyorum.Tekrar teşekkürler

Malesef anakart çok eski ve o anarkatın desteklediği işlemcileri piyasadan sıfır olarak temin etmek imkansız.
    DDR2 ram destekli anakartların güvenilir markalar tarafından üretilmediğinide belirtmek isterim.

Sonuç olarak sana 2 seçenek sunabilirim.

1.si Intel Pentium 4 Processor (SL7L5) 3.20 ghz nin 2. el'inin sıkıntısız olanını temin edersen bilgisayar en azından eski performansı gösterecektir.
    (Mevcut anakartın desteklediği en iyi işlemci bu.)

2. olarakta 0 parça almak istersen anakart işlemci ve ram in değişmesi şart (0 parça için başka seçenek yok.)
    Bu üçünün birbiriyle uyumlu olan en uygun fiyatlılarını almanda yardımcı olabilirim.

Seçim senin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.