Şimdi Ara

mavi ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir süre World of Warcraft oynadıktan sonra sabaha karşı oyundan çıktım, biraz dizi izleyip tekrar girdim fakat mavi ekran verdi ve bilgisayar kapandı. Tekrar açtım makineyi, yine aynı problemle karşılaştım ve yine kapandı.

Windows açılmamaya başladı, açılış ekranındayken mavi ekran veriyor ve kapanıyor. Sistem onar seçeneğini seçip onarıyorum fakat 10 dakika sonra yine mavi ekran alıyorum, arada bir açılıyor, internette geziyorum 5 dakika fakat mavi ekran vermesi uzun sürmüyor. Bazen de windowsun açılışında yazılar akmaya başlamadan hemen önce gelen dıt sesi gelmiyor ve böyle olduğunda monitöre görüntü gelmiyor, fakat bu ender. Windows 7 64 bit kullanıyorum.

Mavi ekranlardan biri ilk defa saniyesinde kaybolmayıp uzun süre kaldı az önce ve anti-virüs ya da harddisk defrag programlarımı silmem gerektiğini yazdı, 3 tane 0X0008 tarzı hatakodu vardı ekranda, anti virüs kullanmıyorum ama düzenli olarak advanced system care kullanıyorum ve problemin bundan kaynaklanabileceği izlenimi uyandı bende. Programı sildim; sonuç değişmedi.

Daha önce google chrome ile gezerken bu sorunu yaşıyordum sadece ve hemen düzeliyordu, enderdi, şimdi neyin buna yol açtığı hakkında fikrim yok. Sistem geri yükleme işe yaramadı, ne yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maddok90 -- 5 Nisan 2012; 10:02:36 >

• sorun ramden gibi gözüküyor 2 tane ram varsa teker teker dene veya yerlerini değiştir imkanın varsa başak bir ram tak onunla dene bu tür arızalar genelde ram arızaları oluyor kesin değil tabi .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.