Şimdi Ara

Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği aracın freni sıfır BMW'lerden bile iyi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
3
Favori
3.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: trapspeed

Video fake daha oncede verildi sentianin fren mesafesi 150ft civarindadir yani 45 metreye yakin, Bu otomobilin cidden 458 italiadan daha iyi durma mesafesine sahip olduguna inanan var mi ?

video büyük ihtimalle feyk konuyu açan arkadaş sanırım @plecturum.benimde yorumum dacia fiatdan üstündür ve hyundai muhteşemdir anlayan anladı
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Forumda 63 kere ABS'nin daha kısa mesafede durdurduğu yazıldı,çizildi.

http://forum.donanimhaber.com/m_66060452/tm.htm
  • genede daha çabuk duruyor diye abs'ye güvenip abuk sabuk kullanmamak gerek önce güvenlik abs'nin amacı kaçış manevrasına imkan vermek öncelikli amacı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confickerbelasi -- 19 Ağustos 2013; 18:31:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

quote:

Orijinalden alıntı: tplatpla01

quote:

Başlık çok sıkıntılı

niyeki hocam? sizce ne olmalıydı?

Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği fren sisteminin Bmw'nin güncel fren sisteminden iyi olduğunu mu düşünüyorsun cidden?

İlla ki bir başlık bulacaksam konuya şu olabilir di; "Aradaki ağırlık farkını düşünmezsek eğer, Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği aracın fren sistemi sıfır Bmw'lerden bile daha iyi".

Agirlik farkinin fren mesafesine etkisinden bahseder misiniz ?

Kamyonlar yada otobusler binek araclarla ayni mesafede neden duramiyorlar ? Ustelik bu araclarin gelismis cok kuvvetli hava destekli frenlere sahip olmasina ragmen?

Azicik mantik Allah askina. Frenin yaptigi is motorun yaptigina benzer. Birisi hizlandirmak icin enerji donusumu yapar birisi durdurmak icin. Agir araba mi az yakar yoksa hafif araba mi?

Öncelikle okuduğunuzdan ne anlıyorsunuz ? Siz kim oluyorsunuz da benim mantığımın azına çokluğuna karar veriyorsunuz ?

Ben ne demişim bir daha oku. Hatta kopyalıyorum ;
    "Agirlik farkinin fren mesafesine etkisinden bahseder misiniz ?"

Nerede burada etki etmez lafı ?
    + olarak : Eşik sınırı nedir bilir misiniz ?
    Neyse boşverin de.

Şu linke bakar mısınız ?

http://forum.donanimhaber.com/m_74214420/tm.htm

Biraz saygılı olsak her şey çözülecek..

Madem etki ettigini biliyorsun neden oyle birsey yaziyorsun?
    Ek olarak ben sana mantiksiz demed hatta yazdigimi kopyaliyorum "azicik mantik Allah askina" mantik yok demedim sadece olan mantigi kullanin dedim. Anlayana tabi.

Nasıl birşey yazıyorum ? Sorudan mı bahsediyorsun ? Dil Ve Anlatım dersini tekrar alman gerekecek.

Kime mantıksız dedin ? Alıntı yapmak cevap vermek değil midir ? Madem öyle kaldır alıntıyı.

Sonra dansöz gibi kıvırmaya gerek kalmasın.

Dansoz gibi kivirmak? Sen kimsin de sana kiviracam? Bence sen Turkce yi nerede nasil ogrendiyseniz oralari sorgulayin. Turkce yaninda terbiyede alamamissin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iyiki açmışım konuyu çok guzel yararlı paylaşımlar yapan arkadaslar olmus güzel bilgiler var
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tplatpla01

quote:

Başlık çok sıkıntılı

niyeki hocam? sizce ne olmalıydı?

Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği fren sisteminin Bmw'nin güncel fren sisteminden iyi olduğunu mu düşünüyorsun cidden?

İlla ki bir başlık bulacaksam konuya şu olabilir di; "Aradaki ağırlık farkını düşünmezsek eğer, Mazda'nın 20 yıl önce ürettiği aracın fren sistemi sıfır Bmw'lerden bile daha iyi".

Agirlik farkinin fren mesafesine etkisinden bahseder misiniz ?

Kamyonlar yada otobusler binek araclarla ayni mesafede neden duramiyorlar ? Ustelik bu araclarin gelismis cok kuvvetli hava destekli frenlere sahip olmasina ragmen?

Azicik mantik Allah askina. Frenin yaptigi is motorun yaptigina benzer. Birisi hizlandirmak icin enerji donusumu yapar birisi durdurmak icin. Agir araba mi az yakar yoksa hafif araba mi?

Öncelikle okuduğunuzdan ne anlıyorsunuz ? Siz kim oluyorsunuz da benim mantığımın azına çokluğuna karar veriyorsunuz ?

Ben ne demişim bir daha oku. Hatta kopyalıyorum ;
    "Agirlik farkinin fren mesafesine etkisinden bahseder misiniz ?"

Nerede burada etki etmez lafı ?
    + olarak : Eşik sınırı nedir bilir misiniz ?
    Neyse boşverin de.

Şu linke bakar mısınız ?

http://forum.donanimhaber.com/m_74214420/tm.htm

Biraz saygılı olsak her şey çözülecek..

Madem etki ettigini biliyorsun neden oyle birsey yaziyorsun?
    Ek olarak ben sana mantiksiz demed hatta yazdigimi kopyaliyorum "azicik mantik Allah askina" mantik yok demedim sadece olan mantigi kullanin dedim. Anlayana tabi.

Nasıl birşey yazıyorum ? Sorudan mı bahsediyorsun ? Dil Ve Anlatım dersini tekrar alman gerekecek.

Kime mantıksız dedin ? Alıntı yapmak cevap vermek değil midir ? Madem öyle kaldır alıntıyı.

Sonra dansöz gibi kıvırmaya gerek kalmasın.

Dansoz gibi kivirmak? Sen kimsin de sana kiviracam? Bence sen Turkce yi nerede nasil ogrendiyseniz oralari sorgulayin. Turkce yaninda terbiyede alamamissin.

Tamam. Sence ben Turkce yi nerede nasıl ogrendiysek oraları sorgularım.

• quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Video fake daha oncede verildi sentianin fren mesafesi 150ft civarindadir yani 45 metreye yakin, Bu otomobilin cidden 458 italiadan daha iyi durma mesafesine sahip olduguna inanan var mi ?

Video fake mi diyosun şimdi
  • Ben açıkçası Mazda 929'un 32 metrede durabileceğine inanmıyorum. 100-0 için 32 metre çok çok iddialı bir rakam.

32 metrede ancak Süperspor arabalar durabilirse durabilir. Onların da çoğunun 0-100'ü 32 metrenin üstünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

BMW çok abartılıyor. Ecnebilerin tabiriyle, overrated bir marka. Accord mu, 3 mü deseler; 3 dedikleri anda Accord'a koşarım. İnceden tık tık. ;)

Sesli güldüm yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

BMW çok abartılıyor. Ecnebilerin tabiriyle, overrated bir marka. Accord mu, 3 mü deseler; 3 dedikleri anda Accord'a koşarım. İnceden tık tık. ;)

Sesli güldüm yine

• elma ve armut...
  • eski teknolojiyi bilemem, ancak bir Mazda sahibi olarak şunu söyliyebilirim, Mazdanın bir çok modelinin segmentindeki bir çok rakibine göre daha iyi fren mesafesine sahip olduğu bir gerçek ,ancak fren mesafesi ve yol tutuşu konusunda BMW den daha iyisi olduğunu sanmıyorum.

Motortrend de ki test sonuçlarından bir kaç örnek (Mazda 6 aşşağıda test edilen araçların tamamından daha hafif bu arada)

2013 BMW 3.20 İ 60-0 mph 106 ft yani 32,3 metre
    2013 Audi s4 3.0 lt 60-0 mph 107 ft yani 32.6 m
    2013 Mercedes C350 3.5 lt 60-0 mph 110 ft yani 33.5 m
    2012 vw passat se 2.5 lt 60-0 mph 130 ft 39.6 m--passat sel 3,6 lt 60-0 mph 119 ft yani 36.2 m---passat se tdi 2.0 lt 60-0 mph 124 ft yani 37.7m
    2013 volvo s 60 3.0 lt 60-0 mph 111 ft yani 33.8 m
    2013 honda accord 2.4 lt 60-0 mph 121 ft yani 36.8 m
    2013 mazda 6 2.5 lt 60-0 mph 116 ft yani 35.3 m
    2012 toyota camry 2.5 lt 60-0 mph 120 ft yani 36.5 m
    2013 ford mondeo 2.0 lt 60-0 mph 117 ft yani 35.6 m
    2013 chevrolet malibu 2.4 lt 60-0 mph 116 ft yani 35.3 m
    2014 kia cadenza 3.3 lt 60-0 mph 118 ft yani 35.9 mt
    2013 nissan altima 2.5 lt 60-0 mph 123 ft yani 37.4 m

Mazda BMW,Audi,Mercedes ve Volvo dan sonra en iyi fren mesafesini Chervrolet Malibu ile paylaşıyor.

Hyundai i40, subaru legacy,skoda sb,opel insignia için baktığım sitede sonuç bulamadım.

• Japonlar sağlam araba yapar!
  • sattığım 91 model lada samaranın frenleri sıfır aldığım ford fiestanın frenlerinden daha iyi. samara ile durabileceğim bir durumda fiesta ile duramayıp bir araca yandan çarptım. birkaçkezde tehlike atlattım. samarada frene bastığımda araba resmen yola yapışıyordu .
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.