Şimdi Ara

Mazdaların ikinci eli nasıldır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir süredir mazda 3 araştırmasında bulunan biri olarak mazdaların ikinci elini merak ettim
    gerçekten ölü müdür ikinci eli yoksa yoksa alıcısı var mı?

aranızda son zamanlarda mazda satanlar varsa ne kadar sürede sattı araçlarını?

arabayı alsam kısa süre satmayı düşünmüyorum, kısmetse 5 sene binerim ama 5 sene sonra satmak istediğimde de şahin parası verirlerse araca durum kötü demektir :)

herkese şimdiden teşekkürler

• 2 Tane Mazda aracım oldu, 1 tanesi yakın zamanda sattığım Aile aracımızdı 2001 Model'di İlanı verdim 4 saat sonra satıldı hemde alıcı servise götürmeye bile gerek kalmadan aldı.2 ay önce 2.ci bir araç ihtiyacım oldu İmza'daki Mazda'yı aldım ,İlan sahibi 2 saat önce vermiş ilanı ben kaporayı vermeden :)

5 sene önce 36.000 TL'ye İmzam da bulunan diğer araç olan Opel alındı .Şuan 22-23.000 civarı piyasası, Aynı dönemde satılan bu eşdeğer Mazda 3 Comfort olan model de O fiyatlara rahat satılıyor.

Sözün kısası geberik fiyata giden araba yok artık, hele ki 5 sene bineceğim diyorsunuz zaten 2.elini düşünmeden alın.Diğer Mazda forumlarında arkadaşlar Mazda bulamıyorlar istedikleri fiyatlarda .

Birde Mazda aldınız sizden daha sonra alacak olan %90 zaten bir Mazda kullanıcısı olacaktır aynı oranda gidip sizde bir Mazda bakacaksınızdır :)
  • yardımınız için teşekkürler
    ikinci elinin kötü olması, şehir efsanesi o zaman bu durumda
  • Dönen Muhabbetler :

"Honda alıcam kardeş nasıldır"- Parça pahalı çok yakar

"Mazda alıcam kardeş nasılsır" - Parça bulamazsın, elinde patlar satamazsın

"Volvo alıcam kardeş nasıldır" - Aman dokunma , bedavaya satarsın serviste yatar vs..

Bu muhabbetleri sıkca duyarsınız ,bide prim yapar kelimesini hiç anlamam Araçları gayrimenkul gibi prim yaptığını sanar bazıları:)

En az arıza çıkaran araçlar genelde japon araçlarıdır istatistiklerde.Diğerleri ile karşılaştırmak bile bu konuda yeterli olur.

Hiçbir arabayı veya markayı kötülemiyorum sadece saçma sapan düşünceleri eleştriyorum.

Son olarak şöyle bir örnek vereyim; Ortağımda Rover Marka bir araç var, 99 model ve yaklaşık 4 senedir fabrikası kapalıydıZaten 7-8 senedir Türkiye'de mümessilide yok.Ama 1 kere parça konusunda vs.. sıkıntı yaşamadı.2. el olarak da memnun edici fiyatlara satılıyor ve insanlar bu halde tercih edebiliyor.

• zaten sıfır araç alıp kullanınca zarar edeceğinizi baştan kabul ediyorsunuz

bi süre örnek olarak satılık bir mazda 3 takip ettim sahibinden.com da ama hala ilan duruyo
    acaba gerçekten gitmiyo mu dedim ikinci elde :)
  • Bazen benim gibi birkaç ay ilanı bırakıp unutanlar var, Bazende değerinden fazla fiyat isteyenler var.

Mesela sıfırı 37.000 adam 6-7000 km yapmış ama 35.000 istiyor veya 5 senelik model ile sıfırı arasında 4-5000 Oynuyor.Gerçi bu her araç için geçerlidir.

VW,Reno gibi araçların bile 7-8 aydır keyfe keder diye adlandırılan satılık ilanı var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.