Şimdi Ara

merhaba php de üyelik sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben php yi yeni öğrenen bir kullanıcıyım. ve yapmakta oldugum siteye üyelikde eklemek istiyorum sizden öğrenmek istedigim bunları anlatan bir kaynak gostermeniz zaten forum da yer alan pehepe.org un yaptıgı uyrligi inceledim ama biraz karisik geldi. ayrıca bazı sitelerin uyelik kısımlarının sourcena baktıgımda script le yazılmıs

function control(){ 

if ( self.document.compose.isim.value == "" ) {
    alert("İsminizi belirtmediniz!");
    return false;
    }
    else if ( self.document.compose.soyisim.value == "" ) {
    alert("Soyisminizi belirtmediniz!");
    return false;

bi kod goruyorum. bu kodlar bu girilen verileri nasıl database atıyor zaten onu anlasam bi sekilde cozecem sanırım. ii calısmalar.

• yazdığın kodun veritabanına veri göndermekle alakası yok sadece bir uyarı sistemi. belirtilen alan boş olduğunda istenilen uyarı ekrana yazdırılıyor...
    PHP/ CGI bölümünde güncel başlıklarda e-book lar yer almakta onları indirip incelemen bence en uygunu...
    HTML - Javascript kodlarını çözemeden PHP ye geçmenin bir yararı olmaz.
  • dukenem18'in dediği gibi sadece üye kayıt olurken form alanlarının boş olmaması yapılmış bir uygulama ayrıca tam anlamıylada o şekilde kullanılmaz php'ye geçmek için temel html bilgisi yeterli javascript bilmene gerek yok ancak sayfanı daha işlevsel kılmak ve Ajax teknolojisini ki duydunmu hiç bilmiyorum sayfa yenilemeden işlem yapma olayı bunları yapmak istiyorsan javascript öğrenmen gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fegabj -- 22 Ağustos 2006; 17:21:35 >
  • ingilizcen varsa sana bi site vereyim. orda istemediğin kadar php ya da başka programlama dilleriyle ilgili e-kitap bulabilirsin.

http://www.giuciao.com/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.