Şimdi Ara

Micro-ATX Kasa önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Micro-ATX bir anakart ile sessiz bir sistem oluşturmak istiyorum. Kasa önerileriniz neler olur. Albüme tercih olabilecek kasaların fotoğraflarını ekledim. SESSİZLİK EN ÖNEMLİ KONU. Tavsiyeleinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitall06 -- 6 Nisan 2009; 23:43:38 >

• Kasa boyutu küçüldükçe içindeki fanlarda küçülür 8mm'lik fanlar olur üzerinde ve işe yaramazlar, çapları ufak olduğundan devirleri yüksek olur ve sesli çalışırlar fazla hava akımı yaratabilmek için, mesela ve kasa powerlarının çoğunda 8mm'lik fan avrdır belli bir süre sonra fena ses yapmaya başlarlar eğer sizde en az benim kadar sese karşı hassasanız kesinlikle rahatsız olursunuz.

Şuan kasamda

1x14mm'lik kasa fanı
    2x12mm'lik kasa fanı
    1x12mm'lik cpu cooler fanı
    1x14mm'lik kasa power fanı
    2x60mm'lik hdd cooler fanı
    2x50mm'lik ram cooler fanı

Şuan sadece hdd'in çınlama ve zonklama sesi geliyor fanların hepsi akşamları düşük devirde çalışıyor buna rağmen ısı değerleri gayet iyi...

Çekirdek ısıları: 25-30 derece
    Hdd ısısı: 27 derece
    Anakart: 30 derece
    Ekran kartı: 35 derece

• Peki 12 cm lik fanları kullanabilecegimiz micro-atx kasalar var mı? Kasadan çok fazla performans beklemiyorum. Film izlerken inlemesin yeter.
  • Hocam çok zor mağazaya gidip ürüne yakındna bakmak lazım şahsen ne desem boş olur şuan için...
  • Cooler Master öneririrm. arkadaşa bitane RC-333 390w almıştık. arkada 12cm lik fan ile geliyor. fan gayet sessiz. güç kaynağının sesi de ideal sayılır. kasanın malzeme kalitesi çok iyi, şık bir ürün.
    390w: http://www.mavibilgisayar.com/ud/10472
    350w: http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.011.1163.0029

benim içinde sessizlik önce gelir. kendi yaptığım sistemi anlatıyım. kasamda bulunan 3 adet 8cm lik fana aynı güç kablosundan enerji veriyorum. güç kaynağından enerji aldığı kabloya açma kapama tuşu taktım(0,5tl), fan devir ayarlama zımbırtılarıyla uğraşmadım. bilgisyar internet, film, müzik yani oyun haricindeki kullanımlarda fanlar tamamen sessiz durumda. sadece azcık işlemci fanı sesi geliyor. güç kaynağıda sessiz olması için High power cool max tercih ettim. fan hızı elle ayarlanıyor. onun da düşük seviyede iken çalıştığını anlamak güç. bilgisayar gece download yaparken veya internette dolaşırken diğer fanlara ihtiyaç yok, oyun oynarken hepsini açıyorum, bilgisyar sanki şaha kalkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 7 Nisan 2009; 2:14:38 >

• micro atx kasaya geçmek istiyosan sistemin bütün parçalarını aklında oluşturman lazım, benimde aklımda böyle bir proje vardı kasa olarak aerocool m40 olarak düşünüyordum ama yüksek cpu soğutucuları ve uzun ekran kartları takılamıyor(8800gt hd 4830 üstü kartlar), en fazla 2 hdd takabiliyorsun falan oldukça sınırlıyor seni.
     Micro-ATX Kasa önerisi

Eğer 1. planda tuttuğun kasanın küçük olması ise mini itx anakartlara bakabilirsin, dün zotac ın 4 tane modeli hepsiburadaya geldi,
     Micro-ATX Kasa önerisi

Micro-ATX Kasa önerisi

sessizlik 1. planda diyorsan büyük ferah bir kasa alıp 12cm ve 14cm fanlarla soğutman daha iyi olacaktır

• Cooler Master kasa benimde aklıma yatan ürün aslında ama Küçük olanını düşünüyorum. Onda da 12 cm fan takma yeri varmı arkada ve önde bilen varmı arkadaşlar.
  • küçük olan derken tam modelini yazarsan daha iyi olur. rc 333 350w ise onda 12cm fan takılabiliyor. hem öne hem arkaya.
  • Bahsettiğim model COOLER MASTER ELITE RC-340 Arka tarafa takıldığını biliyorum ama ön tarftada 120 mm fan yeri var mıdır. Birde bu model nasıl sizce?
  • Aradıgım kasa ile ilgili bilgiyi CoollerMaster.com sayfasında buldum öne ve arkaya 120mm fan takılabiliyomuş suan öğrenmek istediğim tek şey. Üzerinde gelen PSU nun kalitesi ve sessizliği üzerinde gelen PSU da 120mm fan mı yoksa 80mm fan mı var acaba bilen var mı?
  • arkadaşım RC 333 390w olan modelinde ki psu linkini verdiğim şekilde. 350w olanıda onun gibidir. yani arkasında 8cm fan olanlardan. biraz sesli çalışabilir.
    http://www.hepsiburada.com/cooler-master-390w-rs390-pmsp-a3-power-supply-rs390-pmsp-a3/productDetails.aspx?categoryid=1012&productid=bd8501089
  • THERMALTAKE M9 mini değil ama midi bir kasa aldım :)) Genel olarak memnnum teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.