Şimdi Ara

Mikrofon Hoperlöre Gönderilen Sesi Kaydediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Biraz arama yaptım ancak aradığım konuyla ilgili bir başlık bulamadım. Daha önceden cevaplanmış bir soruyu tekrar soruyorsam çok özür dilerim.

Bilgisayarımda ufak bir sorun yaşıyorum. ASUS P5WD2 Premium anakart kullanıyorum ve bildiğim kadarıyla on-board ses kartına sahibim. İlk başta ASUS'un sitesinin ilgili bölümünden Version V6.0.1.5350 olarak görünen sürücüyü indirip sorunu çözmeye çalıştım ancak başaramadım. Daha sonra ise Realtek'in sitesinin ilgili bölümünden ("I accept to the above."u işaretleyip "Next"e bastığınızda karşınıza sürücüyü indirdiğim sayfa çıkabiliyor, lakin bazen Realtek'in anasayfasına da yönlendirebiliyor.) R2.13 sürümünü indirip sorunu çözmeye çalıştım lakin yine başaramadım.

Sorunumu şöyle anlatayım; bilgisayarıma bağladığım mikrofonlu kulaklık setini kullanarak sesimi kaydetmek istiyorum. Windows'un ses kaydedicisini çalıştırıyorum. Bilgisayarımda bulunan herhangi bir müziği başlatıyorum ve Windows Media Player üzerinden sesi sonuna kadar açıyorum. Müzik çalarken kulaklık setinin üzerinden kulaklığa gelen sesi tamamen kapatıyorum. Yani bilgisayar müziği en yüksek seste çalıyor ancak kulaklık sesini kulaklık üzerinden kapattığım için bilgisayardan çıkan hiçbir sesi duyamıyorum. Bunu yapma nedenim ise, mikrofonun, kulaklıktan dışarı çıkan sesi kaydetmediğini ispatlamak.

Daha sonra ses kaydedicisinin kaydet tuşuna basıyorum ve konuşmaya başlıyorum. Konuşma esnasında müzik de çalmaya devam ediyor ancak kulaklığın sesi kulaklık üzerinden kapatıldığı için duyamıyorum. Daha sonra ses kaydının durduruyor ve kulaklığın sesini yine kulaklık üzerinden açıyorum. Bilgisayarda çalan müzik sesini sorunsuzca duyar hale geliyorum tabi ki. Daha sonra müziği kapatıp, az önce kaydettiğim ses kaydını oynatıyorum. Sorunla da tam burada karşılaşıyorum. Mikrofonun kulaklıktan dışarı çıkan sesi kaydetme ihtimali olmamasına rağmen, mikrofon bir şekilde bilgisayarın kulaklığa verdiği sesi de ses kaydının içine yerleştiriyor ve ses kaydında, arkada çalan müzik duyulabiliyor.

Kısacası, mikrofonum hem kendi sesimi kaydediyor, hem de bilgisayarımda çalmakta olan müziği hatta bilgisayardan çıkabilecek tüm sesleri. Buna Windows'un kendi seslerinden tutun da Messenger'dan mesaj geldiğinde çıkan sesler gibi tüm sesler de dahil.

Tekrar hatırlatmak istiyorum ki, mikrofonun bu sesleri duyabileceği herhangi bir dış kaynak yok çünkü bu sesleri ben de duyamıyorum zira kulaklık ve tüm mevcut ses çıkışı yapan hoperlörleri tamamen hoperlör üzerinden (sistem üzerinden değil) kısıp kapatıyorum.

Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Önerilerinizi deneyip geri bildirimde bulunamaya çalışacağım. Oldukça uzun süredir çözmeye çalışıyorum ve korkarım bunun donanımsal bir sorun olduğunu düşünmeye başladım.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• muhtemel sorun ses kartı ayarlarında duyduğunu kaydet ile ilgili bir ayarın aktif olması. benim ses kartımda böyle bir ayar mevcut. yazılımı kontrol etmenizi öneririm.
  • Ses kartımın yazılımından ve Windows'un ses kontrollerinden bazı görüntüler ekledim. Birşeyler ifade ediyor mu bilemiyorum ancak buralardan bir çözüme ulaşamadım. Tavsiye ettiğiniz bir değişiklik varsa deneyebilirim.

Ayrıca belirtmeliyim ki burada gördüğünüz ayarlar ile müzik dinleyebiliyor, Windows'a ve diğer uygulamalara ait tüm sesleri duyabiliyor, sesimi kaydedebiliyor ve bahsettiğim sorunu yaşıyorum.

İlgilendiğiniz için teşekkürler [TaRıK].

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tempacc -- 9 Ocak 2009; 18:30:58 >

• Yaşadığın olay normal bişey kayıt yaparken bütün sesleri kaydeder.Kaydetmiş olduğu sesi mikrofon üzerinden kaydetmiyor ki.Pc de çalan herşeyi kaydediyor.Sen sadece sesini mi kaydetmek istiyorsun.?
  • Bunun normal bir davranış olabileceğini hiç düşünmemiştim. Varsayılan olarak kayıt için alınan sesin, sadece mikrofon tarafından bilgisayarın ses kartına gönderilen ses olduğunu sanıyordum.

Kesinlikle evet. Mikrofonumun sadece, bulunduğu ortamda duyduğu sesi, yani kendi sesimi kaydetmek istiyorum (odamda bulunuyor ve kayıt sırasında odamda mevcut olan tek ses - odamda bulunan başka birinin de duyabileceği gibi - kendi sesim). Bilgisayara ait tüm seslerin kaydolmasını istemiyorum EnigM@.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tempacc -- 9 Ocak 2009; 19:25:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.